Niepokonany Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) w 2020 roku stoczył tylko jedną walkę, jednak 32-letni pięściarz myśli już o kolejnych starciach. Walka „Króla Cyganów” z Anthonym Joshuą jest nieunikniona, jednak na ten moment nie wiadomo, kiedy może spodziewać się takiego pojedynku.

Fury aktywnie jednak spędza czas pomiędzy kolejnymi walkami, między innymi pracując nad akcjami na worku, czym zdecydował się pochwalić na swoich profilach społecznościowych, przy okazji wysyłając wiadomość do innych czołowych ciężkich na świecie.

W swojej karierze Fury pokonywał takich pięściarzy, jak Dereck Chisora czy Władimir Kliczko. Fenomenalna serie wygranych doprowadziło go do starcia z Deontayem Wilderem w grudniu 2018 roku. Pojedynek ten zakończył się jednak niejednogłośnym remisem.

Po pojedynki z Wilderem Brytyjczyk powrócił do ringu pół roku później. W czerwcu 2019 roku przez techniczny nokaut pokonał Toma Schwarza. Zaledwie tzy miesiące później Fury ponownie wszedł do ringu, tym razem pokonując na punkty Otto Wallina.

Ostatnią walkę Tyson Fury stoczył w lutym 2020 roku. Na gali w MGM Grand pokonał przez techniczny nokaut Deontaya Wildera, zadając mu pierwszą porażkę w karierze i odbierając tytuł mistrzowski WBC w wadze ciężkiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.