sonnen_komisja

(Fot. Mike Sloan/Sherdog.com)

Spór toczony pomiędzy Chaelem Sonnenem (MMA 28-14-1) a Komisją Sportową Stanu Nevada nabiera rumieńców. Po deklaracji z strony komisji, że w przypadku pojawienia się Amerykańskiego Gangstera na grapplerskiej macie Metamoris odwiesi ona karę grzywny w wysokości 250 tysięcy dolarów zawodnik postanowił skorzystać z usług prawnika, Rossa Goodmana, któremu argumentów podważających stanowisko komisji dostarcza nawet jej własny przewodniczący.

W internecie pojawił się fragment wywiadu z pełniącym wspomnianą funkcję, Francisciem Aguilarem. Został on przeprowadzonym bezpośrednio po posiedzeniu komisji na którym doszło do przesłuchania Sonnena:

Postępowanie wobec Sonnena było rozpatrywane na tle dyscyplinarnym, gdyż w trakcie obowiązywania jego licencji poddaliśmy go badaniu na obecność niedozwolonych substancji. Nie może walczyć w Nevadzie, czy też w jurysdykcji innych komisji przez następne 2 lata. Sądzę, że to dotkliwa kara dla kogokolwiek. Biorąc pod uwagę wiek i status Sonnena, 2 lata to sporo.

Zapytany przez dziennikarkę, czy zawieszenie dotyczy tylko udziału w walkach MMA odpowiedział:

Nie może brać udziału w jakiejkolwiek rywalizacji rozumianej w myśl naszych przepisów jako walka wręcz bez użycia broni. Jego następna walka ma być rozgrywana według reguł zapaśniczych, tak? Zapasy nie łamią warunków zawieszenia.

Gdy dziennikarka podpowiedziała mu, że wspomniana walka będzie starciem grapplerskim na zasadach no gi miał do odpowiedzenia tylko Właśnie, to też.

Do owego wywiadu ustosunkował się w wysłanym do przewodniczącego liście reprezentujący zawodnika Goodman:

Powiedział Pan wyraźnie, że ani zapasy, ani starcie grapplerskie na zasadach no gi nie łamią warunków zawieszenia.

Termin „walka wręcz beż użycia broni” użyty w regulaminie NSAC odnosi się do „boksu oraz innych form walki w których istnieje możliwość zadania ciosu mogącego skutkować kontuzją”

O całej sprawie wypowiedział się również w programie FOX Sports on Monday, przewodniczący Komisji Sportu Stanu Kalifornia, Andy Foster:

Nie podlega to naszej jurysdykcji. Dlatego, że nie jest to formuła typu „full contact.” Jeżeli chce, może wziąć udział w starciu grapplerskim.

Zaś w rozmowie z portalem MMA Fighting.com przygotowujący Chaela do starcia z Andre Galvao (MMA 5-2), Fabiano Scherner (MMA 9-9-3) potwierdził, że Sonnen w czwartek uda się do Los Angeles i weźmie udział w gali bez względu na stanowisko NSAC.

[youtube id=”kZJfDQg04LM” width=”620″ height=”360″]

28 KOMENTARZE

 1. Niech pociśnie Galvao i wygra kolejną brazylijską wojnę a potem fani się zrzucą na crowdfundingowej zbiórce na karę dla niego 🙂

  #TeamSonnen

 2. Sonen ma cohones, widać że kuracja zadziałała – nie dość że zapłodnił żonę to jeszcze ma jaja żeby postwić się komisji.

 3. "I am the man. And i am the man because I SAY i'm the man!"

  Andrzej Galwała pewnie go szybko poskręca, ale Chael nie unika walk i to jest wielki powód do respektu.

 4. Mam scenariusz na walkę:

  Czeil dojdzie do pozycji północ-południe i założy Andre trójkąt jajmi:)

 5. Szacuken dla Czejla. Nie może sobie byle komisja stanowa zadzierać z Gangsterem z Oregonu. Brawo Chael!

 6. Brawo Chael. Gangster nie będzie się przecież bał jakichś komisji.

  Będzie można na jakimś streamie zobaczyć to metamoris?

 7. Sory pany ale z perspektywy kogos komu wasz Miszcz jest obojetny wyglada to jak wyjscie do walki zeby chociarz troche poprawic swoj wizerunek
  Gdzie mial czejl te jaja jak sien sprycowal cudami roznymi

  Jedno mu trzema przyznac odnalesc w kazdej sytuacji to on sie napewno potrafi
  Bez odbioru pany

 8. Co prawda nie na temat, ale inforumuję wszystkich obstawiających zakłady iż spada kurs na Marcina Tybure: do niedawna, kurs na jego wygraną wynosił 3,0, obecnie jest to 2,7.

 9. Ej ale serio, Ci co tak hejtują Sonnena: Gadał swoje to wiadomo, ale chłop serio wychodzi do walki z każdym i wszędzie, można go nie lubić, mówić, że pajac, ale co jak co gościu pokazuje największe jaja. Koniec. Kropka.

 10. Te komisje może i w założeniu miały uleczyć sport od patologii, ale jak widać same te patologie tworzą.

 11. @Arlovski przecież Ty nigdy nie lubiałeś Sonnena ?! chyba że mi się coś popierdoliłoSmile

 12. Wierzę, że jednak zdominuje zapaśniczo Galvao i zadusi, nie da się poskręcać

 13. Andrzej to niech lepiej żałobe szykuje mu Andrzeja niedługo to zabiją w tej klatce 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.