Jak poinformowali dziennikarze Daily Mail, u dwóch tureckich pięściarzy i ich trenera po powrocie do kraju wykryto koronawirusa. Uczestniczyli oni w turnieju kwalifikacyjnym w boksie do igrzysk olimpijskich w Tokio. W eliminacjach, które ostatecznie zostały przerwane, brało udział trzynastu Polaków, w tym dobrze znany polskim kibicom Mateusz Masternak.

Po przerwaniu zawodów wszyscy pięściarze reprezentujący nasz kraj wrócili już do Polski i przechodzą obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Polacy, którzy brali udział w turnieju – Sandra Drabik, Damian Durkacz, Maciej Jóźwik, Karolina Koszewska, Sandra Kruk, Adam Kulik, Ryszard Lewicki, Mateusz Masternak, Mateusz Polski, Aneta Rygielska, Jakub Słomiński, Sebastian Wiktorzak, Elżbieta Wójcik.

W mocnych słowach na temat tego, co się wydarzyło, wypowiedział się Eyup Gozgec, szef tureckiej federacji bokserskiej.

„Jestem zaskoczony, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski i rząd brytyjski zezwolili na rozpoczęcie turnieju, mimo tego, iż wielu z nas miało obawy i praktycznie każde inne rozgrywki sportowe na świecie zostały zawieszone. Było to nieodpowiedzialne, w wyniku czego trzy osoby z naszego zespołu otrzymało pozytywny wynik testów.”

W turnieju eliminacyjnym, który przerwano po trzech dniach pojedynków, wzięło udział 350 pięściarzy z 40 krajów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.