Wracamy z naszym cyklem branżowych typowań. Tym razem nasi goście postanowili przyjrzeć się walce wieczoru KSW 43 we Wrocławiu. Pogromca Borysa Mańkowskiego, Roberto Soldic, stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa wagi półśredniej, a odebrać mu go spróbuje Dricus Du Plessis. Zapraszamy do zobaczenia, co na temat tego pojedynku sądzą nasi eksperci.

Bruno Massami (gazetaesportiva.com) 

Typowanie tego starcia to dla mnie ogromny problem. Dwóch młodych, zmotywowanych i utalentowanych gości zrobi wszystko, by dać w ten weekend niesamowitą walkę.

Dricus to bardzo wysoki, wszechstronny zawodnik o niesamowitej szybkości w pięściach. Ale nigdy nie walczył przeciwko takiemu zawodnikowi, jak Soldic. Absolutnie nie możemy zapominać o tym, że Roberto pokonał kogoś takiego jak Mańkowski. To powinna być wiadomość dla każdego zawodnika wagi półśredniej KSW, jak i tych z całego świata, którzy chcą tu konkurować.

Soldic był imponujący, a do tego jest niesamowicie niebezpieczny ze swoją nokautującą mocą w pięściach. Jeden błąd i może być po wszystkim.

Kiedy usłyszałem o zestawieniu tego starcia ogromnie się ucieszyłem. Obstawiam, że będziemy świadkami prawdziwej wojny w klatce. Ciężko jest podać kogoś, kto moim zdaniem wygra to starcie. Jeśli jednak muszę to zrobić, to wydaje mi się, że „Robocop” obroni swoje trofeum. Nie będę jednak zdziwiony, jeśli Dricus zaskoczy i po tym weekendzie zabierze pas do Afryki Południowej.

Bóg MMA pobłogosławił fanów tej dyscypliny takim zestawieniem, jak to.

TYP: Roberto Soldic.

Tomasz Narkun (mistrz KSW

Du Plessis i Soldic są przekrojowymi zawodnikami, a ich warunki fizyczne są bardzo podobne. Nie znam ich zbyt dobrze, ponieważ widziałem tylko jedną walkę Du Plessisa na EFC, w której zaprezentował się dobrze, a także jedna walkę Soldica z Borysem, w której zdominował mistrza i to starcie zrobiło na mnie większe wrażenie. Rozmawiając ostatnio z Roberto przypomniał mi, że mieliśmy okazję trenować razem w jednym klubie w Holandii, u Gegarda Mousasiego – tym bardziej mu kibicuje.

TYP: Roberto Soldic

Jim Edwards (MMANytt.com

Starcie Soldica z Du Plessisem pozwoli odpowiedzieć na wiele pytań, które od jakiegoś czasu krąży wokół tej dwójki.

Razem stoczyli aż 27 walk, ale żaden z nich nie pokonał nikogo znaczącego, albo może poszczycić się tylko jednym mocnym nazwiskiem w rekordzie, dlatego wokół nich jest tak wiele niewiadomych. Przed zwycięstwem z Borysem Mańkowskim w grudniu ubiegłego roku Soldic spotkał się z kilkoma rozpoznawalnymi osobami na scenie MMA, ale ich osiągnięcia mocno odbiegały od słowa „czołówka dywizji”. Ciężko jest mówić o czymś takim inaczej, jeśli ktoś od siedmiu walk niszczy rywali w pierwszych rundach. Zwłaszcza, że jeden z jego przeciwników, w momencie wejścia do klatki, miał rekord 0-10.

Nikt nie może jednak zaprzeczyć, że rozgromienie Mańkowskiego było czymś imponującym, a dokonanie tego przed czasem dodaje dodatkowego smaczku. 23-letni Soldic ma wszystkie cechy na przedostanie się do topu swojej dywizji, zobaczymy jednak czy na ich posiadaniu świat się kończy.

Dla Du Plessisa będzie to pierwsza walka poza granicami kraju, na KSW 43 sprawdzimy więc, jak poradzi sobie z budowaniem formy oraz presją obcych ścian i organizacji, w której jasno świecącą gwiazdą jeszcze nie jest. Podobnie jak w przypadku Soldicaa, znakomitość jego przeciwników jest bardzo wątpliwa. Poza porażką z rąk Garretha MCLellana, Du Plessis nie spotkał się w klatce z zawodnikiem światowej klasy, co jest konsekwencją spędzenia całej swojej kariery w EFC. Promocja zawodnika z Afryki Południowej nie powinna zostać jednak pominięta, zwłaszcza że pokonał on innego debiutanta w KSW, który zaprezentuje się w okrągłej klatce chwilę wcześniej – Yannicka Bahatiego.

Biorąc pod uwagę to i wiele innych, ciężko jest określić zwycięzcę tego starcia. Mamy tutaj starcie Soldica i jego surowego sportowego potencjału oraz Du Plessisa, który wydaje się być bardziej wszechstronny i z mniejszą presją towarzyszącą wychodzeniu do klatki w walce wieczoru, ma już takie historie za sobą.

Jeszcze niedawno oglądaliśmy totalną destrukcję Borysa Mańkowskiego przez Soldica, kiedy Du Plessis takiej walki, z takim rywalem, nie miał okazji nam zaprezentować. Z tego względu mój głos oddam na Soldica, u którego przewiduję nokaut gdzieś w środkowej części walki. Nie zdziwię się jednak, jeśli Du Plessis go zamęczy, spokojnie wypunktuje i zwycięży decyzją.

TYP: Roberto Soldic.

Kamil Szymuszowski (zawodnik KSW

Ciężka walka do typowania, bo nie ma według mnie wyraźnego faworyta, ale ja stawiam na Du Plessisa bo jest bardziej wszechstronny.

TYP: Dricus Du Plessis.

Damian Herczyk (DAAS Berserkers Team BB

Soldic w walce z Borysem pokazał, że jest niezwykle niebezpiecznym zawodnikiem, dysponującym ogromną siłą uderzenia. Oczywiście w mojej opinii Borys nie był wtedy sobą, ale nie chce też przez to nic ujmować Soldicowi. Du Plessis to zawodnik,  który jednak powinien narobić dużo problemów Chorwatowi. Będzie miał przewagę warunków fizycznych, zasięg też będzie po jego stronie i co według mnie najważniejsze – cardio, które pozwoli na przewalczenie pełnych 5 rund. W tej walce widzę dwa scenariusze: jeśli Soldic myśli o wygranej, musi znokautować Dricusa w 1 rundzie. Im dłużej ta walka będzie trwała, tym mocniej stawiam na Du Plessisa, który swoją ruchliwością i nieszablonowością będzie stwarzał sobie okazje by poddać Soldica. Chciałbym żeby ta walka trwała dłużej niż jedną rundę, bo może to być to naprawdę świetny pojedynek. Moim zdaniem Dricus w trzeciej rundzie podda zmęczonego już Roberto.

TYP: Dricus Du Plessis.

Kacper Formela (zawodnik MMA

Patrząc na ostatnią walkę Soldica z Borysem na pewno większość osób będzie stawiać na Roberto. Nic dziwnego – każdy pamięta jak ona wyglądała. Jeśli pokaże taką samą formę lub lepszą, szanse na pozostanie mistrzem wzrastają. Moim zdaniem Dricus Du Plessis jest wstanie zagrozić i ubić Chorwata, jeśli wykorzysta swoje atuty i od początku narzuci swoją grę. Dla mnie walka 50/50. Mimo wszystko kibicuje pogromcy Borysa.

TYP: Niezdecydowany.

Piotr Sawiński (Kop i boksuj, Czerwony Smok Poznań

Wszystko w tej walce jest możliwe i to na pewno zakończy się przed czasem. Du Plessis ma świetny parter, ale jego stójka wydaje się być dość statyczna. Soldic póki co pokazał nam przede wszystkim, że jego ciosy lewą ręką i kopnięcia lewą nogą często dochodzą celu i mocno rozbijają przeciwnika, dodatkowo po poprzedniej walce wygląda na to, że ma kapitalnie dopracowaną obronę przed obaleniami. Mój typ to Soldic – nokaut 2/3 runda.

TYP: Roberto Soldic.

Mariusz Radziszewski (zawodnik MMA

Roberto Soldica miałem okazje zobaczyć live w Katowicach i zrobił na mnie piorunujące wrażenie, wiec to on jest dla mnie dużym faworytem. Staram się na siłę szukać szans dla Dricusa. W swoim rekordzie ma 8 poddań, wiec może po sprowadzeniu byłby cień szansy, natomiast z tego co pamiętam, to w walce z Borysem Soldic ani razu nie był na plecach, a jego prace z góry widzieliśmy wszyscy. Jakbym nie spojrzał na walkę, za każdym razem wychodzi mi Soldic. Stawiam na KO/TKO w mistrzowskich rundach.

TYP: Roberto Soldic.

PODSUMOWANIE: 

Typujący Roberto Soldica: 5
Typujący Dricusa Du Plessisa: 2
Niezdecydowani: 1

Walka wieczoru KSW 43 to na pewno jedno z najciekawszych starć karty wrocławskiej gali. Pierwsza obrona mistrzowskiego pasa Roberto Soldica, który w oczach wielu niespodziewanie zdetronizował panującego przez kilka lat Borysa Mańkowskiego, w której spotka się z niezwykle pewnym siebie Dricusem Du Plessisem. Chociaż wiele mówi się o słabej dyspozycji „Tasmańskiego Diabła” 23 grudnia, to i tak większość naszych gości typuje młodego Chorwata na triumfatora nadchodzącego pojedynku.

Niewątpliwym atutem mistrza wagi półśredniej jest, zdaniem zaproszonych przez nas do zabawy gości, jego ogromna siła. Nikt, kto oglądał ostatnią walkę Soldica nie zaprzeczy, że jego ciosy mogą być bardzo destrukcyjne. Jeśli chodzi o atuty pretendenta, to przedstawiciele branży MMA wymieniają przede wszystkim jego warunki fizyczne oraz doświadczenie w walkach o tak wysoką stawkę.

Która ze stron będzie miała rację w tej walce? Dowiemy się już dziś w nocy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.