Informacja prasowa:

Za nami konferencja prasowa przed II edycją meczu charytatywnego organizowanego przez fundację Cancer Fighters. Wydarzenie, w którym udział weźmie wiele gwiazd świata sportu już 16 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania z dziennikarzami prezes fundacji Cancer Fighetrs Marek Kopyść opowiedział o tegorocznej formule wydarzenia. – W tym roku zdecydowanie podwyższamy sobie poprzeczkę. To nie tylko sam mecz, ale będziemy także obecni na Dniach Gorzowa. Będzie można spotkać naszych wolontariuszy, którzy przeprowadzą zbiórkę na cele charytatywne. Będzie z nami wiele gwiazd, przede wszystkim ze środowiska sztuk walki, dwa zespoły prowadzone przez kapitanów, czyli Joannę Jędrzejczyk oraz Michała Materlę. Główny cel jest dobrze znany a zatem zbiórka pieniędzy na oddział w Szczecinie. Mam nadzieję, że w tym roku Gorzów ponownie pokaże, że ma wielkie serce – powiedział Marek Kopyść.

Pierwsze edycja odbyła się 2 czerwca zeszłego roku w Gorzowie i było to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sztuk walki. Zebrano ponad 100 tysięcy złotych, m.in. na zakup protezy dla jednego z podopiecznych. – Już w zeszłym roku śledziliśmy poczynania fundacji. W zasadzie jak tylko padła propozycja, aby ten mecz zorganizować wspólnie, to bez chwili wahania podjęliśmy to wyzwanie. W ten sposób jesteśmy współorganizatorem tej imprezy i wzięliśmy na siebie wszystkie obowiązki związane z organizacją imprezy masowej, przez naszą stronę prowadzimy sprzedaż wejściówek, itp. Zaangażowanie całego zespołu jest naprawdę bardzo duże. Liczymy na to, że kibice Stali Gorzów tego dnia przyjdą na nasz stadion i będą aktywnie wspierać fundację Cancer Fighters. Zapraszam oczywiście nie tylko samych kibiców, ale wszystkich mieszkańców naszego Gorzowa, bowiem razem możemy zrobić znacznie więcej – opowiadał prezes Stali Gorzów, która w tym roku jest współorganizatorem całego przedsięwzięcia.

Wśród gwiazd, które potwierdzają swój udział w meczu, pojawiają się kolejne znane nazwiska. W Gorzowie Wielkopolskim zaprezentują się z pewnością: Joanna Jędrzejczyk, Michał Materla, Marcin Różalski, Jan Błachowicz, Akop Szostak, Łukasz Jurkowski oraz żużlowcy Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. – Przede wszystkim bardzo się cieszę, że po raz kolejny udaje się zorganizować takie wydarzenie. W zeszłym roku pomogliśmy niestety nieobecnemu już z nami Aleksowi. To były bardzo pozytywne emocje dla nas wszystkich. Każdy kto przyjeżdża, chciałby coś dać od siebie. To miło spędzony czas i szczytny cel – mówił w czasie konferencji prasowej ambasador fundacji i jeden z najbardziej znanych zawodników MMA Michał Materla.

Do przybycia 16 czerwca na stadion zachęcał również trener Stali Gorzów Piotr Paluch, który będzie członkiem jednej z drużyn. – Jestem gotowy do tego meczu! Z wydolnością jest już może nieco większy problem, ale spokojnie dam radę. To niezwykle pozytywne wydarzenie. Chcemy pomagać innym i liczę, że na stadionie będzie jak największa ilość kibiców – powiedział Piotr Paluch.

Stale w sprzedaży są bilety na mecz, które można zakupić przez internet, bądź stacjonarnie – w sklepie kibica Stali Gorzów w Galerii Manhattan oraz Infokiosku w Galerii Askana.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.