W wadze lekkiej dojdzie do starcia młodego i utalentowanego Ryana Garcii (20-0, 17 KO) z Luke Campbellem (20-3, 16 KO). Obaj zawodnicy porozumieli się ze swoimi obozami i są gotowi na pojedynek. Dzisiaj platforma streamingowa DAZN w porozumieniu z Golden Boy Promotions (Ryan Garcia) i Matchroom Boxing Eddie Hearn (Luka Campbell) ogłosiła, że pojedynek został zakontraktowany na 12 rund, stawką jest tymczasowy pas mistrzowski organizacji WBC w wadze lekkiej. Zwycięzca starcia będzie musiał zmierzyć się z Devinem Haneyem lub Yuriorkisem Gamboą o regularny pas. Do walki dojdzie 5 grudnia.

5 grudnia nadchodzi nowa era – mówi Garcia w rozmowie z Boxing Scene – czekałem na ten powrót. To był ciężki rok dla wszystkich pięściarzy, ale tego wieczoru przywrócę porządne widowisko w świecie boksu. Rekord Campbella mówi sam za siebie, to fenomenalny zawodnik. Udowodnię wszystkim, że jestem czołowym pięściarzem wagi lekkiej.

Mówi się o Garcii, że jest olbrzymim talentem. Z pewnością tak jest, dlatego wziąłem ten pojedynek. Jestem na innym poziomie, wrócę do Anglii ze zwycięstwem – komentuje Luke Campbell.

Luke na karku ma 32 lata, a na zawodowstwie walczy od 2013 roku. Mierzył się ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami niż Garcia, stawał m.in. naprzeciw:  Vasiliya  Lomachenki czy Jorge Linaresa. Na amatorstwie 38 razy odnosił sukces, przegrywał 6 razy.

Ryan Garcia ma dopiero 22 lata, a już wywalczył pas WBC Silver, uważany jest także za jednego z największych prospektów pięściarstwa. Garcia to bardzo dobry przyjaciel Canelo Alvareza i dzięki wspólnym filmom z sali oraz sparingom szybko stał się gwiazdą internetu. Promocję swojej osoby prężnie rozwija na Instagramie oraz podobnych mediach społecznościowych, jednakże potwierdza swoje słowa dobrymi występami na ringu. Jego kariera amatorska nie opiewała w dobre liczby – 17 razy wygrywał oraz 15 razy przegrywał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.