Mańkowski dobrze pracował na nogach wyczuwając dystans w stójce. Soldić trafił mocnym kopnięciem na korpus. Polak dobrze okopywał nogę rywala. Chorwat pracował lewym prostym wywierając presję na Mańkowskim. Soldić cały czas próbował ustrzelić przeciwnika lewym sierpowym, lecz Borys dobrze pracował głową. Mistrz co chwila dynamicznymi wejściami w stójce próbował trafić przeciwnika, ale przeważnie jego akcje nie kończyły się sukcesem. Chorwat co jakiś czas trafiał przeciwnika mocnym, lewym kopnięciem na korpus. Soldić dobrze bronił próby obalenia przez Borysa.

Na początku drugiej rundy Chorwat zdobył dominującą pozycję w parterze. Skutkiem ataków Soldicia był rozbity nos Mańkowskiego. Pretendent cały czas dobrze pracował lewym prostym, który sprawiał ogromne problemy Polakowi. 22-latek obijał mistrza w stójce, co chwile trafiając go kombinacjami oraz karcąc korpus Mańkowskiego kopnięciami. Borys próbował się ratować obaleniami, jednakże Soldić nie dawał sprowadzić się do parteru samemu zdobywając dominującą pozycję w tej płaszczyźnie. W parterzez Chorwat dobrze pracował łokciami rozbijając twarz mistrza.

Soldić prowadził walkę w stójce. Łatwo przenosił on walkę do parteru obalając bezradnego Polaka. Chorwat był bardzo aktywny – nie dawał on żadnej przestrzeni rywalowi. Mańkowski w trzeciej rundzie zaatakował próbą dźwigni na nogę, ale nieskutecznie. Soldić uwolnił się z chwytu Mańkowskiego i znowu zasypał go ciosami. Chorwat zakończył walkę w parterze nokautując Polaka potężnym ground and poundem. Narożnik poddał walkę Mańkowskiego.

8 KOMENTARZE

  1. nie bardzo sobie wyobrazam jak borys sie pozbiera po tym, 22 letni kolo nie przygotowany leje go jak psa. Nie do konca kupuje to tlumaczenie jak to trudno mu ze mu sie przeciwnik zmienil bo jego przeciwnik tez nie mial czasu na taktyke ale nie mial tez 3 miesiecznego przygotowania tak ze to borys byl w lepszej sytuacji. Jezeli dojdzie do rewanzu i efekt bedzie ten sam a raczej bedzie bo gosc jest zwyczajnie naturalnie mocniejszy fizycznie i motorycznie i czas dziala na jego kozysc bo ma najlepsze przed soba, to borys znika jak moks a szkoda bo to wspanialy pozytywny czlowiek

  2. HAHA Soldić do ufc tam to chyba USADA jest, ludzie  on w walce mia mniej fatu niz kulturysta na wybiegu a mial tylko 10 dni i te wypryski na plecach on w ksw dlugo bedzie

  3. Nie sądziłem ze ten Soldic to taki dzik jest… naprawde miazga.

  4. Czy tylko ja zauważyłem to, że Borys chyba zszedł ze sterydów ? Porównajcie jego sylwetkę z kilku ostatnich walk i z dzisiejszej. Diametralna różnica. Chyba to jest główna przyczyna porażki, moim zdaniem pierwszy raz od jakiegoś czasu walczy bez koksu.

  5. Jeżeli ktoś miał jeszcze jakieś złudzenia, że zobaczy kiedyś Borysa w UFC to właśnie wczoraj te złudzenia pękły jak bańka mydlana.

  6. Albo ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo opis walki jest jakiś dziwny Cyt Chorwat zakończył walkę w parterze nokautując Polaka potężnym ground and poundem. Narożnik poddał walkę Mańkowskiego.To w końcu nokaut czy narożnik poddaje Chyba ze jedno i drugie

  7. Chyba ostudził Borysowi marzenia o UFC, o walkę z GSP – wystarczył mało komu znany Soldic z Chorwacji (brawo Wojek) bo to pewnie Twoja robota z angażem tego świra do organizacji, aktualnie nie widzę żadnego nazwiska na horyzoncie w -77 kg co mógłby mu w jakikolwiek sposób zagrozić.  Ten dzieciak jest fenomenalny.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.