Fot. Sherdog.com
Fot. Sherdog.com

Jak poinformował Dana White, Ian McCall (MMA 12-4-1, 6. w rankingu MMARocks) doznał kontuzji podczas przygotowań do walki z Bradem Pickettem (MMA 23-8, 9. w rankingu MMARocks) i nie wystąpi na gali UFC Fight Night 38. Szef organizacji zapewnił jednak, że trwają poszukiwania zastępstwa dla debiutującego w wadze muszej Anglika.

Ekscentryczny „Uncle Creepy” walczy dla UFC od marca 2012 roku. Wcześniej udanie zmagał się w Tachi Palace, gdzie zdobył mistrzostwo swojej kategorii wagowej. Po przejściu do największej organizacji MMA na świecie, McCall zwolnił jednak tempo. Najpierw zremisował z aktualnym mistrzem Demetriousem Johnsonem, a następnie w rewanżowym starciu przegrał z nim. Później dołożył jeszcze jedną porażkę, tym razem z Josephem Benavidezem. Pierwszą wygraną w UFC Amerykanin zanotował dopiero w zeszłym roku, w sierpniu na UFC 163 pokonał Ilardego Santosa. Wszystkie te pojedynki kończyły się decyzją.

Brad Pickett w swoich ostatnich występach przeplata zwycięstwa i porażki. Pod koniec 2012 roku „One Punch” przegrał przez niejednogłośną decyzję z Eddiem Winelandem, następnie już jednogłośnie wygrał z Mikiem Eastonem na UFC on Fuel TV 9. Jednak w sierpniu ponownie musiał uznać wyższość rywala, kiedy Michael McDonald poddał go trójkątem nogami pod koniec 2. rundy na UFC Fight Night 26. Po tym pojedynku Anglik postanowił spróbować swoich sił w kategorii muszej.

UFC Fight Night 38 odbędzie się 8 marca w O2 Arena, w Londynie. Główną walką wieczoru będzie starcie pomiędzy najwyżej sklasyfikowanym aktualnie Europejczykiem – Alexandrem Gustafssonem, a Jimim Manuwą. Pełna rozpiska tej gali tutaj.

Źródło: Sherdog.com

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.