Dziewiąta runda w starciu Tyson Fury vs Oleksandr Usyk zadecydowała o wyniku pojedynku. Właśnie w tej odsłonie wszyscy trzej sędziowie punktowali 10-8 dla Ukraińca, który dzięki tej przewadze wygrał walkę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

W dziewiątej rundzie Oleksandr Usyk potężnie naruszył Tysona Fury’ego lewym sierpowym. Po tym uderzeniu Ukrainiec zasypał Brytyjczyka uderzeniami, co w końcu zatrzymał sędzia, rozpoczynając tym samym liczenie. Było to jedyne liczenie podczas całego pojedynku.

To właśnie w tej odsłonie Usyk był najbliżej wygrania pojedynku przed czasem. Gdyby natomiast nie doszło do nokdaunu, pojedynek zakończyłby się remisem, a punktacja przedstawiałaby się następująco – 114-114, 115-113, 114-114.

Tyson Fury (34-1-1, 24 KO) w zawodowym boksie poniósł pierwszą przegraną. W poprzedniej walce Brytyjczyk pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Francisa Ngannou. Wcześniej 35-latek pokonywał między innymi Dereka Chisorę, Dilliana Whyte’a, Deontay’a Wildera czy Otto Wallina.

Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO) to zawodnik niepokonany. 37-letni pięściarz w poprzedniej walce znokautował w dziewiątej rundzie Daniela Duboisa. Ukrainiec wcześniej wygrywał między innymi dwukrotnie z Anthonym Joshuą, Derekiem Chisorą, Tonym Bellew czy Muratem Gassievem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,013 komentarzy 34,877 polubień

No i wtedy nie był by to zasłużony remis... ale pewnie zadowoleni byli by buki, a jeszcze bardziej ci co na to postawili... kurs 15!

Odpowiedz polub