1 stycznia dla tych, którzy będą w formie po nocy sylwestrowej Zuffa przygotowała nie lada gratke w postaci noworocznej gali nr 125. Miejscem będzie kolebka Dany White’a i spółki, czyli Las Vegas, a konkretniej MGM Grand Garden Arena. Znane są czas i miejsce tego wydarzenia, więc pora na to co najważniejsze, a więc walki. Pierwszym pojedynkiem, nad którym trwają prace jest starcie dwóch czołowych półciężich Brazyliczyka Thiago Silvy (MMA 14-2, #7 w rankingu MMARocks) i Brandona Very (MMA 11-5).

Silva powraca do oktagonu po kontuzji, która wyeliminowała go z walki z Timem Boetschem na UFC 117. Ostatnie pojedynki zawodnika American Top Team to pasmo przeplatających sie zwycięstw i porażek. Wcześniej niepokonany przegrał swój najważniejszy dotychczas pojedynek, który mógł go wywinodwać na piedestał wagi półciężkiej. Niestety inny niepokonany Brazyliczyk Lyoto Machida znokautował go prawie równo z syrena kończącą pierwszą rundę. Później przyszła dość łatwa wygrana nad Keithem Jardinem, którego to cztery miesiące później pomścił jego przyjaciel Rashad Evans. Tak więc obecnie Thiago Silva będzie się starał wrócić na tor zwycięstw, by móc znów liczyć się w walce o upragnionego title shota.

Niestety dla Brazyliczyka podobny cel przyświeca Verze. Jednak jego czeka troche bardziej wyboista droga, gdyż „The Truth” nie potrafi do końca odnaleźć się w wadze LHW. Ostatnie porazki z wiekowym już, ale wciąz mocnym Randym Couturem i perspektywicznym Jonem Jonesem dość mocno zastopowały jego drogę na szczyt. Jednak fakt jest taki, że obaj są głodni zwycięstw i możemy być raczej pewni ostrej wojny, gdy tylko drzwi ośmiokątnej klatki zostaną zamknięte.

Ponadto MMAWEEKLY informuje o pojedynku w wadze lekkiej Gabe Ruediger (MMA 17-6) vs Paul Kelly (MMA 10-3) na UFC 123.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.