Nieco ponad 3 tygodnie temu w Wielkiej Brytanii oglądaliśmy pojedynek Anthony’ego Joshuy oraz Kubrata Puleva. Niestety, teraz w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa, wszystkie wydarzenia sportowe zostały zablokowane po raz kolejny. Obostrzenia obejmują także organizację gal w studio. Zatem promotor Eddie Hearn na chwilę obecną zostaje wykluczony z gry na wyspach, jednak może poszuka rozwiązania w USA lub innym kraju. Tak czy inaczej, boksu w Wielkiej Brytanii nie obejrzymy w styczniu.

W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań w Wielkiej Brytanii BBBofC informuje o odwołaniu wszystkich wydarzeń bokserskich do końca stycznia. Pod koniec miesiąca zostanie podjęta decyzja odnośnie organizacji wydarzeń w lutym — możemy przeczytać na oficjalnej stronie British Boxing Board of Control.

Oznacza to, że nie dojdzie do pojedynku Josha Kelly’ego z Davidem Avanesyanem 30 stycznia. Starcie zostanie przełożone najprawdopodobniej na późniejszy termin, chyba że uda się zestawić panów w innym kraju.

W tym miesiącu potyczek bokserskich możemy się spodziewać np. w Rosji. Do ringu powróci Sergey Kovalev po porażce z Saulem Alvarezem, jednak jego rywal nie jest wymagający. Bektemir Melikuziev udanie boksował na amatorstwie, jednak nie ma dużego doświadczenia na zawodowych ringach. W Ameryce do ciekawych starć należy z pewnością potyczka Caleba Planta z Calebem Truaxem. W stawce znalazł się pas IBF wagi średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.