Świetny bój dali nam bohaterzy walki wieczoru gali UFC we Fresno. Brian Ortega w swoim stylu poddał Cuba Swansona, lecz tym razem ta sztuka udała mu się już w drugiej rundzie.

Pojedynek zaczął się spokojnie. Obaj zawodnicy okopywali się po nogach i próbowali wyczuć nawzajem. Przez dwie i pół minuty żaden nie próbował mocniej zaatakować. Sytuacja się zmieniła gdy w końcu inicjatywę bokserską przejął Cub. Swanson był wyraźnie lepszy na nogach i wykorzystywał to w coraz śmielszych kombinacjach, często atakując korpus swego przeciwnika. Brian nie pozostawał jednak dłużny. Choć przegrywał w stójce, to pod koniec rundy udało mu się złapać duszenie anakondę i co najlepsze, zrobił to ze stójki! Bardzo zagroził tym Swansownowi, którego uratował tylko i wyłącznie gong kończący pierwszą odsłonę.

W drugiej rundzie coraz więcej ciosów dochodziło głowy Ortegi. I kolejny raz, pierwsza część rundy należała bezsprzecznie do Cuba. Ortega ocknął się na sam koniec. Sklinczował i próbował obalać Cuba, a gdy to nie wychodziło, wskoczył na niego i założył duszenie gilotynowe! Wisząc na Swansonie jeszcze poprawił swój chwyt i tak mocno go zapiał, że Cub w panice szybko odklepał, oddając zwycięstwo Ortedze.

Fenomenalny występ Briana Ortegi, potwierdzający tylko jego techniczne umiejętności parterowe.

27 KOMENTARZE

 1. Niestety była to ostatnia walka na kontrakcie Cuba i, pamiętając jak UFC "lubi" targować się z zawodnikami, którzy chcą sprawdzić swoją wartość, nie spodziewam się przedłużenia kontraktu po porażce. Tymsamym, amerykański gigant odda kolejnego dającego dobre walki zawodnika. Trochę to smutne. Niby zyska Bellator ale fani na tym stracą.

  Będę kibicował Cubowi w dalszej karierze jako fan, ale wiem że poza UFC będzie to tylko zbieranie pieniędzy na emeryturę niż walka o trofea.

 2. Ale piękna walka:applause: Matko, to przerażenie w oczach i próba ucieczki od poddania się w I rundzie Cuba chyba już zostanie mi w pamięci na zawsze:o o: Niektórzy to się chwalą, że mają serce do walki będąc obijanym przez III rundy i nic sobą nie reprezentując. Swanson ma serce do walki, reszta nudziarzy niech idzie w kąt:kis: Ale Cub jest niesamowity, WOW.

 3. Brian Ortega czapki z głów. Jestem pod wrażeniem. Co do Swansona to mógłby teraz zmierzyć się po raz drugi z Jose Aldo.

  Wydaje mi się, że jak Cub zostanie w UFC, to właśnie taką walkę ustawią.

  Ortega w parterze niesamowity kocur.

 4. Swanson nie klepał, próbował złapać równowagę.

  Ponoć to przez straszne problemy z cięciem wagi, zły sztab.

 5. Przedłużą kontrakt

  Ortege teraz najlepiej zestawić z Lamasem jak ogarnie Emmetta (mam nadzieje). Zwycięzca o pas

  Sung Jung ma wrócić za pół roku więc czekanie na niego odpada, trzeba działać.

  + wiadomo Holloway vs. Edgar

 6. W tych wymianach stójkowych Ortega nie miał podejścia do Swansona. Ale za to złapał świetnie duszenie, zresztą w pierwszej rundzie też było blisko.

  Cuba dalej przyjemnie się ogląda, oby został w UFC.

 7. Fajny skalp dla Maxa taki nahypowany Ortega. Aldo, Edgar, Ortega. Potem juz zostana tylko rewanze, dywizja juz prawie calkiem wyczyszczona. Oczywiscie sa jeszcze uposledzeni ktorzy napisza ze Comor jest najlepszy w historii w tej kategorii xd

  Ale na szczescie Ci ludzie sa juz tak malo wazni w swiecie mma jak sam Conor.

 8. Fajny skalp dla Maxa taki nahypowany Ortega. Aldo, Edgar, Ortega. Potem juz zostana tylko rewanze, dywizja juz prawie calkiem wyczyszczona. Oczywiscie sa jeszcze uposledzeni ktorzy napisza ze Comor jest najlepszy w historii w tej kategorii xd

  Ale na szczescie Ci ludzie sa juz tak malo wazni w swiecie mma jak sam Conor.

  Hype odklepal Swansona

 9. Stójka średnia, ale dojścia do poddań coś fenomenalnego. Mega poddanie. Szkoda Cuba, mam nadzieję, że przedłuży kontrakt z UFC.

 10. Stójka średnia, ale dojścia do poddań coś fenomenalnego. Mega poddanie. Szkoda Cuba, mam nadzieję, że przedłuży kontrakt z UFC.

  Cub ostatnio nie zaskakuje, słaba walka z Lobovem a teraz klepanie z Ortega ( to akurat zaden wstyd imo)

 11. Fajny skalp dla Maxa taki nahypowany Ortega. Aldo, Edgar, Ortega. Potem juz zostana tylko rewanze, dywizja juz prawie calkiem wyczyszczona. Oczywiscie sa jeszcze uposledzeni ktorzy napisza ze Comor jest najlepszy w historii w tej kategorii xd

  Ale na szczescie Ci ludzie sa juz tak malo wazni w swiecie mma jak sam Conor.

  Edgara bym jeszcze nie skreślał, Ortega niestety pod nieobecność Edgara jest jedynym pretendentem, ale zdecydowanie nie jest gotowy na walkę o pas, chociaż potrafi wyczarować suby.

 12. Cub ostatnio nie zaskakuje, słaba walka z Lobovem a teraz klepanie z Ortega ( to akurat zaden wstyd imo)

  Mimo wszystko był nr4 i fajnie byłoby go oglądać w UFC nawet do zakończenia kariery bo zostawia dużo serca w oktagonie. Ja lubię takich zawodników.

 13. Coś dziwnego z sędziowaniem.

  Swansona tylko gong uratował w 1. rundzie, a i tak wygrał tę rundę na wszystkich kartach sędziowskich.

 14. Przedłużą kontrakt

  Ortege teraz najlepiej zestawić z Lamasem jak ogarnie Emmetta (mam nadzieje). Zwycięzca o pas

  Sung Jung ma wrócić za pół roku więc czekanie na niego odpada, trzeba działać.

  + wiadomo Holloway vs. Edgar

  No jasne, że przedłużą, po taniości, jak przegrał.

 15. Fajny skalp dla Maxa taki nahypowany Ortega. Aldo, Edgar, Ortega. Potem juz zostana tylko rewanze, dywizja juz prawie calkiem wyczyszczona. Oczywiscie sa jeszcze uposledzeni ktorzy napisza ze Comor jest najlepszy w historii w tej kategorii xd

  Ale na szczescie Ci ludzie sa juz tak malo wazni w swiecie mma jak sam Conor.

  Do Ho Choi po Maxa idzie. Mark my words.

 16. Nadrobiłem właśnie. Piękna walka. Jak ja kocham tego gościa – Cuba. Wymierający gatunek w UFC, niestety. Tak solidny zawodnik powinien być wręcz proszony, by został w organizacji.

  Ortega – młody byczek z magicznym jj, niech znacznie poprawi stójkę, a wtedy po uduszeniu Lamasa i Edgara zobaczymy super walkę z Maxem :redford:

  Miałem wrażenie, że zestawili zawodnika z lekkiej (Ortega), z piórkowym, ciekawe ile wniósł do octagonu. Skurwesen wysoki, potężny i z zajebistym zasięgiem – sub machine panie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.