Borys Borkowski (MMA 3-0-0) odniósł trzecie zawodowe zwycięstwo w walce wieczoru gali Celtic Gladiator 29, wygrywając przez kontuzję rywala z Radosławem Tarnawą (MMA 4-3-1).

>>> SPRAWDŹ PEŁNE WYNIKI GALI CELTIC GLADIATOR 29

Obaj zaczęli starcie energicznie, badając się w stójce. Dobrze trafił po 30 sekundach Borkowski, na co szybko zareagował Tarnawa klinczując z rywalem. Po powrocie do wymian przewagę zyskiwał Borkowski, który wykorzystywał swój zasięg, punktując przeciwnika. Na półtorej minuty przed końcem rundy ponownie zaatakował on kombinacją, którą tym razem naruszył Tarnawę, a po chwili zdołał sprowadzić go do parteru, pozostając w tej pozycji do końca odsłony.

Po pierwszej rundzie poinformowano jednak, że Radosław Tarnawa nie będzie zdolny wyjść do drugiej odsłony ze względu na kontuzję.

Dla Borkowskiego był to pierwszy występ od października 2019 roku, kiedy to w pierwszej rundzie pokonał Marcina Rębeckiego. W swoim debiucie w zawodowym MMA, który miał miejsce w październiku 2018 roku, pokonał jednogłośną decyzją sędziów Samuela Vogta.

Tarnawa powrócił do klatki po ponad trzyletniej przerwie. Ostatni raz wystąpił w grudniu 2017 roku, przegrywając decyzją sędziów z Kacprem Koziorzębskim. Wcześniej 33-latek pokonywał Daniela Rutkowskiego czy Michała Szydłowskiego, przegrywał natomiast z Igorem Michaliszynem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of majkelo89
majkelo89

UFC
Middleweight

13,497 komentarzy 49,799 polubień

Borys Borys 3 zło... a nie, czekaj...

Odpowiedz polub