(fot. Sherdog.com)

Plaga kontuzji nie daje spokoju UFC. Jak ogłosili oficjele tej organizacji ostatnio ofiarą jej padł Michael Bisping (MMA 22-4, UFC 12-4), który z powodu urazu nie wystąpi na gali UFC 149 w walce z Timem Boetschem (MMA 14-3, UFC 6-3). Kontuzja Anglika, wraz z równie świeżym urazem Briana Stanna spowodowała spore roszady na letnich galach UFC.

21 lipca na wspomnianym UFC 149 w Calgary Boetsch zmierzy się z do niedawna planowanym rywalem Stanna Hectorem Lombardem (MMA 31-2-1, 1 NC, UFC 0-0), który będzie miał okazje do skorzystania z swojego bonusu od sprzedaży pay-per-view walcząc na tej gali a nie na UFC on Fox 4 jak pierwotnie planowano.

W jego miejsce 4 sierpnia w Los Angeles zakontraktowano walkę Mauricio Ruy (MMA 20-6, UFC 4-4) z Brandonem Verą (MMA 12-5, 1 NC, UFC 8-5, 1 NC). „Szogun” miał pierwotnie walczyć na UFC 149 przeciwko Thiago Silvie ale kontuzja drugiego z Brazylijczyków zostawiła byłego mistrza na lodzie. 30-letni Rua zawalczy pierwszy raz od swojego niesamowitego ale przegranego boju z Danem Hendersonem w listopadzie zeszłego roku.

Vera z kolei będzie szukał swojego drugiego, kolejnego zwycięstwa w oktagonie po tym jak w październiku 2011 pokonał na punkty Eliota Marshalla, co stanowiło jego pierwszą wygraną od czterech walk. Zawodnik Alliance MMA miał walczyć na gali UFC on Fuel 11 lipca z Jamesem Te Huną (MMA 14-5, UFC 3-1). Nowozelandczyk teraz będzie czekał na nowego rywala.

Dodatkowo na undercardzie UFC on Fox Rani Yahya (MMA 16-7, WEC/UFC 5-4) zastąpi kontuzjowanego Pablo Garzę (MMA 11-3, WEC/UFC 2-3) w walce z Joshem Grispim (MMA 14-3, WEC/UFC 4-2). Zwycięzca ADCC z 2007 zakończy roczną przerwę od startów. W ostatnim swoim występie na UFC 133 przegrał jednogłośnie na punkty z Chadem Mendesem.

Dla Grispiego, który nie walczył aż od czerwca ubiegłego roku, będzie to szansa na pierwsze zwycięstwo w UFC. Po czterech błyskawicznych zwycięstwach w WEC 23-latek poniósł pierwszą porażkę od 2006 roku w styczniu przegrywając z Dustinem Poirierem. We wspomnianej czerwcowej walce przez KO pokonał go George Roop.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.