Polak – Kamil Szeremeta (21-0, Boks) stanie przed największym, bokserskim wyzwaniem w swojej karierze. 6 czerwca podejmie on wirtuoza pięściarstwa – Gennadiya  Golovkina (40-1-1, Boks), pojedynek odbędzie się w hali sportowej Inglewood w Kalifornii, na przedmieściach Los Angeles. Szeremeta został obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF – w kategorii do 160 funtów.

Obecnie bukmacherzy nie dają żadnych szans Polakowi. Według nich Kamil nigdy nie walczył z tak dobrym zawodnikiem, jakim jest Kazach. Aczkolwiek, nie można zarzucić mu słabych umiejętności. Bokser z Białegostoku jest niepokonany, a w październiku odprawił on przed czasem Oscara Cortesa w Madison Square Garden.

W ostatnich dniach wiele mówi się także o 3 walce Golovkina z Canelo Alvarezem. Stąd też padł wybór na Szeremetę, aby podbudować się nieco przed tak dużym i głośnym wydarzeniem. Kto wie, czy jednak samo starcie nie zostanie przełożone na późniejszy termin, chociaż zostało dopiero ogłoszone. Epidemia koronawirusa ciągle się rozprzestrzenia i nic dziwnego, jeżeli do czerwca nadal nie będzie możliwa organizacja gali z kibicami.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.