rickson_gracie

Pięćdziesięcioletni Rickson, czarny pas bjj ósmego stopnia, w udzielonych ostatnio wywiadach poruszył temat najlepszego ciężkiego na świecie Fedora Emelianenki i mistrza UFC wagi ciężkiej Brocka Lesnara.

Pierwsza wypowiedź wywołała dość ostrą reakcję w komentarzach- Rickson podczas rozmowy z „Tokyo Sports” stwierdził, że umiejętności techniczne Fedora są „takie sobie”.

Następnie w „Rio de Janeiro Times” dał wyraz swojej pewności, że wyszedłby zwycięsko z pojedynków z Fedorem i Brockiem Lesnarem, mimo wieku, różnicy wagi i dziewięcioletniej przerwy w  walkach. Przyznaje jednak, że pokonanie Rosjanina byłoby trudniejszym zadaniem i zajęłoby mu trochę więcej czasu.

” Brock Lesnar jest imponującym atletą, ale ma braki techniczne, jak wszyscy. Technicznie nie jest tak dobry jak Fedor. Poddanie Fedora zajęłoby mi więcej czasu niz poddanie Brocka ” – stwierdził Rickson- „Nie boję się jego (Fedora ) umiejętności. Niezależnie czy próbowałby uderzyć mnie w stójce czy parterze, to byłaby tylko kwestia czasu. Właściwie to lepiej gdyby próbował uderzyć mnie w stójce, łatwiej byłoby go wtedy sprowadzić do parteru. Na koniec balacha lub duszenie. „

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.