Wracamy z kolejnym branżowym typowaniem! Wybór pojedynku, który nasi goście wezmą pod lupę z sobotniej gali KSW był prosty – rewanżowy pojedynek Mameda Khalidova Tomaszem Narkunem. Co nasi eksperci mają do powiedzenia w sprawie tej walki? Zapraszamy do dalszego czytania.

Damian Herczyk 

(Berserkers Team Bielsko-Biała) 

Walka rewanżowa między tymi zawodnikami to ogromne oczekiwania wszystkich fanów MMA. Pierwsza walka nie zawiodła i wiem, że tak samo będzie i tym razem. W pierwszej walce postawiłem na wygraną Tomka, teraz jednak myślę, że tak zmotywowany Mamed będzie jeszcze groźniejszy niż w Łodzi. Ta dynamika, wszechstronność i nieobliczalność przyniesie mu wygraną przez TKO lub KO. Stawiam, że Mamed pokona Tomka w 2 rundzie.

TYP: Mamed Khalidov. 

Kacper Formela 

(Zawodnik MMA/ Mighty Bulls Gdynia) 

Drugie stracie tych panów zapowiada się ciekawie. Mistrz parteru Narkun kontra nieprzewidywalny Khalidov. Za pierwszym razem walka nie poszła po myśli Mameda, jednak w dalszym ciągu stawiam na niego. Jest bardzo zdeterminowany, aby wrócić na tron. Mój typ to KO w 1 lub 2 rundzie dla Mameda.

TYP: Mamed Khalidov. 

Bruno Massami

(gazetaesportiva.net) 

Ta walka ma bardzo imponujący scenariusz.

Z jednej strony mamy zawodnika większego, silniejszego, potężniejszego. Taki nowy talent. A dodatkowo głodnego i bardzo niebezpiecznego dla swoich rywali, czyli Narkuna. Kogoś, kto jest bardzo nieprzewidywalny w swoich ruchach i sprawia, że walka staje się przyjemnością dla kibiców i koszmarem dla przeciwnika.

Jakiego Mameda zobaczymy w sobotę? Legendę, która jest głodna kolejnych sukcesów, rekordów i historycznych osiągnięć, czy kogoś, kto wie, że zapisał się grubymi literami w polskim MMA i chce po prostu stoczyć jeszcze kilka walk przed emeryturą?

Ja naprawdę wierzę, że Mamed wciąż jest w ogniu. Tak samo jak w to, że Khalidov bardzo chce tego rewanżu, co może go uczynić jeszcze ciekawszym. Przecież w pierwszej walce wszystko szło jak należy, dopóki nie popełnił błędu, którego konsekwencją była porażka. Ale tym razem Khalidov ma w swoich rękach moc.

Opowiem Wam historię, która przytrafiła mi się we wrześniu, podczas gali UFC w Rosji. Spotkałem faceta z bardzo wysokim poziomem BJJ, który nazywał się Ayub Magomadov. Po prostu dzika w swojej dziedzinie. Niesamowity talent, który w przeszłości miał przyjemność sparować z McGregorem, a teraz sparował z Mamedem przed KSW 46. Jest bardzo niebezpieczny w parterze i na pewno podpowiedział Mamedowi wiele przed tym starciem. Jeśli Khalidov nauczył się czegoś z tych treningów, to kolejny błąd tego typu już nigdy mu się nie zdarzy.

Lubię Narkuna. Lubię jego styl i wierze, że jest przyszłością MMA w Polsce, ale trudno jest dobrze wystąpić przeciwko Mamedowi. Pokazał w pierwszej walce, że ma moc w rękach, ale tym razem myślę, że zakończy się to przez decyzję sędziów. Z pewnością jednak liczę na wojnę i czekam na ten pojedynek.

TYP: Mamed Khalidov. 

Piotr Jeleniewski 

(UFC Gym Dubaj) 

Bez wątpienia rewanż ten jest świetnym zakończeniem roku dla fanów MMA w kraju.

Przegrana w pierwszym pojedynku Khalidova, postaci wyjątkowej dla polskiej sceny, zbudowała emocje, których ukoronowaniem jest powrót obu zawodników do klatki. W moim przekonaniu to właśnie ręka Mameda Khalidova w pojedynku rewanżowym będzie podczas werdyktu w górze. I nie będzie to werdykt punktowy.

Uważam, że tym razem do końca wykorzysta on w stójce swoje atuty oparte o świetną dynamikę i celną prawą rękę, co pokazał już w pierwszym pojedynku. Tomasz Narkun to zawodnik niebezpieczny i walczący nieszablonowo, ale mający również luki w swojej grze stójkowej. Jego lewa ręka zbyt często „ucieka” na dół, podobnie jak odkryta bywa jego linia centralna ciała.

Uważam również, że emocjonalna płaszczyzna walki, mimo przegranej będzie po stronie Khalidova. Obu życzę świetnego występu i nam, kibicom wyjątkowych emocji. Mój typ to: Mamed Khalidov wygrana przez TKO w pierwszej rundzie.

TYP: Mamed Khalidov. 

Jim Edwards 

(MMANytt.com/Fighters Only/Mirror Sport)

Nie widzę możliwości, by walka rewanżowa zakończyła się innym werdyktem niż pierwsza. No bo jak, skoro Narkun może do tej walki wyjść jeszcze bardziej pewny siebie wiedząc, że Mameda można pokonać w klatce KSW, a on ma do tego wszystkie potrzebne narzędzia?

Czy Khalidov poczuje nieco mniejszą presję na swych barkach po tym, jak jego zwycięska passa została przerwana? Być może. Jednak wciąż myślę, że wiek powoli go dogania i że Narkun ponownie pokona go w sobotnią noc.

TYP: Tomasz Narkun. 

Kamil Oniszczuk 

(Zawodnik Babilon MMA/ Ankos MMA)

Moim zdaniem walkę zwycięży Tomasz Narkun, który jest większy, silniejszy i cięższy od Mameda. Dodatkowo, w ich pierwszej walce, pokazał, że jest odporny na ciosy, a dodatkowo jest naprawdę bardzo dobry w parterze.

Miałem przyjemność posparować z nim kilka rund w trakcie jego przygotowań do walki i jest naprawdę niebezpiecznym i mocnym fizycznie zawodnikiem. Myślę, że jest za duży dla Mameda i wygra przez decyzję.

Jeśli Khalidov miałby go czymś zaskoczyć, to tylko w pierwszej rundzie, bo nie błyszczy kondycją i w drugiej czy trzeciej rundzie jego gwiazda gaśnie. Mój typ to Tomasz Narkun przez decyzję.

TYP: Tomasz Narkun. 

Darren Russell 

(thesportsman.com) 

Czy piorun może uderzyć dwa razy w to samo miejsce? Widocznie tak!

Mamed Khalidov to jeden z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek w Europie rywalizowali w MMA… i jednym z tych, którzy uciekli przy okazji przed UFC!

Myślę jednocześnie, że jest zbyt mały na rywalizację w 92 kg i nie udźwignie ciężaru, siły i rozmiarów Narkuna.

Myślę, że Narkun zwycięży ten bój na pełnym dystansie czasowym, ale nie zdziwię się też, jak na kartach sędziowskich zwycięzcą zostanie ogłoszony Khalidov.

Czasy się zmieniają. Teraz jest czas Tomka Narkuna!

TYP: Tomasz Narkun. 

Mateusz Głąb 

(Zawodnik FEN MMA)

Jest to chyba najbardziej wyczekiwany rewanż w polskim MMA. Obu zawodników nie trzeba przedstawiać, każdy interesujący się MMA zna doskonale ich mocne i słabe strony.

Moim zdaniem, mimo prawie 40 lat na karku, starcie to wygra Mamed Khalidov. Podczas pierwszego starcia był bardzo bliski, aby w pierwszej rundzie skończyć Tomka. Troszkę nonszalancji, a co najważniejsze, różnica wagi sprawiła, że zabrakło argumentów, aby postawić kropkę nad „i”.

Khalidov na pewno do tej walki przygotował się pod względem siłowym, zresztą wygląda dużo solidniej. Jest też dużo bardziej eksplozywnym i nieprzewidywalnym zawodnikiem, z niesamowitym timingiem i czuciem, co moim zdaniem będzie kluczem do jego zwycięstwa w tej walce.

Nadzieją Narkuna jest na pewno przeciągnięcie walki na kolejne rundy, ponieważ Khalidov z każdą minutą traci swoje największe atuty. Jednak myślę, że jak sam powtarzał w wywiadach, ostatnia porażka była dla niego motorem napędowym i zobaczymy starego głodnego zwycięstwa Mameda, który zakończy walkę w 1 lub maksymalnie 2 rundzie przez KO/TKO.

TYP: Mamed Khalidov.

PODSUMOWANIE: 

Eksperci typujący Khalidova: 5
Eksperci typujący Narkuna: 3 
Niezdecydowani: 0 

Podczas pierwszej walki tej dwójki, nasi eksperci typowali tak:

Typujący Mameda Khalidova: 5 
Typujący Tomasza Narkuna: 4
Niezdecydowani: 3 

Tym razem sytuacja wygląda podobnie, z tym tylko wyjątkiem, że nie ma osób niezdecydowanych. Ponownie w oczach większości zaproszonych gości to Mamed Khalidov jest faworytem starcia, a szczególnie niebezpieczny będzie w pierwszych minutach walki. Nie jest żadnym zaskoczeniem to, że wśród mocnych stron „Żyrafy” wymienia się przewagę kilogramów, które w dniu walki wniesie do klatki, wzrost oraz siłę. Która część naszych gości tym razem będzie miała rację, przekonamy się już w sobotę.

Walka Khalidov vs Narkun 2 będzie starciem wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach. W klatce fani MMA zobaczą też tego wieczoru m.in. Mateusza Gamrota w walce o pas mistrzowski wagi piórkowej, Marcina Wrzoska w starciu z Salahdine’em Parnassem oraz wracającego po kontuzji Romana Szymańskiego. Transmisja gali w systemie PPV.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.