Oleksandr Usyk (17-0) oraz Dereck Chisora (32-9) spotkają się 23 maja w ringu. Pojedynek w wadze ciężkiej odbędzie się w Londynie w O2 Arena. Co ciekawe zwycięzca tego starcia otrzyma szansę na mistrzowski bój z Anthonym Joshuą. Taką stawkę zapewni organizacja WBO, bo to z jej ramienia zostanie wyłoniony pretendent.

A tak w mediach społecznościowych zapowiedział zbliżające się starcie menedżer Derecka – David Haye.

23.05.2020 nadciągnie WOJNA! Walka z Usykiem wyłoni pretendenta dla Anthony’ego Joshuy z ramienia WBO. Na papierze ta misja wydaje się niemożliwa, ale Chisora przygotuje coś, czego Usyk do tej pory nie widział. Zderzy się z maszyną, która waży 119 kilogramów i zrobi wszystko, aby odnieść zwycięstwo w swoim mieście.

23.05.20 WAR is coming! 🔥 This barn stormer fight against Usyk, the mandatory challenger for AJ’s WBO World title, has…

Opublikowany przez  

Dla Usyka jest to kolejny sprawdzian w królewskiej kategorii wagowej. W październiku 2019 roku pokonał on Chazza Witherspoona, który zbytnio nie dał Ukraińcowi ringowego wyzwania. Przypomnijmy, że Usyk w ciągu trzech lat zdominował wagę junior ciężką. Na początku bez problemów pokonał Krzysztofa Głowackiego w Polsce i zdobył pas WBO. Dzięki turniejowi WBSS miał szansę na dołożenie kolejnych pasów- WBC ,WBA oraz IBF. Pod koniec 2018 roku po znokautowaniu Tony’ego Bellew zawodnik zdecydował się podjąć kolejne wyzwanie i tym sposobem znalazł się w wadze ciężkiej.

Cóż, Chisora w 2019 pokazał prawdziwą moc. Najpierw wygrał na punkty z Sanadem Gasim, a potem odesłał Artura Szpilkę do krainy snów. Gdyby nokaut na Polaku nie robił wrażenia, to Brytyjczyk dołożył kolejny w ciągu 3 miesięcy i rozprawił się z Davidem Pricem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.