Foto Taro Irei / Sherdog.com

Relacja i wyniki poniżej

Najlepszy japoński zawodnik MMA Shinya Aoki (MMA 29-5) w swoim stylu rozprawił się z byłym mistrzem WEC w wadze lekkiej Robem McCulloughiem (MMA 19-8) na dzisiejszej gali Dream 17 w Saitamie. Aoki całkowicie zdominował Amerykanina w parterze, dwukrotnie zdobywał obalenia i przechodził do pozycji dominujących, by wreszcie odklepać go swoją firmową dźwignią na kręgosłup z pozycji za plecami.

Wieloletni czołowy zawodnik wagi lekkiej Tatsuya Kawajiri (MMA 29-7-2) udanie zadebiutował w kategorii piórkowej poddając Joachima Hansena (MMA 22-11-1). Japończyk od początku walki dyktował warunki w ringu wielokrotnie kładąc Norwega na plecy i pracując nad przejściem gardy. Wreszcie w połowie trzeciej rundy Crusher złapał rywala w trójkąt rękami, który zakończył walkę.

Emocji nie brakowało w czterech pojedynkach turnieju Dream w wadze koguciej. Były zawodnik WEC Antonio Banuelos (MMA 19-7) nieznacznie wypunktował Hideo Tokoro (MMA 30-24-1). W starciu toczonym głównie w stójce Amerykanin trafiał rzadziej od rywala, ale jego ciosy robiły większe wrażenie na sędziach. Były mistrz Dream w wadze koguciej Bibiano Fernades (MMA 9-3) potrzebował jedynie 41 sekund na zaduszenie Takafumiego Otsukę (MMA 12-9-1). Wielokrotny mistrz świata BJJ zszedł z linii mocnego prawego Japończyka, zaszedł mu za plecy i tam pozbawił przytomności duszeniem. Efektowny popis walki z pleców zaprezentował Masakazu Imanari (MMA 24-9-2) poddając balachą w trzeciej rundzie Abla Culluma (18-6). Ekscentryczny Japończyk raz po raz atakował przeciwnika trójkątami, gogoplatami i dźwigniami z gardy, jednak były mistrz King of the Cage uciekał z każdej opresji w pierwszych dwóch rundach. Dopiero na początku trzeciej Imanari zdołał zaaplikować rywalowi balachę, którą ten zmuszony był odklepać. Stawkę półfinalistów turnieju uzupełni Brazyliczyk Rodolfo Marques (MMA 13-1), który wygrał decyzją z Dagestańczykiem Yusupem Saadulaevem (MMA 8-1-1). Kolejny produkt Nova Uniao w wyrównanym boju był nieznacznie lepszy zarówno w stójce jak i w parterze.

W pozostałych pojedynkach gali, w starciu byłych mistrzów Shooto Takeshi Inoue (MMA 21-5) brutalnym wysokim kopnięciem znokautował Caola Uno (MMA 26-15-5), Brazylijczyk Yan Cabral (MMA 10-0) nie dał żadnych szans znajdującemu się w coraz gorszej kondycji fizycznej Kazushiemu Sakurabie (MMA 26-16-1), Satoru Kitaoka (MMA 29-10-9) nieznacznie wypunktował Willamy’ego Freire (MMA 19-5), a Gerald Harris (MMA 19-4) po słabym pojedynku zwyciężył Kazuhiro Nakamurę (MMA 15-11).

Walka wieczoru:

70 kg.: Shinya Aoki pok. Roba McCullougha przez poddanie (dźwignia na kręgosłup), 4:52 runda 1

Pozostałe:

65 kg.: Tatsuya Kawajiri pok. Joachima Hansena przez poddanie (trójkąt rękami), 2:30 runda 3
65 kg.: Takeshi Inoue pok. Caola Uno przez KO (wysokie kopnięcie), 4:17 runda 1
77 kg.: Yan Cabral pok. Kazushiego Sakurabę przez poddanie (trójkąt rękami), 2:42 runda 2
70 kg.: Satoru Kitaoka pok. Willamy’ego Freire przez niejednogłośną decyzję
84 kg.: Gerald Harris pok. Kazuhiro Nakamurę przez niejednogłośną decyzję

Ćwierćfinały turnieju Dream w wadze koguciej
61 kg.: Antonio Banuelos pok. Hideo Tokoro przez niejednogłośną decyzję
61 kg.: Bibiano Fernandes pok. Takafumiego Otsukę przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców), 0:41 runda 1
61 kg.: Masakazu Imanari pok. Abla Culluma przez poddanie (balacha), 0:46 runda 3
61 kg.: Rodolfo Marques pok. Yusupa Saadulaeva przez jednogłośną decyzję

Open.: Ikuhisa Minowa pok. Baru Harna przez poddanie (klucz na rękę), 4:29 runda 1

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.