Jak podaje Sherdog.com były mistrz Elite XC w wadze średniej Ruthless Robbie Lawler (MMA 17-5, 9 w rankingu MMARocks) zmierzy się z byłym mistrzem Strikeforce w wadze półciężkiej Renato Babalu Sobralem (MMA 35-8) w umówionym limicie 195 funtów w walce wieczoru na gali Strikeforce, 16 maja w Los Angeles.

Oryginalnie przeciwnikiem Lawlera miał być Jason Mayhem Miller, jednak z powodu incydentu po gali Strikeforce w Nashvile i kary dla zawodnika, którą może nałożyć komisja w Tennessee włodarze organizacji zdecydowali się na zmianę głównej walki gali.

Do sześciokąta Strikeforce na tej gali ma też powrócić utalentowany uderzacz Shane Del Rosario (MMA 9-0). Kalifornijczyk był początkowy przemierzany jako przeciwnik dla Bobby’ego Lashleya, ale według jego trenera Colina Oyamy obóz byłego zawodowego zapaśnika po raz kolejny odrzucił propozycję walki z jego podopiecznym.

Rozpiska.

Przy okazji kilka informacji o innych pojedynkach.

Keichi Sasahara w wywiadzie dla MMAFighing.com poinformował, że na Dream 14, 29 maja w Saitamie wystąpią ściągnięty ze Strikeforce Norifumi Yamamoto (MMA 17-3) oraz Tatsuya Kawajiri (MMA 26-5-2). W internecie krążą też plotki, ze FEG sypnęło groszem, aby na gali do występów w MMA powrócił ulubieniec japońskiego publiczności Genki Sudo (MMA 15-5-1).

Cheick Kongo i Alessio Sakara nie wystąpią na UFC 116, 3 lipca w Vegas odpowiednio przeciwko Royowi Nelsonowi i Nate’owi Marquardtowi. Francuz dochodzi jeszcze do siebie po kontuzji pleców, a Włoch wycofał się z pojedynku z powodu śmierci ojca.

Josh Barnett (MMA 25-5, 8 w rankingu MMARocks) potwierdził, że 10 lipca w australijskim Brisbane zmierzy się z Brazylijskim zabijaką Geronimo Mondragonem Dos Santosem (MMA 17-8) na gali nowej organizacji Impact FC.


1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.