Cage-Warriors-68

Wczoraj pojawiło się podsumowanie przygotowane przez Ultimate Fighting Championship. Także jedna z czołowych europejskich organiazacja, Cage Warriors FC, postanowiła podzielić się z fanami najważniejszymi faktami dotyczącymi mijającego roku. 

13 – Gal zorganizowała brytyjska organizacja w mijającym roku.

Ponownie Cage Warriors rozpoczęło rok galą w Londynie. Podczas CWFC 64 Cory Tait pokonał Jamesa Penningtona i zyskał miano pierwszego pretendenta do pasa. Trzynaste wydarzenie także zostało zorganizowane w stolicy Anglii, a w walce wieczoru Nicolas Dalby utwierdził swój status jednego z najlepszych europejskich zawodników, dzięki pokonaniu Mohsena Bahariego i obronieniu pasa mistrzowskiego w kategorii półśredniej.

5 – Krajów odwiedziło Cage Warriors.

W marcu do grona państw, w których pojawiła się brytyjska organizacja, dołączyła Dania. Lista pozostałych krajów goszczących CWFC w zeszłym roku, to Anglia (5), Irlandia (2), Walia (2) i Jordania (3).

31 – Państw zostało zaprezentowanych przez zawodników w 2014 roku.

Mimo że Cage Warriors ma wielu świetnych zawodników z Wielkiej Brytanii i Irlandii, wyspiarska organizacja nie ogranicza się jedynie do lokalnych fighterów i wraz ze zdobywaniem nowych rynków sięga też po reprezentantów przeróżnych krajów. W tym roku Cage Warriors poszerzyła ludzkie zasoby o pierwszych zawodników między innymi z Wysp Owczych, Grecji, Litwy, Maroka, Bułgarii i Tunezji.

197 – Zawodników pojawiło się w 2014 roku na galach Cage Warriors.

Z roku na rok liczba zawodników w brytyjskiej organizacji wzrastała. W mijającym roku liczba fighterów z kontraktem z CWFC wyniosła 197, z czego najsilniej obsadzona jest kategoria półśrednia, czterdziestu sześciu przedstawicieli.

137 – Pojedynków odbyło się na kartach Cage Warriors.

W 2014 roku odbyło się 137 zawodowych pojedynków na galach Cage Warriors.

43 – Amatorskie walki znalazły miejsce na rozpiskach gal CWFC.

Cage Warriors zestawia na swoich rozpiskach także pojedynki amatorskie. W mijającym roku odbyły się 43 pojedynki w amatorskiej formule MMA.

4 – Walki stoczył zawodnik, który pojawił się w klatce Cage Warriors najwięcej razy w mijającym roku.

Dwóch zawodników stoczyło w 2014 roku po cztery walki dla CWFC. Jako pierwszego należy wspomnieć Jacka Hermanssona, który nie dość, że zawalczył czterokrotnie w przeciągu dwunastu miesięcy, to jeszcze wygrał wszystkie pojedynki. „Joker” wrócił do brytyjskiej organizacji po wypadzie za ocean i w świetnym stylu wspiął się na sam szczyt kategorii średniej. Po dwóch zwycięstwach w marcu i kwietniu, Szwed zdobył zwakowany pas na CWFC 69: Super Saturday, który następnie obronił przeciw Deyanowi Topalskiemu w Jordanii. Drugi z „czterowalkowców” to Jack Mason. „The Stone” zakończył rok z bilansem 2-2 i wygranymi z Patrickiem Vallee oraz Brunowi Carvalho.

7 – Byłych zawodników Cage Warriors podpisało kontrakt z UFC.

Kilku weteranów Cage Warriors przeszło w mijającym roku do najlepszej ligi na świecie. W tej grupie byli: Aisling Daly, Joanna Jędrzejczyk, Ian Entwistle, Niklas Bäckström, oraz mistrzowie, Neil Serry i Jim Alers. Także Patrick Holohan przeniósł się do za ocean zanim zdarzył zadebiutować w CWFC (przez długotrwałą przerwę, spowodowaną kontuzją). Ostatnim z tej listy jest Phil Harris, który powrócił do UFC.

68 – Zawodników przedłużyło lub podpisało nowy kontrakt z Cage Warriors.

Cage Warriors nieustannie dąży do umocnienia swojej pozycji na rynku. Jedną z dróg prowadzącą do tego celu jest podpisywanie kontraktów z obiecującymi zawodnikami oraz przedłużanie umów, a tym samym zatrzymywanie w szeregach organizacji, z fighterami, którzy już wcześniej nawiązali kontakt z CWFC.

88 – Pojedynków skończyło się przed czasem.

W tym roku 88 spośród 137 pojedynków zakończyło się przed czasem (64,2 proc.). Jak łatwo policzyć, o wyniku 49 starć decydowali sędziowie punktowi (35,8 proc.). Jeśli idzie o walki skończone przed ostatnim gongiem – widzowie zobaczyli 44 poddania (32,1 proc.), 42 TKO/KO (30,6 proc.) oraz 2 dyskwalifikacje (1,4 proc.). Warto odnotować, że na liverpoolskim CWFC 68 wszystkie dziesięć pojedynków zostało rozstrzygnięte przed upływem 15. minuty.

48 – Gal odbyło się pod szyldem Cage Warriors od początku istnienia organizacji.

Jeśli dodamy do gal organizowanych od początku istnienia Cage Warriors w dzisiejszym kształcie, czyli października 2010 roku (początek pracy Grahama Boylana), to okaże się, że przez te nieco ponad cztery lata brytyjska organizacja zorganizowała w sumie 48 wydarzeń.

2,7 miliona – Fanów obejrzało gale Cage Warriors na Cage Warriors TV.

Dzięki większej dostępności różnych treści na Cage Warriors TV, przez ostatnie dwanaście miesięcy strona zwiększyła oglądalność niemal dwukrotnie w stosunku do wcześniejszych wyników.

10 – Starć mistrzowskich odbyło się w 2014 roku.

Na początku 2014 roku szefowie Cage Warriors postawili za jeden z głównych celów więcej walk mistrzowskich i ukoronowanych mistrzów. W dwunastoletniej historii organizacji, tylko w 2005 roku (kiedy to doszło do legendarnej gali „Noc Mistrzów”, podczas której przyznano dziewięć pasów) odbyło się więcej starć na szczycie kategorii wagowych.

6 – Mistrzów aktualnie dzierży pas w Cage Warriors.

Z sześcioma mistrzami i kilkoma walkami o pas, które już czekają na swoją kolej, przyszłość Cage Warriors rysuje się w jasnych kolorach. Trudno natomiast będzie zawodnikom próbującym odebrać tytuły Toniemu Tauru (BW), Alexowi Enlundowi (FW), Stevenowi Rayowi (LW), Nicolasowi Dalby’emu (WW), Jackowi Hermanssonowi (MW) i Pannie Kianzad (WBW).

7 – Obiektów gościło rozpiski Cage Warriors.

W 2014 roku Cage Warriors zagościło w siedmiu arenach. Organizacja powróciła do Echo Arena (Liverpool), Metro Radio Arena (Newcastle) i King Hussein Boxing Arena (Jordania). Oprócz tego miejsce dla rozpisek brytyjskiej organizacji znalazło się w Ballerup Super Arena (Dania) i znanej na całym świecie Copper Box Arena (Londyn).

2 – Umowy z brytyjskimi mediami podpisało Cage Warriors w 2014 roku.

W mijającym roku miały miejsce dwa doniosłe dla Cage Warriors momenty. Pierwszy to umowa telewizyjna, dzięki której CWFC 70, 71, 72, 73 i 74 pojawiło się na Kanale 4. niedługo po zakończeniu każdej z gal. Ponadto zostały one następnie udostępnione w całości w sieci dzięki usłudze 4oD. Drugi przełomowy moment nastąpił w październiku, kiedy to ogłoszono, iż CWFC 73 i 74 będę pokazane na żywo przez Daily Mail (drugą najlepiej sprzedającą się gazetę codzienną w Wielkiej Brytanii). Obie te umowy pozwoliły marce Cage Warriors dotrzeć do większego grona odbiorców i poskutkowało wzrostem oglądalności i zaciekawienia brytyjską organizacją.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.