Adam Kownacki prawdopodobnie dostanie szansę rewanżu w walce z Robertem Heleniusem. Jak donosi boxingscene.com, zawodnicy zgodzili się na drugą walkę, która ma odbyć się na początku 2021 roku. Według źródeł kontrakty nie zostały jeszcze sfinalizowane, lecz ma być to kwestia czasu. Do walki może dojść nawet już w styczniu przyszłego roku. Helenius zwyciężył w pierwszej walce z Kownackim przez TKO w 4. rundzie pojedynku w marcu tego roku w Barclays Center na Brooklynie.

Kownacki (20-1, 15 KO BOKS) był sporym faworytem w walce z Finem. Helenius (30-3, 19 KO BOKS) przetrwał nawałnicę Polaka i w czwartej rundzie dwukrotnie posłał rywala na deski. Arbiter przerwał wtedy walkę. Zmieniło to plany 31-letniego Polaka na 2021 rok. Helenius nie miał w kontrakcie zapisanej klauzuli rewanżu, lecz w tym momencie starcie ma sens dla obu zawodników.

Tak o drugiej walce z Kownackim wypowiedział się Helenius w kwietniu tego roku:

Nie wiem czy chciałby ze mną walczyć raz jeszcze po tym co mu zrobiłem. Może będzie chciał rewanżu, ale gdy się nad tym zastanawiam to nie sądzę, że będzie chciał kolejnej walki.

Telewizja FOX chciałaby zorganizować ten pojedynek na początku 2021 roku, aby odzyskać widzów boksu. Według Nielsen Media Research, pierwsza walka osiągnęła wynik oglądalności na średnim poziomie 1 675 000 widzów.

 

Post udostępniony przez (@heleniusrobert)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.