126 lat temu dwóch reżyserów – Enoch J. Rector oraz William K.L. Dickson nagrali pierwszą walkę bokserską w 1894 roku. Nagranie jest bardzo krótkie, jednak możemy zaobserwować, jak w tamtych czasach wyglądały pojedynki. Poniższe wideo przedstawia Mike’a Leonarda w spodenkach białych oraz Jacka Cushinga w czarnych. Starcie to trwało sześć rund.

Dla porównania zmagań w tamtych czasach możemy zobaczyć, jak wyglądała walka w 1907 roku w Kalifornii o mistrzostwo wagi ciężkiej.

Oczywiście, zanim porównamy technikę sportowców sprzed 100 lat, warto pamiętać o tym, że każdy sport z czasem przechodzi ogromny progres. W swoim czasie każdy z tych zawodników uważany był za czołówkę tej dyscypliny i w swoim czasie osiągał naprawdę wiele. Oczywiście teraz możemy zaobserwować, że sportowcy podchodzą do starć ze ściśle określoną strategią na rywala, a także mają wyższe standardy trenowania, a przede wszystkim warunki na sali i cały sztab szkoleniowy. Za kolejne sto lat, ktoś popatrzy na zmagania Deontaya Wildera czy Canelo Alvareza i pomyśli, że obecni mistrzowie bawiliby się świetnie w tego typu walkach.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.