Kolejny zawodnik MMA postanowił pożegnać się z występami w klatce UFC. Chad Mendes, były pretendent do tytułu kategorii piórkowej największej organizacji na świecie oficjalnie potwierdził, że przechodzi na sportową emeryturę. Zawodnik krótko uzasadnił swoją decyzję w wywiadzie dla ESPN.

Chciałem na chwilę zrobić sobie przerwę i upewnić się, że moje uczucia co do decyzji się nie zmieniły i tak się stało. To po prostu mój moment. Niczego nie żałuję. Świetnie się bawiłem.

Mendes (18-5 MMA) przez większość swojej kariery trenował w Team Alpha Male wraz z takimi zawodnikami jak Lance Palmer, Urijah Faber czy Cody Garbrandt. Dwukrotnie mierzył się on z jednym z najlepszych piórkowych w historii, Jose Aldo. Wygrywał on z m.in. Cubem Swansonem, Ricardo Lamasem czy Darrenem Elkinsem. Chad mierzył się w swojej karierze także z największą gwiazdą tego sportu, Conorem McGregorem, kiedy to z krótkim wyprzedzeniem postanowił zawalczyć z Irlandczykiem o tymczasowy pas mistrzowski kategorii piórkowej UFC. Amerykanin dobrze radził sobie w pierwszej rundzie starcia, lecz w drugiej opadł z sił i ostatecznie został odprawiony ciosami.

34-latek ma swoją firmę, która organizuje wycieczki na polowania oraz łowienie ryb. Teraz będzie mógł on całkowicie poświęcić się swojemu projektowi.

16 KOMENTARZE

  1. Szkoda, w końcu jeden z nielicznych, ekscytujących zawodników w dywizji karłów.

    Dywizji, która mu odjechała, w trakcie pauzy za doping:hi:

  2. Amerykanin rzucał Rudzielcem jak szmatą, lecz na kilka sekund przed końcem drugiej rundy Herb Dean wykorzystał pierwszy moment do przerwania walki po kilku ciosach Irlandczyka

    Poprawiłem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.