Już w najbliższą sobotę czeka nas kolejna odsłona gali Cage Warriors. To już 41. edycja, jednak trzeba przyznać, że tym razem organizatorzy się za bardzo nie postarali. Na usprawiedliwienie trzeba wspomnieć, że z rozpiski wypadło dwóch ciekawych zawodników. Bruno Carvalho (MMA 12-4), który na tej gali miał zadebiutować w wadze półśredniej, a jego starcie miało być walką wieczoru (jednak wyżej postawił występ na Superior Challenge 7), oraz perspektywiczny Joseph Duffy (MMA 8-0). W ten oto sposób main eventem gali została walka Allana Love’a (MMA 7-2) z niedoszłym uczestnikiem KSW Jackiem Masonem (MMA 14-7). Szkot Love to póki co typowy średniak, który w tym roku walczył raz pokonując Johna Gilliesa na gali On Top 1 w szkockim Glasgow. Mason natomiast to zawodnik szerokiej czołówki brytyjskiej wagi średniej. W tym roku zdążył już stoczyć dwie walki, w których wyszedł na remis (jedno zwycięstwo, jedna porażka).

Inną ciekawa walką jaką zobaczymy na gali w Londynie będzie starcie w wadze lekkiej kobiet, gdzie uczestniczka ubiegłorocznego turnieju Bellatora Irlandka Aisling Daly (MMA 10-1) podejmie czołową Niemkę Sheilę Gaff (MMA 8-4-1). Daly od czasu startu w turnieju Bellatora, z którym pożegnała się już po pierwszej rundzie, gdzie musiała uznać wyższość Lisy Ward stoczyła tylko jedną walkę. Na gali Cage Warriors 39 powróciła na zwycięski szlak pokonując przez jednogłośną decyzję Amerykankę Molly Helsel. Na drogę zwycięstw podobnie jak Irlandka, powróciła także Niemka Gaff, która na lutowej gali The Zone FC 8 w osiem sekund zniszczyła niepokonaną do tej pory szwedzką zawodniczkę Hannę Sillen. Gaff wcześniej zaliczyła trzy porażki z rzędu przegrywając m.in. z czołową fighterką w Europie, Belgijką Cindy Dandois.

Warto również zwrócić uwagę na starcie dwóch ciekawych zawodników wagi półśredniej, Szkota Johna Quinna (MMA 8-1) i niepokonanego Anglika Warrena Kee (MMA 7-0). Quinn to były pretendent do pasa Cage Warriors w kategorii do 77 kg., który w tytułowej walce nie dał rady obecnemu fighterowi UFC Pascalowi Kraussowi. Ponadto w klatce brytyjskiej organizacji zobaczymy piórkowego Ashleigha Grimshawa (MMA 9-7-1), oraz dwukrotnie niedoszłego rywala Przemka Mysiali, Lintona Vassella (MMA 6-3).

Rozpiska:

Data: 24 kwietnia 2011
Miejsce: HMV Forum, Londyn, Anglia
Transmisja: Premier Sports

Walka wieczoru:

84 kg.: Allan Love (7-2) vs. Jack Mason (14-7)

Pozostałe:

57 kg.: Aisling Daly (10-1) vs. Sheila Gaff (8-4-1)
77 kg.: John Quinn (8-1) vs. Warren Kee (7-0)
70 kg.: Brad Wheeler (5-4) vs. Ian Entwistle (3-0)
93 kg.: Linton Vassell (6-3) vs. Simon Carlsen (4-2)
84 kg.: Ali Arish (11-0) vs. Jack Hermansson (1-0)
66 kg.: Ashleigh Grimshaw (9-7-1) vs. Patrick Peresa (3-1)
66 kg.: Adam Edwards (3-1) vs. Niklas Backstrom (2-1)
84 kg.: Dan Edwards (8-4) vs. Craig White (4-1)
66 kg.: Dave Hill (9-1) vs. Artem Lobov (0-1)
66 kg.: Dean Reilly (4-2) vs. Josh Ramage (2-2)
77 kg.: Damien Forgie (1-0) vs. Cihan Kocer (0-0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.