chael sonnen panienka

Chael Sonnen znany jest z bezpośredniego podejścia do różnych tematów. Czy tyczą się one konkretnego zawodnika czy wrażliwej sfery dopingu w sporcie – Chael podejmuje każdą rozmowę i z rozbrajającą szczerością „mówi jak jest”. Tym razem w TheMMAHour podjął temat swojego powrotu, który uwarunkował pomyślnym przejściem testów antydopingowych.

Muszę przejść ten pierwszy test. On nadal tam jest i ja muszę go przejść. Jeśli go przejdę, jeśli przejdę je wszystkie (to wrócę do oktagonu). Muszę wiedzieć, że nie ma niczego nielegalnego w moim organizmie i to byłby pierwszy krok (ku powrotowi).

Sonnen nawiązywał do testów jakie niedawno przeszedł. Kontrolowała go Amerykańska Agencja Antydopingowa. Według przepisów UFC i USADA, zawodnik wracający z emerytury musi być objęty specjalnym programem i być badany przynajmniej 4 miesiące przed walką. Chael w wywiadzie z Arielem kontynuował jakie są kolejne kroki potrzebne do powrotu i przypomniał, że nie miał sobie równych w dywizji:

Drugim krokiem jest zrobienie formy i to wszystko, jestem gotowy do drogi. Gdy już jestem w UFC, w formie i gotowy do startów, trzecim krokiem będzie zostanie najgroźniejszym facetem na całym świecie. Daj spokój Ariel, kolego, dominowałem – to jest fakt. Dominowałem kategorię średnią. Nigdy nie było takiego zawodnika w tej dywizji jak ja. Drugim w kolejności gościem, który może się ze mną równać jest Anderson Silva. A z nim miałem 10-8 w dwóch rundach. Taka jest prawda. Nie mam sobie równych w średniej.

„Amerykański Gangster” w 2014 roku został usunięty z karty walk UFC 175. Zgodnie z informacjami, u Sonnena wykryto dwie nielegalne substancje: anastrozol – niesteroidowy lek selektywnie hamujący aromatyzację, stosowany w przypadku leczenia raka piersi; a także klomifen – organiczny związek chemiczny, używany do zwalczania bezpłodności u kobiet. Komisja Sportowa Stanu Nevada ukarała go dwuletnim zawieszeniem. Zawodnik dodatkowo został zwolniony z UFC oraz ze stanowiska komentatora telewizji FOX Sports. Po tym incydencie przeszedł również na emeryturę.

Wziąłem sporo rzeczy, których nie możesz brać i chcę mieć pewność, że wszystko to jest już poza moim organizmem.

Chael planuje powrót w październiku na UFC w Portland, które jest jego rodzinnym miastem. Jednak wszystko zależy od tego czy jego próbki wrócą czyste czy też może zanieczyszczone.

9 KOMENTARZE

  1. Rak piersi, bezpłodność u kobiet? Ciekawe jakby dziś się tłumaczyli z tego te pomysłowe Dobromiry od zanieczyszczonych odżywek, kremów itp. Pewnie, że ich kobieta ma problem a oni chcieli bezpośrednio chujem zaaplikować lekarstwo.

  2. Sam nie jest pewien czy jest czysty, a mimo to mówi o tym z taką szczerością. Czejl…szacuneczek:tiphatb:

    To nie jest tak że Czejl sam nie wie… on po prostu zdaje sobie sprawę, że mogło coś być w kremie do rąk czy kebsie od prawdziwego Turasa :DC:

  3. To nie jest tak że Czejl sam nie wie… on po prostu zdaje sobie sprawę, że mogło coś być w kremie do rąk czy kebsie od prawdziwego Turasa :DC:

    Tyle się przecież słyszy o kurczakach faszerowanych hormonami czy antybiotykami. O koninie nie wspominając. Ech ja to jednak nie mam szczęścia. Chciałbym kiedyś na nieświadomce przejść mały cyklon po zakupach z biedry, stokrotki czy innego lewiatana.

  4. I za to go lubię. Nie pierdoli się w tańcu tylko wali prosto z mostu. A gdy uprawia swój trash-talk to wiesz, że robi to po prostu po to, żeby nakręcić hype na walkę i robi to naprawdę dobrze.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.