Seria Branża MMA typuje powraca i w najbliższym czasie pojawi się na naszym portalu wyjątkowo często. Tym razem wraz z zaproszonymi gośćmi wzięliśmy na tapetę pojedynek w wadze słomkowej kobiet, w którym Karolina Kowalkiewcz spotka się w oktagonie UFC z niezwykle niebezpieczną Jessicą Andrade. Ich pojedynek będzie jedną z walk karty głównej gali UFC 228, która odbędzie się już jutro. Stawka tego boju może być ogromna, bo zwyciężczyni na pewno zbliży się do kolejnej walki o pas.

Zobaczcie, co na temat tego starcia mieli do powiedzenia nasi eksperci.

Durren Russel
(ACB/TheSportsman.com)

To szaleństwo, że przy takich niesamowitych wynikach w UFC te dwie zawodniczki spotykają się dopiero teraz. Zwyciężczyni tego pojedynku najprawdopodobniej podpisze sobie tym kontrakt na walkę o pas z Rose Namajunas lub… na rewanż z Joanną Jędrzejczyk!

Walki Karoliny są zawsze lekko nerwowe. Tak naprawdę nigdy nie wygląda w nich na całkowicie opanowaną i jeśli nie dopasuje się do naporu Brazylijki, to może mieć w tej walce spore problemy. Raczej nie widzę u niej prób skończenia walki przed czasem, zwłaszcza, że nie słynie ona z kończącego uderzenia.

Uwielbiam Karolinę, ale wydaje mi się, że to dla niej stylistycznie trudne zestawienie. Myślę, że Jessica wygra tu przez decyzję.

TYP: Jessica Andrade

Jim Edwards
(MMANytt.com)

Stawka walki, która odbędzie się w sobotą noc jest ogromna i nie mam wątpliwości, że zwyciężczyni zmierzy się z Rose Namajunas o tytuł wagi słomkowej przed końcem tego, lub na początku 2019 roku.

Obie wykładają na stół wachlarz bardzo różnych umiejętności, co czyni to zestawienie niezwykle ciekawym, biorąc pod uwagę mocne strony zawodniczek.

Karolina i Jessica to zawodniczki wszechstronne, ale moim zdaniem ta walka będzie toczyła się głównie w stójce, gdzie jedna i jak druga spróbuje narzucić swój styl gry. Kluczowym elementem tego pojedynku będzie klincz. Andrade uwielbia skracać dystans i zaciągać rywalki do siatki i tam zasypywać je ciosami. W przeciwieństwie do Claudii i Joanny Andrade się to udaje, ale jest to też płaszczyzna w której Karolina rusza z łokciami, kolanami i krótkimi ciosami z każdej strony.

Jeśli Karolina utrzyma prowadzenie w tej płaszczyźnie i pozostanie nieuchwytną na ciosy Andrade, rzucając się na nią ze swoimi kombinacjami, to jej ręka pójdzie w górę. Stawiam, że Kowalkiewicz wygra ten pojedynek przez decyzję.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Bruno Massami
(gazetaesportiva.net)

Miałem niezwykłą przyjemność śledzić umiejętności Jessici Andrade na gal w Japonii. To nie jest żart – ona jest niebezpieczną zawodniczką i może przysporzyć Kowalkiewicz naprawdę dużo problemów.

Ale świat ma też dobre wiadomości dla Karoliny – jeśli w jakikolwiek sposób przed tą walką zapoznała się z zapisami wideo z walki Joanny z Jessicą, to wie jak ułożyć strategię pod Brazylijkę.

Jeśli Karolina nie będzie pozwalała Andrade na skrócenie dystansu i uniknie konfrontacji „nos w nos” to jej szanse w tym pojedynku znacząco wzrastają. Jessica jest obecnie na fali, spragniona tytułu i nie wydaje mi się, żeby miała z Kowalkiewicz przegrać.

Karolina to twarda zawodniczka, której doświadczenie rośnie z każdą walką. Na pewno nie ułatwi wygranej Jessice, a to sprawia, że ta konfrontacja, na UFC 228, jest naprawdę ciekawa. Nie zmienia to jednak mojego zdania, że Jessica Andrade wygra przez decyzję.

TYP: Jessica Andrade

Damian Herczyk
(DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała)

Walka z Jessicą Andrade może być jedną z trudniejszych walk w karierze Kowalkiewicz,. Brazylijka , chociaż ma gorsze warunki fizyczne, dysponuje niesamowitą siłą i dynamiką, a dodatkowo ma bardzo mocne zapasy. Mi osobiście zaimponowała w walce z Gadelhą, gdzie pokazała się znakomicie. Choć według bukmacherów Karolina skazana jest na pożarcie, ja jednak widzę ogromne jej szanse w tej walce, głównie w stójce.

Karolina bardzo dobrze pracuje na nogach, świetnie operuje łokciami, które mogą bycć kluczowe, gdy Brazylijka będzie wchodziła w półdystans i klincz – tutaj widzę przewagę Karoliny. Zasięg także jest po jej stronie i to też Polka musi spróbować wykorzystać, a dodatkowo unikać obaleń. Jeśli jednak zdarzy się, że zostanie obalona, to od razu musi spróbować wstać i nie pozwolić Andrade na mocne GNP.

Kopnięcia frontowe tez mogą tutaj przynieść Polce dużo korzyści. Sercem oczywiście jestem za Polką, dlatego stawiam na wygraną na punkty Karoliny.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Michał Bobrowski
(zawodnik Babilon MMA)

Karolina jest wszechstronną zawodniczką, ma mocną głowę, potrafi atakować i bronić się w każdej płaszczyźnie. Jessica ciekawie boksuje, widowiskowo i dobrze sprowadza. Uważam  jednak, że to za mało, aby pokonać Karolinę.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Sebastian Przybysz
(Zawodnik KSW)

Nie będę zbyt odkrywczy gdy powiem, że Karolina musi za wszelką cenę utrzymywać dystans i nie może pozwolić Andrade się skleić. Kowalkiewicz ze swoją stójką i Zaborem w narożniku na bank ma przygotowaną odpowiednią taktykę na walkę.

Według mnie powinna skupić się na ciosach prostych, kopnięciach frontalnych, kopach na łydkę i od czasu do czasu postraszyć kopnięciem na głowę.

Uważam, że wyżej wymienione elementy, w połączeniu z dobrą kondycją i pracą na nogach, dadzą Karolinie wygraną. Na niekorzyść Kowalkiewicz działa to, że pojedynek rozegra się na dystansie trzech rund, ponieważ na dłuższym dystansie mogłaby pewniej wypunktować rywalkę.

Nie obejdzie się bez cięższych momentów i siłowania z Andrade, jednak stawiam na Karolina Kowalkiewicz wygra przez niejednogłośną decyzję.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Podsumowanie: 

Typujący Kowalkiewicz: 4
Typujący Andrade: 2
Niezdecydowani: 0

Zaproszeni przez nas goście są zgodni co do jednego – ta walka rozegra się na pełnym dystansie czasowym. Jeśli jednak spojrzymy na to, kogo eksperci widzą jako zwyciężczynie, to chociaż nie są zgodni, w zdecydowanej większości stawiają na Polkę. Za jej główne atuty uważana jest oczywiście jej przewaga zasięgu oraz stójka i zaciętość w klinczu, ale nie bagatelizują umiejętności bardzo niebezpiecznej i silnej Brazylijki.

O tym, która z pań wyjdzie z oktagonu z tarczą przekonamy się już w nocy z soboty na niedzielę.

1 KOMENTARZ

  1. Na chuj pytacie Polaków o walki rodaków? To nie ma sensu. Liżą się zawsze po kulach nawzajem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.