Kolejne już we wrześniu branżowe typowanie. Tym razem nasi goście przyjrzeli się walce Jana Błachowicza Nikitą Krylovem, do której dojdzie już jutro na gali UFC w Moskwie. Jak to starcie widzą nasi eksperci?

Kamil Oniszczuk

(Zawodnik Babilon MMA) 

Rozpędzony serią czterech zwycięstw przed czasem Nikita będzie ciężkim przeciwnikiem dla Janka, który uwielbia walczyć w kratkę. Jeżeli Jan zaprezentuje się w takiej formie, jak z Jimim to myślę, że będzie w stanie wypunktować ten pojedynek na swoją korzyść.

Jednak musi być wyjątkowo czujny w pierwszej rundzie, bo Nikita wtedy będzie miał najwięcej narzędzi, aby zakończyć ten pojedynek przed czasem.

Wydaje mi się jednak, że Janek ugra decyzję sędziów.

TYP: Jan Błachowicz

Michał Bobrowski

(Zawodnik Babilon MMA) 

Moim zdaniem Janek zdominuje Nikite zapasami. Stójkę obaj mają opanowaną na poziomie mistrzowskim, więc zakładam, że zobaczymy fajne wymiany w tej płaszczyźnie.

W walce na chwyt to Janek będzie górą, ma bogaty wachlarz technik w zapasach i parterze, świetnie kontroluje i mocno bije. Analizując walki Nikity zauważyłem, że zostawia dużo miejsca przeciwnikom na wstawanie. Dodatkowo wiem z własnego doświadczenia, że nie łatwo Johnego utrzymać w parterze.

Mój typ to decyzja jednogłośna dla Janka Błachowicza.

TYP: Jan Błachowicz

Bartosz Batra

(Trener KO Gym Wrocław)

Krylov jest lotny na nogach, dobrze kopie i boksuje, ale Janek jest zbyt doświadczony, żeby dać się trafić. Myślę, że jest też lepiej przygotowany fizycznie, zapaśniczo i parterowo, zamęczy Krylova i wygra decyzją.

TYP: Jan Błachowicz 

Bruno Massami

(Gazetaesportiva.net) 

To będzie bardzo interesująca walka – Polska Siła vs Ukraińska Sensacja.

Błachowicz do tej walki na pewno wychodzi pod lekką presją, bo od niej zależy utrzymanie się na naprawdę dobrej pozycji w rankingu UFC. Naprawdę doceniam, że podejmuje on ryzyko i idzie na wojnę z takim rywalem, jak Nikita Krylov.

Mam wrażenie, że Krylov może być dla niego najcięższym wyzwaniem w całej zawodowej karierze, jednak doświadczenie zebrane w KSW i UFC pozwala mu na udźwignięcie presji „ciężkich starć”.

Co mogę powiedzieć o Nikicie? Że jest młody, szybki, ma dobrą stójkę i jest dość kompletnym zawodnikiem.

Pojedynek kogoś o bardzo mocnym ciosie, z kimś o takim ground and pound jak ma Janek, to na pewno coś, co może być prawdziwą wojną w klatce. Dla wielu Krylov to faworyt, ale dla mnie Janek jest w stanie wygrać to decyzją albo poddaniem.

TYP: Jan Błachowicz 

Darren Russell

(ACB/ Redakcja thesportsman.com) 

To będzie wielka walka w tej dość miałkiej dywizji półciężkiej.

Krylov może być uznawany za jednego z najbardziej niebezpiecznych i wyniszczających zawodników do 205 funtów na świecie, bo 25 z 30 walk wygrał i w żadnej nie doprowadził do sędziowskiej decyzji.

Błachowicz to prawdopodobnie najtrudniejszy rywal Krylova w karierze, który potrafi wyczuć rywala z ciężką pięścią i odwdzięczyć się mu tym samym.

Jeśli Janek przetrwa pierwsze minuty nawałnicy, to będzie miał dużą szansę na to, żeby ten pojedynek wygrać.

TYP: Jan Błachowicz 

Jakub Borowicz

(Rzecznik prasowy FEN MMA/ Redakcja Prosto z Boku) 

Pamiętam moją rozmowę z Jankiem kilka miesięcy po porażce z Alexandrem Gustafssonem – nawet wtedy Błachowicz myślał tylko o mistrzowskim tytule w UFC. Minęły niespełna dwa lata, a jest już bardzo blisko, by realnie myśleć o walce, której stawką będzie pas amerykańskiej federacji.

Na temat Krylova rozmawiałem z Marconem Rogerio De Limą, który z nim przegrał w sierpniu 2015 roku. Brazylijczyk przyznał, że miał spore problemy, by siłowo dać radę Ukraińcowi. Mimo znakomitego jiu-jitsu przegrał przez poddanie już w pierwszej rundzie. Zgoda – dużo wody w rzece upłynęło od tamtego czasu, ale nie skreślałbym Krylova w pojedynku z Błachowiczem.

Co chciałbym zobaczyć w Moskwie? Pojedynek na warunkach Janka, w stójce, na pełnym dystansie. Po znakomitej walce w marcu tego roku Błachowicz bardzo urósł mentalnie i zrobił spory krok ku temu, by powalczyć w 2019 roku o pas. Pewne zwycięstwo punktowe po przewalczeniu pełnego dystansu jeszcze bardziej go zbuduje i pozwoli mu ubiegać się o miano najlepszego zawodnika kategorii półciężkiej na świecie. Mój typ – Błachowicz na punkty.

TYP: Jan Błachowicz

Sebastian Przybysz

(Zawodnik KSW) 

Dziesiąta walka Jana Błachowicza w UFC! Naprzeciw niego stanie 9 lat młodszy Nikita Krylov, który wraca do najmocniejszej ligi na świecie po zwycięstwie z Maldonado.

Walka prawdopodobnie będzie przebiegać w większości w stójce gdzie Panowie będą wymieniać się kombinacjami. Z kilku źródeł słyszałem, że Błachowicz ma naprawdę bardzo mocne szlify bokserskie.

Krylov, który jest bardzo eksplozywny jak na te kategorie wagowa posiada bardzo dobre i dynamiczne kopnięcia. Obaj Panowie raczej wolą walczyć po gentlemańsku na nogach i tak raczej będzie wyglądać w większości ten bój. Błachowicz powinien zamykać Krylova i cały czas starać się skracać dystans by wyłączyć z gry kopnięcia przeciwnika, co jakiś czas zapunktować klinczem przy siatce i MOŻE nawet spróbować obalenia pod koniec rundy.

Wyżej stawiam sobie wygrane Błachowicza niż Krylova, który połowe swojej kariery był traktowany jak jajko z delikatna skorupką. Na pewno jest bardzo zmotywowany by wygrać w powrocie do oktagon UFC, ale nie wiem czy Błachowicz mu na to pozwoli.

Jako ciekawostkę dodam, że gdy Krylov przegrywa, to zawsze w 1 rundzie (4sub,1ko). Może wiec warto coś postawić?

TYP: Jan Błachowicz 

Piotr Jeleniewski

(Trener UFC Gym) 

Krylov to zawodnik kompletny, poukładany stójkowo, mający w swym arsenale również skuteczne poddania. Charakteryzują go dobre warunki fizyczne, duży zasięg wykorzystywany przy solidnych kopnięciach i ciosach. Ma tez czym uderzyć, o czym świadczy 10 walk zakończonych przez KO.

Nasz Janek również posiada kompletny zestaw umiejętności i moim zdaniem Nikita będzie mu pasował stylowo, szczególnie w stójce. Myślę, że warunki fizyczne nie będą przeważać po żadnej ze stron. Sadzę, że Janek niesiony serią zwycięstw da świetną i otwartą walkę, a w stójce zobaczymy interesujące wymiany.

Krylov ma także za sobą serię zwycięstw, natomiast presja pierwszego występu w UFC wielokrotnie już pokazała, iż jest istotnym elementem obciążającym zawodnika. Moja, przyznaje się, zupełnie nieobiektywna ocena, to wygrana Janka przez TKO w 2 rundzie.

TYP: Jan Błachowicz

PODSUMOWANIE: 

Eksperci typujący Błachowicza: 8

Eksperci typujący Krylova: 0

Niezdecydowani: 0

Jak widać wyżej Jan Błachowicz jest uznawany za faworyta w tym starciu. Polak rozpędzony serią zwycięstw stanie do walki z rywalem, który powraca do UFC po krótkiej przerwie. Choć łatwo nie będzie, nasi goście mocno wierzą w to, że Polak przetrwa początkowe niebezpieczeństwo, które może się pojawić w pierwszych minutach pierwszej rundy i pewnie zwycięży w polsko – ukraińskim starciu.

Jak będzie na prawdę, przekonamy się jednak już dziś.

Pojedynek możecie obstawiać u legalnego bukmachera forBETTUTAJ.

53 KOMENTARZE

 1. Od razu wyprzedzę docinki o znaczącej przewadze ekspertów z Polski nad zagranicznymi i odpowiem na nie wiedząc, że i tak by się pojawiły: Niestety galę w Moskwie i galę UFC 228 dzieliło bardzo niewiele czasu i większość z moich ekspertów spoza kraju po prostu miało w tym tygodniu za dużo do roboty, by ogarnąć się na wylot lub pracę w swoim kraju. Ja i tak BARDZO DZIĘKUJĘ KAŻDEMU, KTO WYPOWIADA SIĘ W TYM CYKLU, bo zdaję sobie sprawę, że mogę być irytująca momentami 🙂

  Obiecuję Wam, że mamy w niedalekim czasie z redakcją dwa naprawdę mega typowania, w tym jedno takie dość duże i tam na pewno będzie co czytać i będzie niezła wymiana zdań 🙂

 2. A po drugie czy nie fajnie po prostu poznać czyjeś zdanie i argumentację? Nawet jeśli z góry wiemy, że typowanie będzie pro-jankowe 🙂

 3. Eksperci typujący Błachowicza: 8

  Eksperci typujący Krylova: 0

  Czyli muszę zmienić w typerze na Krylova… :razz:łacz:

 4. A po drugie czy nie fajnie po prostu poznać czyjeś zdanie i argumentację? Nawet jeśli z góry wiemy, że typowanie będzie pro-jankowe 🙂

  Może i fajnie ale wtedy wypadałoby nazwać temat"typowanie pro-jankowe".A argumentacji nie ma żadnej,eksperci powiedzieli co wiedzieli i tyle.Jak chcą wymiany argumentów to niech założą konto na Cohones,zostaną wyjaśnieni w max.godzine i okaże sie ile jest warte zdanie"branży".

 5. Może i fajnie ale wtedy wypadałoby nazwać temat"typowanie pro-jankowe".A argumentacji nie ma żadnej,eksperci powiedzieli co wiedzieli i tyle.Jak chcą wymiany argumentów to niech założą konto na Cohones,zostaną wyjaśnieni w max.godzine i okaże sie ile jest warte zdanie"branży".

  No cóż, w ostateczności to znane persony ze świata MMA i wielu ludzi jest ciekawych ich zdania 🙂

 6. A po drugie czy nie fajnie po prostu poznać czyjeś zdanie i argumentację? Nawet jeśli z góry wiemy, że typowanie będzie pro-jankowe 🙂

  MMA coś tam jest portalem działającym na zlecenie coś tam :beczka:

  Klasyka

 7. steken (Cohones)

  W sobotę leci kuponik na Krylova, bo całkiem niezły kurs i coś tam gościu pokazał w UFC. Znając moje szczęście w bukmacherce, Jano go porobi, a ja będę standardowo 5 dych w plecy.

  TYP: Jan Błachowicz

 8. Ta seria w takim formacie nie ma sensu. Pokazało to typowanie walki Karoliny. Powinniście zwracać się jedynie do ekspertów z poza Polski, bo nasi miejscowi ludzie z branży nie potrafią ocenić walki na chłodno bez kontekstu narodowości. I mamy takie kwiatki jak poprzednio, gdzie ekspert opisuje przebieg walki i wynika z tego, że faworytem jest Andrade a typ idzie na Karolinę. Bezsens. A wydaje mi się, że kiedyś był podobny cykl i mieliśmy tylko ekspertów z zagranicy i fajnie to wyglądało.

 9. Ta seria w takim formacie nie ma sensu. Pokazało to typowanie walki Karoliny. Powinniście zwracać się jedynie do ekspertów z poza Polski, bo nasi miejscowi ludzie z branży nie potrafią ocenić walki na chłodno bez kontekstu narodowości. I mamy takie kwiatki jak poprzednio, gdzie ekspert opisuje przebieg walki i wynika z tego, że faworytem jest Andrade a typ idzie na Karolinę. Bezsens. A wydaje mi się, że kiedyś był podobny cykl i mieliśmy tylko ekspertów z zagranicy i fajnie to wyglądało.

  O ile pamiętam, na "ekspertów" z zagranicy też szedł hejt, bo prawie zawsze typowali w każdej sytuacji przeciwko polakom i to jak sami przyznawali, głównie z ignorancji. "Nie wiem kto to jest i nie widziałem jego walk, ale ma takie dziwne nazwisko ha ha."

 10. Jeżeli Krylov ruszy ostro do przodu odbije się od Wolfensteina jak Perak, reszta będzie już tylko egzekucją. Wolfenstein zwycięży przez KO w pierwszej rundzie.

 11. Mnie znacznie bardziej interesowałyby typowania walk zagranicznych zawodników lub ewentualnie typowania walk polskich zawodników, ale wyłącznie przez zagranicznych ekspertów. O ile tutaj Jano faktycznie jest znacznym faworytem, o tyle ogólnie takie typowania to zwykła strata czasu, bo wiadomo co tam będzie – w najlepszym wypadku dostaniemy coś w stylu: "no, może być ciężko, ale sercem za naszym, ma argumenty, jeśli zrealizuje plan, bla bla bla". Generalnie jakiekolwiek typowanie, na które wpływ mają emocje, to nie jest de facto typowanie, tylko wyrażanie swoich życzeń. Dyskutowaliśmy już o tym wielokrotnie na forum – specyfika tego wąskiego środowiska sprawia, że nie otrzymamy tutaj rzetelnych opinii, ponieważ każdy się z każdym zna i nikt nikomu nie chce sprawić przykrości.

 12. O ile tutaj Jano faktycznie jest znacznym faworytem,

  What? Kursy bukmacherskie mówią kompletnie co innego. Oj będzie szok w niedzielny poranek. Nie twierdzę, że Janek przegra, ale ewentualna wygrana będzie okupiona ciężka wojną.

 13. What? Kursy bukmacherskie mówią kompletnie co innego. Oj będzie szok w niedzielny poranek. Nie twierdzę, że Janek przegra, ale ewentualna wygrana będzie okupiona ciężka wojną.

  Kompletnie nie widzę argumentów po stronie Nikity. Janek jest nienokautowalny i niepoddawalny, a poza arcychujową pierwszą walką z Manuwą (w której jak wszyscy wiemy, Janek był w grze komputerowej, a nie w oktagonie), przegrywał on wyłącznie w płaszczyźnie zapaśniczej i to z typami, którzy mają naprawdę bardzo dobre zapasy.

  Jeśli chodzi o kwestię ewentualnego szoku – nie musimy czekać aż do niedzielnego poranka, pamiętaj że gala jest o normalnej godzinie 😉

 14. Ja już tylko czytam zagranicznych, bo i tak wiadomo na kogo będą stawiać polscy, choćby nawet Janek walczył z Jonesem.

 15. Jeśli chodzi o kwestię ewentualnego szoku – nie musimy czekać aż do niedzielnego poranka, pamiętaj że gala jest o normalnej godzinie 😉

  A to fakt, zapomniałem że dzisiaj idziemy chlać na UFC nie KSW :razz:jelen::beczka:

  Nie zmienia to faktu, że Nikita raczej to wygra na punkty.

 16. Janek jest nienokautowalny

  Nie ma "nienokautowalnych", są tylko źle/słabo trafieni. Janek jest w stójce dość sztywny i sporo zbiera (trochę mi czasem Gołotę przypomina), to jest zawsze ryzyko…

 17. Nie twierdzę, że Janek przegra, ale ewentualna wygrana będzie okupiona ciężka wojną.

  Na tym poziomie nie ma już łatwych walk, a Jankowi daję większe szanse niż Karoli w starciu z czołgiem.

  Nie będzie bronił twarzą, a pojedyncze luje powinien zjeść. Jeśli nie da się zdominować w parterze, to może wyciągnąć decyzję albo nawet uśpić Nikitę. Liczę na soczyste midle na korpus.

  W sumie Kryłow jest trochę niewiadomą, bo to był jednak trochę kocur, niewykluczone jednak, że zaliczył nawet lekki regres bijąc się z ogórkami, a Jano to solidna firma, zakładając że gorszy okres jest definitywnie przeszłością.

 18. Nie ma "nienokautowalnych", są tylko źle/słabo trafieni. Janek jest w stójce dość sztywny i sporo zbiera (trochę mi czasem Gołotę przypomina), to jest zawsze ryzyko…

  Wiadomo, że to umowne sformułowanie, aczkolwiek taki Oliver McCall np? Wygląda na to, że nienokautowalny. W każdym razie chodzi mi o to, że do tej pory Jano pokazywał niesamowitą odporność na ciosy i mam nadzieję, że jego "zielony pasek" nie jest jeszcze na wykończeniu. Dopóki nie zostanie pierwszy raz znokautowany, tego się będę trzymał.

  Swoją droga, pytanie do "historyków" @VaeVictis @Cactus @Gaara  : czy Janek kiedykolwiek w karierze zaliczył knockdown?

 19. Wiadomo, że to umowne sformułowanie, aczkolwiek taki Oliver McCall np? Wygląda na to, że nienokautowalny. W każdym razie chodzi mi o to, że do tej pory Jano pokazywał niesamowitą odporność na ciosy i mam nadzieję, że jego "zielony pasek" nie jest jeszcze na wykończeniu. Dopóki nie zostanie pierwszy raz znokautowany, tego się będę trzymał.

  Swoją droga, pytanie do "historyków" @VaeVictis @Cactus @Gaara  : czy Janek kiedykolwiek w karierze zaliczył knockdown?

  Wiem o co ci chodzi i też liczę na to, że Jano ma jeszcze trochę zdrowia. Nie twierdzę, że akurat Krylov czymś Janka trafi, ale to jednak jest mma i o KO nie trudno, szczególnie przy stylu Błachowicza.

  A co do walki to myślę, że Janek ogarnie i pójdzie lżej niż się nam wydaje. Ale nie wiem dlaczego tak typuję 🙂

 20. Ja mam jedną poważną obawę. Boje sie, że Janek w którymś momencie się podpali i wystrzela jak w walce z Cumminsem. Presja spowodowana niżej notowanym rywalem nigdy jakoś nie pomagała Jankowi i lepiej się prezentował jednak w walkach gdzie nie stawiano tak jednoznacznie na niego. Także w mojej opinii kluczem do wygranej będzie chłodna glowa i cierpliwość. Wydaje mi sie, że mądrze by było trochę poobalac Krylova i zmęczyć go zwyczajnie przez kontrolę z góry.

 21. Ja już tylko czytam zagranicznych, bo i tak wiadomo na kogo będą stawiać polscy, choćby nawet Janek walczył z Jonesem.

  Ale nie ma

  Swoją droga, pytanie do "historyków" @VaeVictis @Cactus @Gaara  : czy Janek kiedykolwiek w karierze zaliczył knockdown?

  Nie jestem "historykiem", ale jesli dobrze pamiętam to Jano leżał na deskach po lowkingach Sokojdżu. Pytanie czy to dalej knockdown?

 22. Mnie znacznie bardziej interesowałyby typowania walk zagranicznych zawodników lub ewentualnie typowania walk polskich zawodników, ale wyłącznie przez zagranicznych ekspertów. O ile tutaj Jano faktycznie jest znacznym faworytem, o tyle ogólnie takie typowania to zwykła strata czasu, bo wiadomo co tam będzie – w najlepszym wypadku dostaniemy coś w stylu: "no, może być ciężko, ale sercem za naszym, ma argumenty, jeśli zrealizuje plan, bla bla bla". Generalnie jakiekolwiek typowanie, na które wpływ mają emocje, to nie jest de facto typowanie, tylko wyrażanie swoich życzeń. Dyskutowaliśmy już o tym wielokrotnie na forum – specyfika tego wąskiego środowiska sprawia, że nie otrzymamy tutaj rzetelnych opinii, ponieważ każdy się z każdym zna i nikt nikomu nie chce sprawić przykrości.

  To zapytaj Karolinę Kowalkiewicz o typowanie walk Asi Jędrzejczyk :beczka:

  Szkoda, ze nie ma typowania walki Arlovskiego. Cóż.

  Było by to samo co z Jankiem :matt:

 23. Czego nie ma?? Zagranicznych ekspertów?? Masz tu 2: Bruno Massami i Darren Russell

  Mialo być, ze w walce z Jonesem nie ma mowy żeby Jano nie był faworytem, niezależnie od tego kto będzie typowal. Ale rozproszylem się i zapomniałem dokończyć. A jeśli piszesz z komórki to chuj@ widzisz calego prosta, hehe.

 24. Na moje oko Błanek wymęczy decyzję, zwłaszcza jeśli będzie kąsał schaby Nikity midlami i okazjonalnie próbował obaleń.

  Jak widać wyżej Jan Błachowicz jest uznawany za faworyta w tym starciu.

  @duubertowa Magdo, za faworyta uznawany jest Krylov; u porządnych bukmacherów kursy wynoszą Nikita ~1.67 – 2.30 Jan.

 25. Na bloodyelbow w typowaniu 9:2 na Krylova. No, ale oni się chuja znają :bayan:

  Na MMAJunkie 13 do 1 dla Krylova. To, że ktoś inaczej typuje, nie znaczy, że pogardza wiedzą drugiej strony. Ja nie wiem skąd tak krytyczne bardzo stanowisko, że jak ktoś stawia na "A" to wręcz gardzi tymi co stawiają na "B" 😀

 26. Na MMAJunkie 13 do 1 dla Krylova. To, że ktoś inaczej typuje, nie znaczy, że pogardza wiedzą drugiej strony. Ja nie wiem skąd tak krytyczne bardzo stanowisko, że jak ktoś stawia na "A" to wręcz gardzi tymi co stawiają na "B" 😀

  A ja nie wiem, biorąc pod uwagę luźny charakter wpisów tutaj, skąd takie podejrzenie, że od razu ktoś kimś gardzi. Co więcej nic nie wiem o tym, żeby redakcje BE i MMAJunkie gardziły Waszą redakcją, bo typujecie inaczej (Wy chyba też nimi nie). Niczego takiego nie sugerowałem w moim wpisie.

 27. A ja nie wiem, biorąc pod uwagę luźny charakter wpisów tutaj, skąd takie podejrzenie, że od razu ktoś kimś gardzi. Co więcej nic nie wiem o tym, żeby redakcje BE i MMAJunkie gardziły Waszą redakcją, bo typujecie inaczej (Wy chyba też nimi nie). Niczego takiego nie sugerowałem w moim wpisie.

  Odniosłem wrażenie po napisaniu "Na bloodyelbow w typowaniu 9:2 na Krylova. No, ale oni się chuja znają". Nie wiem jednak skąd wątek o naszej redakcji. Nasza redakcja nie typowała walki Janka 🙂

 28. Odniosłem wrażenie po napisaniu "Na bloodyelbow w typowaniu 9:2 na Krylova. No, ale oni się chuja znają". Nie wiem jednak skąd wątek o naszej redakcji. Nasza redakcja nie typowała walki Janka 🙂

  Oczywiście chodziło mi o zamieszczone przez Was typowanie. Faktycznie, to nie były Wasze typy.

  To, że się chuja znają, to przerysowana, ale moja prywatna opinia o wyżej wymienionych. Niestety, jak to już było pisane, często mają podejście: "nie znam za bardzo zawodnika, to stawiam przeciw niemu". Ironizując, przecież fachowcy tej klasy nie będą sobie dupy zawracać i sprawdzać. Vide pierwsza walka Jano z Latifim.

 29. Ja i tak BARDZO DZIĘKUJĘ KAŻDEMU, KTO WYPOWIADA SIĘ W TYM CYKLU, bo zdaję sobie sprawę, że mogę być irytująca momentami 🙂

  Mogę typować dla Was, wtedy i mi też podziękujesz Madziu 😉

 30. Cześć.

  Nie zmienia to faktu, że pytanie o wynik walki Polaka Polaków to jak pytanie się swojej babci czy jest się przystojnym. Nie ma sensu tego robić.

 31. Nie zmienia to faktu, że pytanie o wynik walki Polaka Polaków to jak pytanie się swojej babci czy jest się przystojnym. Nie ma sensu tego robić.

  Sugerujesz, że moja babcia kłamie, mówiąc mi, że jestem przystojny?

  Nie niszcz mi samooceny 🙁

 32. Nie zmienia to faktu, że pytanie o wynik walki Polaka Polaków to jak pytanie się swojej babci czy jest się przystojnym. Nie ma sensu tego robić.

  Jasne, że nie zmienia, ale irytujące jest jak wszyscy jadą po ludziach dobrze znanych w branży tylko dlatego, że chcą typować wedle ich tylko kryteriów: sympatia, duma narodowa, wiara w możliwości Polaka – jakiekolwiek były ich motywacje, tym razem dobrze odgadli wynik i jest wielu ludzi, którzy z przyjemnością poczytają o zdaniu znanych ze środowiska person, nawet jeśli z góry można założyć jakie będą typy.

 33. Sugerujesz, że moja babcia kłamie, mówiąc mi, że jestem przystojny?

  Nie niszcz mi samooceny 🙁

  Nic nie sugeruję, ale zbierz również opinie że źródeł niezależnych od babci.

 34. Jasne, że nie zmienia, ale irytujące jest jak wszyscy jadą po ludziach dobrze znanych w branży tylko dlatego, że chcą typować wedle ich tylko kryteriów: sympatia, duma narodowa, wiara w możliwości Polaka – jakiekolwiek były ich motywacje, tym razem dobrze odgadli wynik i jest wielu ludzi, którzy z przyjemnością poczytają o zdaniu znanych ze środowiska person, nawet jeśli z góry można założyć jakie będą typy.

  Ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Ja akurat jak widzę polskie nazwisko to przewijam dalej, bo wiem, że jakby walczył DC ze Stasiakiem (wiem abstrakcja) to i tak większość by napisała, ok DC ma przewagę w każdym aspekcie, nawet ma większego fiuta, ale i tak stawiam na Stasiaka, bo tak i chuj. Mało wtedy ma to wspólnego z realna oceną. Ale żeby nie było, nie dopierdalam się, po prostu stwierdzam moja obserwacje.

 35. Nic nie sugeruję, ale zbierz również opinie że źródeł niezależnych od babci.

  Koleżanki też tak mówią, więc babcia ma rację!

  P.S. Jasne jest, że Janek z DC ma takie szanse na wygraną, jak ja na stałe w skutkach zwycięstwo z nadwagą, ale chyba nie zaprzeczysz, że sam fakt, że taką walkę rozważamy jest dużym sukcesem Błachowicza i samo doprowadzenie do tego starcia, już jest czymś wielkim dla naszego rodzimego MMA.

 36. Koleżanki też tak mówią, więc babcia ma rację!

  P.S. Jasne jest, że Janek z DC ma takie szanse na wygraną, jak ja na stałe w skutkach zwycięstwo z nadwagą, ale chyba nie zaprzeczysz, że sam fakt, że taką walkę rozważamy jest dużym sukcesem Błachowicza i samo doprowadzenie do tego starcia, już jest czymś wielkim dla naszego rodzimego MMA.

  Nie zaprzeczam, to sukces Janka. Coś wielkiego dla niego i polskiego sportu. Po prostu miazga.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.