W sobotni wieczór fani boksu będą mogli obejrzeć fenomenalnie zapowiadającą się walkę w wadze ciężkiej. W Londynie dojdzie do potyczki Oleksandra Usyka z silnym Dereckiem  Chisorą. Transmisję z tego wydarzenia odnajdziemy w polskiej telewizji naziemnej-TVP Sport. Na naszej stronie około godziny 20:00 wystartuje relacja na żywo, z pojedynku Usyk-Chisora zostanie przeprowadzona relacja runda po rundzie.

Na taki pojedynek w wadze ciężkiej czekaliśmy. Niepokonany Ukrainiec, który rozgromił wagę Cruiser, przeszedł do królewskiej kategorii, aby udowodnić, że jest najlepszym bokserem na świecie. Po wygranej z Chazzem Witherspoonem w ubiegłym roku Usyk otrzymał ciężką przeprawę. Na jego drodze stanie Chisora, który w 2019 roku zdewastował Artura Szpilkę w Greenwich.

Usyk w ciągu trzech lat zdominował wagę junior ciężką. Na początku bez problemów pokonał Krzysztofa Głowackiego w Polsce i zdobył pas WBO. Dzięki turniejowi WBSS miał szansę na dołożenie kolejnych pasów- WBC ,WBA oraz IBF. Pod koniec 2018 roku po znokautowaniu Tony’ego Bellew zawodnik zdecydował się podjąć wyzwanie w wadze ciężkiej.

Dereck Chisora to jednym słowem człowiek wojna. Toczył dramatyczne boje z Dillianem Whytem, ich pierwsza walka była jedną z najlepszych, jaką można było oglądać w Manchester Arena. W swojej karierze Dereck oczywiście ponosił porażki wielokrotnie, ale nie byli to ”kelnerzy”. Są to m.in: Agit Kabayel, Kubrat Pulev, Tyson Fury, David Haye, Vitali Klitschko. Warto wspomnieć, że reaktywacje Chisory rozpoczął jego dawny rywal, a obecnie menedżer oraz przyjaciel — David Haye. Dzięki ”Hayemakerowi” ruszyła kampania- WAR Chisora, która promuje każdą walkę Anglika oraz pokazuje jego przygotowania. Ostatni pojedynek z Sanadem Gashim wygrał jednogłośnie na punkty, wcześniej także pokonał Carlosa Takama, który stawał naprzeciw Anthony’ego Joshuy.

Informacje odnośnie transmisji ze strony TVP Sport:

Kiedy: sobota 31 października, 20:00
Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna TVP Sport
Komentarz: Sebastian Szczęsny, Piotr Jagiełło
Prowadzący studio: Mateusz Borek
Goście w studio: Janusz Pindera, Maciej Miszkin, Grzegorz Proksa

Karta Walk

Oleksandr Usyk (17-0, 13 KO) vs Derek Chisora (32-9, 23 KO)

Lee Selby (28-2, 9 KO) vs George Kambosos Jr. (18-0, 10 KO)

Savannah Marshall (8-0, 6 KO) vs Hannah Rankin (9-4, 2 KO)

Dave Allen (28-2-5, 15 KO) vs Christopher Loverjoy (19-0, 19 KO)

Tommy MCarthy (16-2, 8 KO) vs Bilal Laggoune (25-2-1, 14 KO)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.