Brian Ortega, który już w najbliższą sobotę zawalczy z Maxem Hollowayem o pas wagi piórkowej, opowiedział na spotkaniu z mediami o swoich planach na przyszłość. Amerykanin przyznał, że marzy mu się walka z mistrzem wyższej kategorii, Khabibem Nurmagomedovem.

Patrzysz na te wszystkie superwalki i myślisz sobie, że też chciałbyś być częścią takiego pojedynku. Lubię superwalki i chcę superwalk. Chcę walczyć z zawodnikami. którzy do mnie pasują, a ludzie nie będą mieli pojęcia co się wydarzy.

Ortega woli starcie z Khabibem niż z McGregorem.

Od zawsze toczy się rywalizacja zapasy vs jiu-jitsu, nawet zanim jeszcze zacząłem trenować. Spotykamy się na klubowej macie i są dobierane takie pojedynki stylów. Ja i Khabib mamy dobrą stójkę. On jest zapaśnikiem, który walczy z góry, a ja jestem zawodnikiem jiu-jitsu, który walczy z dołu.

Brian oglądał walkę Khabiba z McGregorem i wyciągnął z niej własne wnioski.

Zaobserwowałem sporo sytuacji w tej walce, w których zachowałbym się inaczej gdybym znalazł się w takiej pozycji. Wtedy sobie tak naprawdę uświadomiłem, że chcę superwalki. Jest to w moim zasięgu. Jeśli wszystko dobrze rozegram, jest to w moim zasięgu.

Amerykanin musi jednak najpierw pokonać Maxa Hollowaya, żeby móc planować dalej.

Mam swoje pomysły, do których chcę dążyć. Jeśli odniosę sukces w sobotę, to zacznę pytać o nie Danę White’a.

Gala UFC 231 odbędzie się 8 grudnia w Toronto. Pełną rozpiskę tego wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

33 KOMENTARZE

 1. Kurcze, niby każdy gada o tym Khabibie teraz ale Ortega to jest dla niego fatalny przeciwnik. Coś czuję, że Dagestańczyk klepał by o życie.

 2. Kurcze, niby każdy gada o tym Khabibie teraz ale Ortega to jest dla niego idealny przeciwnik. Coś czuję, że Dagestańczyk klepał by o życie.

  Weź to po polsku napisz

 3. Kurcze, niby każdy gada o tym Khabibie teraz ale Ortega to jest dla niego idealny przeciwnik. Coś czuję, że Dagestańczyk klepał by o życie.

  chyba fatalny a nie idealny

 4. Chyba w boksie też na szali jest czasem kilka pasów w pojedynku mistrzowskim zatem:

  1. Nurma z Gamerem o 3 pasy

  2. później Nurma/Gamer z Ortegą (o ile przejdzie Maxa) o 4 :mjsmile:

 5. A Nurma nie miał bronić pasa z Gamrotem?

  Miał, ale Kawul stwierdził że ich podwójny mistrz nie będzie walczył z odpadem z UFC

 6. później Nurma/Gamer z Ortegą

  :joanawhat:Gamer pokonał najlepszego grapplera na świecie, a Ty Mu jakiegoś Braianka proponujesz?

  On nawet pasa jeszcze nie ma.

 7. Khabib to maszyna i jeśli nikomu nie odjebie żądza pieniądza to czekają nas mega zestawienia z nim w roli głównej. Na horyzoncie: Tony, Lee, Ortega/Max. Ale bym oglądał Khabiba z każdym z nich.

 8. Khabib to maszyna i jeśli nikomu nie odjebie żądza pieniądza to czekają nas mega zestawienia z nim w roli głównej. Na horyzoncie: Tony, Lee, Ortega/Max. Ale bym oglądał Khabiba z każdym z nich.

  Lee ta męczybuła może namieszać.

  Nie trawę Go, ale skubany będzie się liczył w ścisłym top.

 9. Lee ta męczybuła może namieszać.

  Nie trawę Go, ale skubany będzie się liczył w ścisłym top.

  Też chuja nie lubię ale zapasy ma na wyjebanym poziomie jak i Khabib. Zajebiście by się oglądało ich starcie.

 10. Ortego posłuchaj mnie teraz uważnie : ty się lepiej skup na kolejnej walce, a nie z głową w chmurach już myślisz o niedzieli a w sobotę Max ci w mordę zdzieli

 11. Ortego posłuchaj mnie teraz uważnie : ty się lepiej skup na kolejnej walce, a nie z głową w chmurach już myślisz o niedzieli a w sobotę Max ci w mordę zdzieli

  Za późno, już ogłosił, że ma rolę filmową w Hollywood.

 12. A moze jebnac tymi wszystkimi dywizjami i niech kazdy z każdym sie napierdala. Po co te pasy jak chca skakac po dywizjach

 13. Ortega jest przechujem (wg E. Bravo technicznie jest na równi z Demianem Maią) i dawałbym mu większe szanse niż Fergusonowi. Tony oczywiście też jest przechujem, ale jego styl bjj jest zbyt miękki, Kebab go łatwiej stłamsi.

 14. Oglodal by , jak Ortega wygra z maxsem to kozacki potecjal na super walke , Ortega pieknis wygadany i z ciekawa historia zaczyna robic duzy halas w us.

 15. Ortega jest przechujem (wg E. Bravo technicznie jest na równi z Demianem Maią) i dawałbym mu większe szanse niż Fergusonowi. Tony oczywiście też jest przechujem, ale jego styl bjj jest zbyt miękki, Kebab go łatwiej stłamsi.

  Dokładnie.

  Uwielbiam Ferga, ale cały czas na deski go kładą nawet waciany Pettis kilka razy. Ortega ma mocniejszy cios, szczękę, kondycja i presja kosmos, ale bjj jeszcze lepsze.

 16. Ortega- Khabib starcie petarda nawet jak przegra teraz o pas ale pojedynek Maxa z Khabibem tez bym ogladal jak pojebany. Te pojedynki w lekkiej rzecz jasna gdzie pewnie niedlugo sie przeniosa…

 17. Ortega jest przechujem (wg E. Bravo technicznie jest na równi z Demianem Maią) i dawałbym mu większe szanse niż Fergusonowi. Tony oczywiście też jest przechujem, ale jego styl bjj jest zbyt miękki, Kebab go łatwiej stłamsi.

  A jakbyś widział teraz Ortega vs Ferguson?

 18. Wszyscy by chcieli. Floyd też.

  Ale to Gamer niedługo go wyjaśni gdzie raki zimują i juz nie będzie takim smakowitym kąskiem.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.