Zagłębiać się w historię sportów walki można w nieskończoność. Dzisiaj postanowiliśmy przywołać wspomnienia z 2 lipca 1921 roku, kiedy to na specjalnej arenie w New Jersey, mistrz wagi ciężkiej – Jack Dempsey podjął Georgesa Carpentiera z Francji. Na rzecz walki zbudowano specjalny obiekt, który mógł pomieścić około 80-90 tys. fanów, a nawet więcej, jeżeli zgromadzić ludzi na stojąco. Całkowity koszt budowy obiektu wyniósł 250 000 tys. dolarów. Sam pojedynek nazwany był wydarzeniem stulecia. Zysk z bramki wyniósł wówczas milion dolarów.

 

Przebieg walki

W tym starciu Dempsey był cięższy od Carpentiera o 20 funtów i to on narzucił tempo, wywierał presję od początku pojedynku, jednak w 2 rundzie został trafiony i był zamroczony. W trzeciej odsłonie odzyskał kontrolę i już w czwartej wyprowadził kombinację lewego oraz prawego prostego, która dała mu wygraną przez nokaut.

Wokół walki

Ogromna ilość widzów na arenie odzwierciedla ogromne zainteresowanie sportowym wydarzeniem. Co ciekawe pojedynek był komentowany w radiu i szacuje się, że przekaz radiowy odsłuchało wówczas 300 tys. osób. Nie mniej jednak ulice przed drewnianym obiektem sportowym wyglądały także ciekawie, każdy nasłuchiwał wyniku starcia pod areną.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.