jericho

Chael Sonnen (MMA 28-14-1) wsiadając do samolotu leczącego z Los Angeles do Portland nie spodziewał się, że w rzędzie przed nim zasiądzie Chris Jericho, jedna z największych gwiazd w historii pro wrestlingu, wokalista heavy metalowej kapeli Fozzy, a ostatnio również prowadzący własny podcast Talk Is Jericho. Panowie dość szybko znaleźli wspólny język, czego przykładem jest wydany w środę 64 odcinek audycji w którym gościem był właśnie Amerykański Gangster. Oto ciekawsze jego fragmenty.

Zapytany prze prowadzącego, czy ma jeszcze kontakt z Daną:

Mógłbym do niego zadzwonić nawet teraz. Głównie porozumiewa się przez smsy gdyż jest ciągle zajęty.

Nie mogło się obyć bez pytania o przejścia z NSAC i walkę na Metamoris:

Dostałem zawieszenie na 2 lata, nie zamierzałem się temu sprzeciwiać. Ale miałem tą walkę zapaśniczą (grapplerską) w sobotę. Jest tu system zwycięstw i porażek, ale nie ma żadnych uderzeń. Nie podlega to jurysdykcji żadnej komisji. Dostałem pismo od komisji z prośbą bym się ustosunkował do przyszłotygodniowej walki. Przypomnieli, że nie mogę złamać warunków zawieszenia. Odpowiedziałem im, że są w błędzie – nie walczę, ale wezmę udział w gali grapplerskiej. Jeżeli macie z tym problem to uprzedźcie mnie, nie pojawię się na niej. Nie otrzymałem od nich żadnej odpowiedzi. Widocznie musieli paść ofiarą pomyłki nazewnictwa. Brazylijscy organizatorzy nazwali by to walką, ale dla mnie, osoby z środowiska zapaśniczego, są to zwykłe zawody.

Jak się okazało, zawieszenie licencji zawodniczej ma zasięg globalny:

Tak, jeżeli idzie o MMA. Taką zawarliśmy ugodę.

Nie dotyczy ono jednak innych sportów walki:

Tak. Fantazjuje trochę, że udałoby mi się wyrobić kwalifikacje olimpijską w zapasach na igrzyska w 2016 roku. Nie dostałem się do reprezentacji w 2000 roku gdy byłem w świetnej formie to pewnie nie dostałbym się i w 2016. Ale liczy się wyznaczenie sobie celu i próba jego realizacji.

Jak przyznał Chael, decyzja o przejściu na emeryture nie miała swej przyczyny w wynikach testu na obecność niedozwolonych substancji:

Obie rzeczy się z sobą zbiegły w czasie. Zostałem poddany niezapowiedzianemu badaniu na 44 dni przed walką. Ogólnie, to takie badania przeprowadza się w dniu walki, więc wtedy musisz być czysty niezależnie od okoliczności. Gdy nawalisz to ludzie myślą, że zażywasz narkotyki lub sterydy. To co zażywałem nie było żadną nielegalną substancją i nie były to też sterydy, ale nie próbowałem się sprzeczać. Przekazałem recepty wystawione przez lekarza ale zapisane tam specyfiki, mimo że legalne w świetle prawa, wciąż były sprzeczne z regulaminem komisji. Wiedziałem o tym. Jestem dorosłą osobą. Wiedziałem, co robię i liczyłem na to, że zjem ciastko i zachowam ciasto. Mogę je zażyć, dzięki nim mogę poczuć się lepiej i stąd wszystkie problemy. Powiedzieli mi, że zażywałem substancje poprawiające wydolność. Odpowiedziałem im, że właśnie dlatego je zażywałem. Niby miałbym pójść do lekarza i poprosić go o przypisanie czegoś od czego miałoby mi być gorzej?

Chael jako fan pro wrestlingu jak i samego WWE (World Wrestling Entertaiment) nie doczekał się odwzajemnienia tej sympatii

Miałem takie marzenia, zwłaszcza gdy byłem młodszy. W dwa dni po moim zawieszeniu zadzwonił do mnie przedstawiciel WWE by powiedzieć, że nie są mną zainteresowani. Zdziwiło mnie to, gdyż był to nowy numer telefonu i musieli zadać sobie trud dotarcia do mnie. Zapytałem się po co więc zadzwonił i wywiązała się rozmowa. Powiedział mi, że gdybym był młodszy, miał 24 lata umożliwiliby mi zarobienie kupę kasy, ale teraz w moim wieku… „Szczerze, to spodziewamy się, że zadzwoni ktoś od TNA (Total Nonstop Action Wrestling) i jeżeli do tego dojdzie, to wtedy będziemy w stanie zaoferować ci kontrakt”.

Jak się okazało, to nie była pierwsza styczność Sonnena z światem pro wrestlingu:

Przeszedłem okres próbny w Power Plant (ośrodek treningowy dla zawodników zakontraktowanych przez nieistniejące już World Championship Wrestling). Trwał on trzy dni i był bardzo ciężki. Byłem tuż po zakończeniu sezonu zapaśniczego na college’u i czułem się w świetnej formie. Przez trzy dni robiliśmy pompki, brzuski i przysiady . Te ostatnie polegały na tym, że tyłkiem trzeba było trafić w krawędź odwróconego wiadra. Gdy chybiłeś, wypadałeś z ośrodka. I tak przez osiem dni dziennie. W ostatni dzień, niedzielę, zostało nas tylko 2. Problem w tym, że w tamtym czasie, a był to rok 1998, ludzie mej postury mogli być tylko high flyer’ami (określenie wrestlera walczącego w szybkim tempie, którego styl prowadzenia walki opierał się na wykonywaniu różnych akcji z narożnika, czy też skoków z wybiciem się z najwyższych lin). Ja chciałem walczyć bardziej klasycznie, tak jak Hulk Hogan, wykonywać różne rzuty i mocno uderzać. Ale usłyszałem, że to się nie sprawdzi w moim przypadku. Zamiast tego chcieli poddać mnie treningowi gimnastycznemu. Wróciłem na college by dokończyć edukację i kiedy tego dokonałem, oni dokończyli swój żywot (WCW zakończyło swoją działalność w marcu 2001 roku gdy zostało wykupione przez WWE). A gdy w końcu ktoś się do mnie odzywa, to tylko po to by powiedzieć mi że nie są mną zainteresowani.

Chris zapytał się czy będąc zawieszonym Chael nie może pełnić funkcji komentatora:

Mogę, ale cała sprawa wyglądała dla nich tak, że biorę narkotyki. Nie chciało mnie się tłumaczyć, że to żadne narkotyki. Takim jest kokaina, a nie środki przepisane przez lekarza. FOX potraktował to jako sprawę wizerunkową. Z poczucia lojalności do przyjaciół z redakcji FOX’a odpuściłem wszelkie próby przekonania kierownictwa stacji i odszedłem by nie mieli z mego powodu problemów.

Całą sytuację z UFC oraz FOX’em podsumował słowami:

Rzeczy tak szybko się zmieniają. Ludzie przebaczają gdy jesteś z nimi szczery. Gdybym miał doradzić komukolwiek w podobnej sytuacji co ja, to brzmiałaby ona: powiedz prawdę. Powiedz prawdę jak najszybciej i pozwól ludziom rozsądzić sprawę.

18 KOMENTARZE

  1. Overeem wpadł i walczy dalej, Barnett wpadł za wszystko co sie dało BigFoot wpadł. Powinni to zalegalizować a nie robić wielkie halo w okół 1 osoby.

  2. Jericho vs Sonnen mogłoby być najlepszą trashtalkową wojną w pro-wrestlingu jakby to elegancko ułożyli 😉 Chris od dawna z tego słynął, a przy okazji początkowo z wysokich umiejętności akrobatycznych i dobrego "sprzedawania" ciosów. Długo niedoceniany w WCW, ale w WWF/WWE rozwinął skrzydła 🙂 I właśnie z niemal typowego High flyera stał się takim Hulkiem Hoganem bardziej na co Chael nie chciał czekać 😀 No, ale bez kitu Lightweight/Cruiserweight Championi to tam 200 funtów ważyli, reszta zwykle 220lbs+ 😀

    Dziwna ta akcja z zawieszeniem, ale już mam dość tematu dopingu w tym sporcie ;]

  3. Sonnen zawieszony za doping marzy o występie na Igrzyskach w 2016. Wstydu nie ma.

  4. Nawet jak używają to nie dają się złapać. On w 2016 będzie miał 39 lat. Wstydu gość nie ma;)

  5. przeciez Chael mói, ze tylko fantazjuje o igrzyskach i że pewnie nie dałoby mu się zakwalifikować …

  6. Jest pełen gówna niczym beczkowóz podczas nawożenia pola… HGH i EPO to legalnie przepisane substancje przez lekarza? Musi chorowac na jakas bardzo tajemnicza chorobę, która leczona jest akurat srodkami bardzo poprawiajacymi osiagi w sportach silowo wydolnosciowych… HcG i blokery aromatazy da sie wytlumaczyc, ale to juz przeginka. Niech sie pierdoli, bo za pierwszym razem go bronilem, gdyz sie dalo… dluzej sie niestety nie da 🙂

  7. Fajny podcast, bardzo dobry jest tez u steve'a austina z chaelem. Wiele informacji i ciekawych historii

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.