Seria Branża MMA typuje powraca i w najbliższym czasie pojawi się na naszym portalu wyjątkowo często. Tym razem wraz z zaproszonymi gośćmi wzięliśmy na tapetę pojedynek w wadze słomkowej kobiet, w którym Karolina Kowalkiewcz spotka się w oktagonie UFC z niezwykle niebezpieczną Jessicą Andrade. Ich pojedynek będzie jedną z walk karty głównej gali UFC 228, która odbędzie się już jutro. Stawka tego boju może być ogromna, bo zwyciężczyni na pewno zbliży się do kolejnej walki o pas.

Zobaczcie, co na temat tego starcia mieli do powiedzenia nasi eksperci.

Durren Russel
(ACB/TheSportsman.com)

To szaleństwo, że przy takich niesamowitych wynikach w UFC te dwie zawodniczki spotykają się dopiero teraz. Zwyciężczyni tego pojedynku najprawdopodobniej podpisze sobie tym kontrakt na walkę o pas z Rose Namajunas lub… na rewanż z Joanną Jędrzejczyk!

Walki Karoliny są zawsze lekko nerwowe. Tak naprawdę nigdy nie wygląda w nich na całkowicie opanowaną i jeśli nie dopasuje się do naporu Brazylijki, to może mieć w tej walce spore problemy. Raczej nie widzę u niej prób skończenia walki przed czasem, zwłaszcza, że nie słynie ona z kończącego uderzenia.

Uwielbiam Karolinę, ale wydaje mi się, że to dla niej stylistycznie trudne zestawienie. Myślę, że Jessica wygra tu przez decyzję.

TYP: Jessica Andrade

Jim Edwards
(MMANytt.com)

Stawka walki, która odbędzie się w sobotą noc jest ogromna i nie mam wątpliwości, że zwyciężczyni zmierzy się z Rose Namajunas o tytuł wagi słomkowej przed końcem tego, lub na początku 2019 roku.

Obie wykładają na stół wachlarz bardzo różnych umiejętności, co czyni to zestawienie niezwykle ciekawym, biorąc pod uwagę mocne strony zawodniczek.

Karolina i Jessica to zawodniczki wszechstronne, ale moim zdaniem ta walka będzie toczyła się głównie w stójce, gdzie jedna i jak druga spróbuje narzucić swój styl gry. Kluczowym elementem tego pojedynku będzie klincz. Andrade uwielbia skracać dystans i zaciągać rywalki do siatki i tam zasypywać je ciosami. W przeciwieństwie do Claudii i Joanny Andrade się to udaje, ale jest to też płaszczyzna w której Karolina rusza z łokciami, kolanami i krótkimi ciosami z każdej strony.

Jeśli Karolina utrzyma prowadzenie w tej płaszczyźnie i pozostanie nieuchwytną na ciosy Andrade, rzucając się na nią ze swoimi kombinacjami, to jej ręka pójdzie w górę. Stawiam, że Kowalkiewicz wygra ten pojedynek przez decyzję.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Bruno Massami
(gazetaesportiva.net)

Miałem niezwykłą przyjemność śledzić umiejętności Jessici Andrade na gal w Japonii. To nie jest żart – ona jest niebezpieczną zawodniczką i może przysporzyć Kowalkiewicz naprawdę dużo problemów.

Ale świat ma też dobre wiadomości dla Karoliny – jeśli w jakikolwiek sposób przed tą walką zapoznała się z zapisami wideo z walki Joanny z Jessicą, to wie jak ułożyć strategię pod Brazylijkę.

Jeśli Karolina nie będzie pozwalała Andrade na skrócenie dystansu i uniknie konfrontacji „nos w nos” to jej szanse w tym pojedynku znacząco wzrastają. Jessica jest obecnie na fali, spragniona tytułu i nie wydaje mi się, żeby miała z Kowalkiewicz przegrać.

Karolina to twarda zawodniczka, której doświadczenie rośnie z każdą walką. Na pewno nie ułatwi wygranej Jessice, a to sprawia, że ta konfrontacja, na UFC 228, jest naprawdę ciekawa. Nie zmienia to jednak mojego zdania, że Jessica Andrade wygra przez decyzję.

TYP: Jessica Andrade

Damian Herczyk
(DAAS Berserkers Team Bielsko-Biała)

Walka z Jessicą Andrade może być jedną z trudniejszych walk w karierze Kowalkiewicz,. Brazylijka , chociaż ma gorsze warunki fizyczne, dysponuje niesamowitą siłą i dynamiką, a dodatkowo ma bardzo mocne zapasy. Mi osobiście zaimponowała w walce z Gadelhą, gdzie pokazała się znakomicie. Choć według bukmacherów Karolina skazana jest na pożarcie, ja jednak widzę ogromne jej szanse w tej walce, głównie w stójce.

Karolina bardzo dobrze pracuje na nogach, świetnie operuje łokciami, które mogą bycć kluczowe, gdy Brazylijka będzie wchodziła w półdystans i klincz – tutaj widzę przewagę Karoliny. Zasięg także jest po jej stronie i to też Polka musi spróbować wykorzystać, a dodatkowo unikać obaleń. Jeśli jednak zdarzy się, że zostanie obalona, to od razu musi spróbować wstać i nie pozwolić Andrade na mocne GNP.

Kopnięcia frontowe tez mogą tutaj przynieść Polce dużo korzyści. Sercem oczywiście jestem za Polką, dlatego stawiam na wygraną na punkty Karoliny.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Michał Bobrowski
(zawodnik Babilon MMA)

Karolina jest wszechstronną zawodniczką, ma mocną głowę, potrafi atakować i bronić się w każdej płaszczyźnie. Jessica ciekawie boksuje, widowiskowo i dobrze sprowadza. Uważam  jednak, że to za mało, aby pokonać Karolinę.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Sebastian Przybysz
(Zawodnik KSW)

Nie będę zbyt odkrywczy gdy powiem, że Karolina musi za wszelką cenę utrzymywać dystans i nie może pozwolić Andrade się skleić. Kowalkiewicz ze swoją stójką i Zaborem w narożniku na bank ma przygotowaną odpowiednią taktykę na walkę.

Według mnie powinna skupić się na ciosach prostych, kopnięciach frontalnych, kopach na łydkę i od czasu do czasu postraszyć kopnięciem na głowę.

Uważam, że wyżej wymienione elementy, w połączeniu z dobrą kondycją i pracą na nogach, dadzą Karolinie wygraną. Na niekorzyść Kowalkiewicz działa to, że pojedynek rozegra się na dystansie trzech rund, ponieważ na dłuższym dystansie mogłaby pewniej wypunktować rywalkę.

Nie obejdzie się bez cięższych momentów i siłowania z Andrade, jednak stawiam na Karolina Kowalkiewicz wygra przez niejednogłośną decyzję.

TYP: Karolina Kowalkiewicz

Podsumowanie: 

Typujący Kowalkiewicz: 4
Typujący Andrade: 2
Niezdecydowani: 0

Zaproszeni przez nas goście są zgodni co do jednego – ta walka rozegra się na pełnym dystansie czasowym. Jeśli jednak spojrzymy na to, kogo eksperci widzą jako zwyciężczynie, to chociaż nie są zgodni, w zdecydowanej większości stawiają na Polkę. Za jej główne atuty uważana jest oczywiście jej przewaga zasięgu oraz stójka i zaciętość w klinczu, ale nie bagatelizują umiejętności bardzo niebezpiecznej i silnej Brazylijki.

O tym, która z pań wyjdzie z oktagonu z tarczą przekonamy się już w nocy z soboty na niedzielę.

25 KOMENTARZE

 1. Kibicuję mocno Karoli, aby dojechała tego chłopca, ale obawiam się, że będzie to czego Karola chciała- parter.

  Tam niestety zostanie zdominowana.

  Mam nadzieję, że się mylę.

 2. no ciekawe kogo mieli typować polacy, jak nie kowalkiewicz? :siara:

  Skoro narodowość była w tych ocenach czynnikiem decydującym, to to nie są profesjonaliści. Ładnie z ich strony, że kibicują krajance, ale to nie jest profesjonalna ocena.

 3. Ciekawe czy by pieniądze postawili. Rozumiem, że można być sercem za Karoliną ale on jest bardzo dużym underdogiem w tej walce. Kompletnie nie mogę sobie tego wyobrazić, że Karolina da radę wymanewrować tak Andrade jak to zrobiła Aśka.

 4. Czyli obiektywnie 1-2.

  Liczyłem na typowanie branży w walce Woodleya z Tillem. :razz:łacz:

  Jeszcze Jim Edwards rozgadał się o klinczu, a Kafar ma taki styl w klinczu (nie zostawia miejsca, i przykleja się), ze niweluje w nim atuty Karoli.

  Liczę na Karolinę, to 3 rundy tylko.

 5. Wypowiedz Bobrowskiego to jakiś żart. Ten koleś w ogóle oglądał kiedyś walki Andrade? Nie mówię, że Karola nie ma szans, no ale kurwa trzymajmy się faktów.

 6. Jessica ciekawie boksuje, widowiskowo i dobrze sprowadza. Uważam jednak, że to za mało, aby pokonać Karolinę.

  Jessica zmieliła Gadelhę, która zmieliła KK nawet się przy tym nie pocąc. A ten tu robi z Karoliny jakąś terminatorkę, na którą mocna stójka i zapasy Andrade nie wystarczą. :DC:

 7. Każdy się boi ostracyzmu środowiskowego, dlatego chcą czy nie chcąc  uczestniczy w kółku wzajemnej adoracji :fjedzia:

 8. Wiadomo, że jako Polak bym chciał by wygrała Polka, ale typowanie Polaków, których pytaliście, to zaklinanie rzeczywistości.

  Karolina zapewne ma się za niezniszczalnego Titanica, niestety ma absolutnie debilne samonaprowadzanie na góry lodowe. Sama wraz ze sztabemciągle pragnie najgorszych dla siebie możliwych walk.

  Przykro będzie patrzeć, jak rozpierdoli się kolejny raz na pełnej prędkości o górę lodową…

  ma mocną głowę

  ale to chyba nie w tej konkurencji startują, gdzie liczy się mocna głowa…

 9. Wiadomo, że jako Polak bym chciał by wygrała Polka, ale typowanie Polaków, których pytaliście, to zaklinanie rzeczywistości.

  Karolina zapewne ma się za niezniszczalnego Titanica, niestety ma absolutnie debilne samonaprowadzanie na góry lodowe. Sama wraz ze sztabem ciągle pragnie najgorszych dla siebie możliwych walk.

  Przykro będzie patrzeć, jak rozpierdoli się kolejny raz na pełnej prędkości o górę lodową…

  I co kurwa, miałem oczywiście rację. To już drugi samobójczy zamach titanica na górę lodową.

  Czekamy na kolejny – najlepiej rewanż z Claudią albo Andrade. Nie wiem, czy Karolcia sama ma takie debilne pomysły, mam nadzieję że nie jest masochistką i to jednak debilny sztab.

  Ciekawe czy ten cały Zabor sam też ją napierdala, czy tylko lubi patrzeć, jak robią to inni? Musi to lubić, skoro ciągle ją na to pcha.

  Naprawdę szkoda dziewczyny, lata lecą i młodsza nie będzie, a marnuje karierę zamiast przyjąć taktykę taką jak PVZ i wyciągać 100% ze swojej kariery

 10. I co kurwa, miałem oczywiście rację. To już drugi samobójczy zamach titanica na górę lodową.

  Czekamy na kolejny – najlepiej rewanż z Claudią albo Andrade. Nie wiem, czy Karolcia sama ma takie debilne pomysły, mam nadzieję że nie jest masochistką i to jednak debilny sztab.

  Ciekawe czy ten cały Zabor sam też ją napierdala, czy tylko lubi patrzeć, jak robią to inni? Musi to lubić, skoro ciągle ją na to pcha.

  Naprawdę szkoda dziewczyny, lata lecą i młodsza nie będzie, a marnuje karierę zamiast przyjąć taktykę taką jak PVZ i wyciągać 100% ze swojej kariery

  Spokojnie jest jeszcze ciekawy prospekt do ubicia przez Karolę –  Tatiana Suarez, czekamy z niecierpliwością.

 11. Ciekawe czy ten cały Zabor sam też ją napierdala, czy tylko lubi patrzeć, jak robią to inni? Musi to lubić, skoro ciągle ją na to pcha.

  :beczka:

 12. Spokojnie jest jeszcze ciekawy prospekt do ubicia przez Karolę –  Tatiana Suarez, czekamy z niecierpliwością.

  Właśnie chciałem ją wymienić w jednej linijce z brazylijskimi babochłopami 🙂 to jest też nieziemski babochłop i potencjalny ostry wpierdol

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.