Brian Ortega, który już w najbliższą sobotę zawalczy z Maxem Hollowayem o pas wagi piórkowej, opowiedział na spotkaniu z mediami o swoich planach na przyszłość. Amerykanin przyznał, że marzy mu się walka z mistrzem wyższej kategorii, Khabibem Nurmagomedovem.

Patrzysz na te wszystkie superwalki i myślisz sobie, że też chciałbyś być częścią takiego pojedynku. Lubię superwalki i chcę superwalk. Chcę walczyć z zawodnikami. którzy do mnie pasują, a ludzie nie będą mieli pojęcia co się wydarzy.

Ortega woli starcie z Khabibem niż z McGregorem.

Od zawsze toczy się rywalizacja zapasy vs jiu-jitsu, nawet zanim jeszcze zacząłem trenować. Spotykamy się na klubowej macie i są dobierane takie pojedynki stylów. Ja i Khabib mamy dobrą stójkę. On jest zapaśnikiem, który walczy z góry, a ja jestem zawodnikiem jiu-jitsu, który walczy z dołu.

Brian oglądał walkę Khabiba z McGregorem i wyciągnął z niej własne wnioski.

Zaobserwowałem sporo sytuacji w tej walce, w których zachowałbym się inaczej gdybym znalazł się w takiej pozycji. Wtedy sobie tak naprawdę uświadomiłem, że chcę superwalki. Jest to w moim zasięgu. Jeśli wszystko dobrze rozegram, jest to w moim zasięgu.

Amerykanin musi jednak najpierw pokonać Maxa Hollowaya, żeby móc planować dalej.

Mam swoje pomysły, do których chcę dążyć. Jeśli odniosę sukces w sobotę, to zacznę pytać o nie Danę White’a.

Gala UFC 231 odbędzie się 8 grudnia w Toronto. Pełną rozpiskę tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

2 KOMENTARZE

  1. Jak tak to ja bym zobaczył Maxa z Tonym.Oczywiście w main evencie Gamer vs Nurma

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.