UFC poszło śladem promotorów Antonio Margarito i Strikeforce w przypadku Josha Barnetta wybierając stan Teksas jako miejsce kolejnego pojedynku Chaela Sonnena (MMA 25-11-1, UFC 4-4, 2 w rankingu MMARocks). Zeszłoroczny pretendent do tytułu mistrza w wadze średniej zmierzy się z Brianem Stannem (MMA 11-3, UFC 5-2, 6 w w rankingu MMARocks) na UFC 136, 8 października w Houston. Starcie zostało wczoraj ogłoszone przez organizację na twitterze.

Sonnenowi kilka dni temu zakończyło się zawieszenie dopingowe w stanie Kalifornia. Normalnie w takich przypadkach UFC nie zestawiało zawodnikowi kolejnej walki do czasu aż komisja, która go zawiesiła, ponownie przyzna mu licencję, co w sprawie Chaela i Kalifornii jest na razie dość wątpliwe. Szefowie największej organizacji na świecie w tej sytuacji postanowili skorzystać z furtki, jaką od jakiegoś czasu jest w takich sytuacjach komisja w Teksasie. Sonnen powróci do Octagonu po 13 miesiącach od pamiętnego przegranego pojedynku z Andersonem Silvą.

Stann wywalczył sobie miejsce w czołówce wagi średniej na świecie dwoma efektownymi nokautami: styczniowym nad Chrisem Lebenem i majowym nad byłym mistrzem Sengoku Jorge’em Santiago. Były mistrz WEC w wadze półciężkiej jest niepokonany w nowej kategorii w trzech występach.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.