(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

W minionym tygodniu UFC ogłosiło, że czwarta gala z cyklu UFC on Fuel odbędzie się 11 lipca w San Jose w Kalifornii a walką wieczoru będzie starcie dwóch zawodników wagi średniej Marka Munoza (MMA 12-2, UFC 7-2) i Chrisa Weidmana (MMA 8-0, UFC 4-0).

Obydwaj fighterzy są udekorowanymi zapaśnikami NCAA. Munoz wygrał mistrzostwo w 2001 na uczelni Oklahoma State roku a Weidman dwukrotnie docierał do pierwszej ósemki reprezentując Hofstrę. Ocierający się o status pretendenta do pasa Munoz wygrał swoje ostatnie 4 walki zatrzymując przed czasem C.B. Dollawaya i Chrisa Lebena oraz zwyciężając na punkty Aarona Simpsona i Demiana Maię. Dla trenującego u Matta Serry Weidmana będzie to pierwsza walka wieczoru w jego karierze. Amerykanin do tej pory w oktagonie odprawiał Alessio Sakarę, Jessego Bongfeldta, Toma Lawlora i Demiana Maię.

Ponadto na gali zobaczymy pojedynek wagi półciężkiej między Brandonem Verą (MMA 12-5, 1 NC, UFC 8-5, 1 NC) a Jamesem Te Huną (MMA 14-5, UFC 3-1) oraz potyczkę dwóch efektownie walczących lekkich Anthony’ego Njokuaniego (MMA 15-6, 1 NC, UFC 2-2) i Paula Taylora (MMA 11-6-1, 1 NC, UFC 4-5).

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

9 KOMENTARZE

  1. Munoz TKO rd 1

    I kto dostanie TSa zwycięzca tej walki czy Bisping vs Boetsch ? Wiadomo coś ?

  2. Jak zostało wspomniane w ostatniej ,,szczenie" UFC prowadzi  pretendentów równolegle, nie kolizyjnie, wiec pewnie po tej ( ewentualnej) wygranej  Munoz dostanie TeeSa.  Boetsch, nawep w prztypadku ewentualnej wygranej to chyba jeszcze jednak za słabe marketingowo nazwisko dla UFC, by zasługiwał na TS. Mysle ze w tym momencie ( Lombard w UFC) , zwyciezca walk Bisping vs. Boetsch, jest dopiero 3 w kolejce. No chyba ze bezposredni eliminator z Lombardem.

  3. Wątpie czy Weidman dostanie title shota po ewentualnej wygranej. Jego nazwisko jest póki co mało znane szerszej publiczności.

  4. Ładnie się kariera rozwija Weidman’owi. Ta walka z Maią to był dla niego milowy krok w karierze.

  5. Weidman go raczej wypunktuje ale możliwe też, że Munoz wpakuje głowę w ciasną gilotynkę

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.