Myles Jury (15-1 MMA) opuszcza wagę lekką i od kolejnej walki będzie startować w dywizji piórkowej. Pierwszym przeciwnikiem w nowej kategorii wagowej będzie Charles Oliveira (20-5 MMA) a do walki dojdzie na gali UFC on FOX 17.

Będzie to pierwsza walka Juryego od czasu styczniowej porażki z Donaldem Cerrone na UFC 182 w Las Vegas. Była to pierwsza porażka Mylesa w karierze która przerwała pasmo 15 zwycięstw z rzędu. Jury miał stoczyć walkę w lipcu na gali UFC on FOX 16 z Anthony Pettisem ale z powodu kontuzji „Showtimea” do walki nie doszło. W kolejnej zaplanowanej walce, z Edsonem Barbozą to July wycofał się z powodu kontuzji.

Oliveira wraca po dziwnej porażce jakiej doznał w walce z wysoko notowanym Maxem Hollowayem. Sierpniowe starcie na gali UFC Fight Night 74 zostało niespodziewanie przerwane z powodu kontuzji jakiej doznał Brazylijczyk. Po walce okazało się że kontuzji jednak nie ma a operacja nie będzie potrzebna. Porażka z Hollowayem przerwała pasmo 4 zwycięstw z rzędu Oliveiry.

Gala UFC on FOX 17 odbędzie się 19 grudnia w Amway Center w Orlando. Walką wieczoru będzie starcie o pas wagi lekkiej pomiędzy mistrzem Rafaelem dos Anjosem i Donaldem Cerrone. Na tej samej gali, Karolina Kowalkiewicz zadebiutuje w UFC w walce z Randą Markos.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.