Starcie Jana Błachowicza z Dominickiem Reyesem wzbudza coraz większe zainteresowanie w świecie MMA. Pojedynek o zwakowany przez Jona Jonesa pas mistrzowski kategorii półciężkiej odbędzie się już w ten weekend na UFC 253 na „Fight Island” w Abu Dhabi. Na temat tego starcia wypowiedział się były pretendent do tytułu UFC oraz jeden z najlepszych specjalistów w sporcie, Chael Sonnen, w swojej serii na YouTube.

Dominick Reyes i Jan Błachowicz wreszcie wyjaśnią sobie kilka spraw… Ta walka jest bardzo interesująca. Reyes w tym momencie sporym faworytem i to bardzo mnie zaskakuje. Nie dlatego, że wątpię w jego umiejętności czy nie myślę, że powinien bronić mistrzowskiego pasa… Zaskakuje mnie to ze względu na style walki. Ci goście są artystami nokautu. Reyes jest bardzo ciężki do trafienia, a jeśli on trafi ciebie – padasz na matę. Błachowicz jest nieco łatwiejszy do trafienia, a jeśli on trafi ciebie – padasz na matę.

Był przeprowadzony pewien eksperyment przez dwóch mistrzów kategorii średniej, którzy nazywają się Chris Weidman i Luke Rockhold. Pomyśleli, że chcą świeżego startu, mają sporo osiągnięć i będą mogli szybko wspiąć się na szczyt w dywizji, gdzie brakuje gwiazd. Ich prezencja w kategorii wagowej miała mieć znaczenie i mieli rację. To był świetny plan. Oba eksperymenty się nie powiodły. Jeden nie powiódł się w walce z Dominickiem Reyesem, a drugi nie powiódł się w pojedynku z Janem Błachowiczem. To jednak bardzo ważna sprawa. Zapowiada się świetne widowisko – walka dwóch zawodników, którzy znokautowali byłych mistrzów jednym ciosem.

Kiedy mówisz mi, że Dominick Reyes wygra pojedynek to mówisz, że Reyes dopadnie Błachowicza przed tym, jak Błachowicz dopadnie Reyesa. Mówisz wtedy o szybkości i celności ciosów. Nie gadamy wtedy o tym, że Reyes powinien wygrać z Jonesem, że pokonał Weidmana, bo to nie jest ważne! Kiedy patrzysz na Błachowicza i mówisz mi, że złamał szczękę jednym ciosem Rockholdowi, że podczas jego walki Jon Jones potwierdził, że jest kolejnym pretendentem… OK, mówisz mi historyczne fakty, to piękne rzeczy na jego temat i nie jest to błędne, ale jeśli twierdzisz, że Błachowicz pokona Reyesa to wtedy twierdzisz, że Błachowicz dopadnie Reyesa przed tym jak Reyes dopadnie Błachowicza. Obstawiasz więc tylko i wyłącznie dwie rzeczy! Kto jest szybszy i kto bije celniej? Nie ma tu żadnych innych pytań.

Cały klip możecie zobaczyć poniżej:

Walka Błachowicza z Reyesem odbędzie się już w ten weekend na wyczekiwanej przez polskich fanów gali UFC 253. Na gali zobaczymy także pojedynek mistrzowski w kategorii średniej pomiędzy Israelem Adesanyą a Paulo Costą.

Pełna rozpiska UFC 253

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.