Kolejne już we wrześniu branżowe typowanie. Tym razem nasi goście przyjrzeli się walce Jana Błachowicza Nikitą Krylovem, do której dojdzie już jutro na gali UFC w Moskwie. Jak to starcie widzą nasi eksperci?

Kamil Oniszczuk

(Zawodnik Babilon MMA) 

Rozpędzony serią czterech zwycięstw przed czasem Nikita będzie ciężkim przeciwnikiem dla Janka, który uwielbia walczyć w kratkę. Jeżeli Jan zaprezentuje się w takiej formie, jak z Jimim to myślę, że będzie w stanie wypunktować ten pojedynek na swoją korzyść.

Jednak musi być wyjątkowo czujny w pierwszej rundzie, bo Nikita wtedy będzie miał najwięcej narzędzi, aby zakończyć ten pojedynek przed czasem.

Wydaje mi się jednak, że Janek ugra decyzję sędziów.

TYP: Jan Błachowicz

Michał Bobrowski

(Zawodnik Babilon MMA) 

Moim zdaniem Janek zdominuje Nikite zapasami. Stójkę obaj mają opanowaną na poziomie mistrzowskim, więc zakładam, że zobaczymy fajne wymiany w tej płaszczyźnie.

W walce na chwyt to Janek będzie górą, ma bogaty wachlarz technik w zapasach i parterze, świetnie kontroluje i mocno bije. Analizując walki Nikity zauważyłem, że zostawia dużo miejsca przeciwnikom na wstawanie. Dodatkowo wiem z własnego doświadczenia, że nie łatwo Johnego utrzymać w parterze.

Mój typ to decyzja jednogłośna dla Janka Błachowicza.

TYP: Jan Błachowicz

Bartosz Batra

(Trener KO Gym Wrocław)

Krylov jest lotny na nogach, dobrze kopie i boksuje, ale Janek jest zbyt doświadczony, żeby dać się trafić. Myślę, że jest też lepiej przygotowany fizycznie, zapaśniczo i parterowo, zamęczy Krylova i wygra decyzją.

TYP: Jan Błachowicz 

Bruno Massami

(Gazetaesportiva.net) 

To będzie bardzo interesująca walka – Polska Siła vs Ukraińska Sensacja.

Błachowicz do tej walki na pewno wychodzi pod lekką presją, bo od niej zależy utrzymanie się na naprawdę dobrej pozycji w rankingu UFC. Naprawdę doceniam, że podejmuje on ryzyko i idzie na wojnę z takim rywalem, jak Nikita Krylov.

Mam wrażenie, że Krylov może być dla niego najcięższym wyzwaniem w całej zawodowej karierze, jednak doświadczenie zebrane w KSW i UFC pozwala mu na udźwignięcie presji „ciężkich starć”.

Co mogę powiedzieć o Nikicie? Że jest młody, szybki, ma dobrą stójkę i jest dość kompletnym zawodnikiem.

Pojedynek kogoś o bardzo mocnym ciosie, z kimś o takim ground and pound jak ma Janek, to na pewno coś, co może być prawdziwą wojną w klatce. Dla wielu Krylov to faworyt, ale dla mnie Janek jest w stanie wygrać to decyzją albo poddaniem.

TYP: Jan Błachowicz 

Darren Russell

(ACB/ Redakcja thesportsman.com) 

To będzie wielka walka w tej dość miałkiej dywizji półciężkiej.

Krylov może być uznawany za jednego z najbardziej niebezpiecznych i wyniszczających zawodników do 205 funtów na świecie, bo 25 z 30 walk wygrał i w żadnej nie doprowadził do sędziowskiej decyzji.

Błachowicz to prawdopodobnie najtrudniejszy rywal Krylova w karierze, który potrafi wyczuć rywala z ciężką pięścią i odwdzięczyć się mu tym samym.

Jeśli Janek przetrwa pierwsze minuty nawałnicy, to będzie miał dużą szansę na to, żeby ten pojedynek wygrać.

TYP: Jan Błachowicz 

Jakub Borowicz

(Rzecznik prasowy FEN MMA/ Redakcja Prosto z Boku) 

Pamiętam moją rozmowę z Jankiem kilka miesięcy po porażce z Alexandrem Gustafssonem – nawet wtedy Błachowicz myślał tylko o mistrzowskim tytule w UFC. Minęły niespełna dwa lata, a jest już bardzo blisko, by realnie myśleć o walce, której stawką będzie pas amerykańskiej federacji.

Na temat Krylova rozmawiałem z Marconem Rogerio De Limą, który z nim przegrał w sierpniu 2015 roku. Brazylijczyk przyznał, że miał spore problemy, by siłowo dać radę Ukraińcowi. Mimo znakomitego jiu-jitsu przegrał przez poddanie już w pierwszej rundzie. Zgoda – dużo wody w rzece upłynęło od tamtego czasu, ale nie skreślałbym Krylova w pojedynku z Błachowiczem.

Co chciałbym zobaczyć w Moskwie? Pojedynek na warunkach Janka, w stójce, na pełnym dystansie. Po znakomitej walce w marcu tego roku Błachowicz bardzo urósł mentalnie i zrobił spory krok ku temu, by powalczyć w 2019 roku o pas. Pewne zwycięstwo punktowe po przewalczeniu pełnego dystansu jeszcze bardziej go zbuduje i pozwoli mu ubiegać się o miano najlepszego zawodnika kategorii półciężkiej na świecie. Mój typ – Błachowicz na punkty.

TYP: Jan Błachowicz

Sebastian Przybysz

(Zawodnik KSW) 

Dziesiąta walka Jana Błachowicza w UFC! Naprzeciw niego stanie 9 lat młodszy Nikita Krylov, który wraca do najmocniejszej ligi na świecie po zwycięstwie z Maldonado.

Walka prawdopodobnie będzie przebiegać w większości w stójce gdzie Panowie będą wymieniać się kombinacjami. Z kilku źródeł słyszałem, że Błachowicz ma naprawdę bardzo mocne szlify bokserskie.

Krylov, który jest bardzo eksplozywny jak na te kategorie wagowa posiada bardzo dobre i dynamiczne kopnięcia. Obaj Panowie raczej wolą walczyć po gentlemańsku na nogach i tak raczej będzie wyglądać w większości ten bój. Błachowicz powinien zamykać Krylova i cały czas starać się skracać dystans by wyłączyć z gry kopnięcia przeciwnika, co jakiś czas zapunktować klinczem przy siatce i MOŻE nawet spróbować obalenia pod koniec rundy.

Wyżej stawiam sobie wygrane Błachowicza niż Krylova, który połowe swojej kariery był traktowany jak jajko z delikatna skorupką. Na pewno jest bardzo zmotywowany by wygrać w powrocie do oktagon UFC, ale nie wiem czy Błachowicz mu na to pozwoli.

Jako ciekawostkę dodam, że gdy Krylov przegrywa, to zawsze w 1 rundzie (4sub,1ko). Może wiec warto coś postawić?

TYP: Jan Błachowicz 

Piotr Jeleniewski

(Trener UFC Gym) 

Krylov to zawodnik kompletny, poukładany stójkowo, mający w swym arsenale również skuteczne poddania. Charakteryzują go dobre warunki fizyczne, duży zasięg wykorzystywany przy solidnych kopnięciach i ciosach. Ma tez czym uderzyć, o czym świadczy 10 walk zakończonych przez KO.

Nasz Janek również posiada kompletny zestaw umiejętności i moim zdaniem Nikita będzie mu pasował stylowo, szczególnie w stójce. Myślę, że warunki fizyczne nie będą przeważać po żadnej ze stron. Sadzę, że Janek niesiony serią zwycięstw da świetną i otwartą walkę, a w stójce zobaczymy interesujące wymiany.

Krylov ma także za sobą serię zwycięstw, natomiast presja pierwszego występu w UFC wielokrotnie już pokazała, iż jest istotnym elementem obciążającym zawodnika. Moja, przyznaje się, zupełnie nieobiektywna ocena, to wygrana Janka przez TKO w 2 rundzie.

TYP: Jan Błachowicz

PODSUMOWANIE: 

Eksperci typujący Błachowicza: 8

Eksperci typujący Krylova: 0

Niezdecydowani: 0

Jak widać wyżej Jan Błachowicz jest uznawany za faworyta w tym starciu. Polak rozpędzony serią zwycięstw stanie do walki z rywalem, który powraca do UFC po krótkiej przerwie. Choć łatwo nie będzie, nasi goście mocno wierzą w to, że Polak przetrwa początkowe niebezpieczeństwo, które może się pojawić w pierwszych minutach pierwszej rundy i pewnie zwycięży w polsko – ukraińskim starciu.

Jak będzie na prawdę, przekonamy się jednak już dziś.

Pojedynek możecie obstawiać u legalnego bukmachera forBETTUTAJ.

1 KOMENTARZ

  1. Ja mam jedną poważną obawę. Boje sie, że Janek w którymś momencie się podpali i wystrzela jak w walce z Cumminsem. Presja spowodowana niżej notowanym rywalem nigdy jakoś nie pomagała Jankowi i lepiej się prezentował jednak w walkach gdzie nie stawiano tak jednoznacznie na niego. Także w mojej opinii kluczem do wygranej będzie chłodna glowa i cierpliwość. Wydaje mi sie, że mądrze by było trochę poobalac Krylova i zmęczyć go zwyczajnie przez kontrolę z góry.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.