brain wikimedia mózg

(Fot. Wikimedia Commons) Dana White zadebiutował niedawno jako producent zupełnie nowego show, związanego tylko i wyłącznie z boksem. To nie koniec wspólnych przedsięwzięć dwóch królujących obecnie sportów walki, ponieważ czołowe grupy promotorskie i organizacje MMA na świecie ogłosiły wsparcie dla Cleveland Clinic Professional Fighters Brain Health Study.

Szczegóły współpracy z tą placówką medyczną ogłoszone zostaną 4 lutego na konferencji w Waszyngtonie.

Lista gości robi wrażenie, zawiera bowiem takie nazwiska, jak: senatorowie John McCain i Harry Reid, Lorenzo Fertitta (prezydent Zuffa), Kevin Kay (prezydent Spike TV), Todd du Boef (prezydent grupy Top Rank), Richard Shaefer (prezydent Golden Boy Promotions), a także zawodników  – Jon Jones, Glover Teixeira, Michael Chandler i Bernard Hopkins.

Od 2011 roku klinika w Cleveland mierzyła zmiany w aktywności mózgu ponad 400 zawodników boksu i MMA. Jak podaje ona w swojej informacji prasowej: „w tym nieprecedensowym posunięciu, zacięci rywale w ringu odłożą na bok swoje stare niesnaski, by zapewnić odpowiedni rozwój badaniom nad zdrowiem profesjonalnych zawodników”. 

Niezależnie od samej wartości prowadzonych przez klinikę badań, obecność tak licznych przedstawicieli UFC w gronie byłego kandydata do urzędu prezydenta Stanów Zjednoczonych i czołowych przedstawicieli świata boksu może wyjść tylko naszemu sportowi na lepsze. Tym bardziej, że John McCain jest zaangażowany w ustawodawstwo związane ze sportami walki od początku swojej kariery politycznej. Sam boksował jeszcze w czasie służby w marynarce wojennej.

F. Georgiew
„To gi or not to gi” to jeden z ważniejszych dylematów w jego życiu. Zarywa noce dla walk technicznych i przekrojowych zawodników. Zainteresowany przebiegiem przygotowań na macie i otoczką biznesową. Realista, ze zrozumieniem znosi kompromisy w polskim MMA.

8 KOMENTARZE

 1. def o co chodzi z tymi postami test w co 2 nowym temacie ? 😀

  Czekamy do 4 lutego temat wydaje sie bardzo ciekawy

 2. spsport, być moze chodzi o test dodawania komentarzy z urządzeń mobilnych ze strony głównej 🙂 Bo wcześniej szły do tematu NickDiaz, a teraz już nie wdize, zeby tam trafiały.

 3. Pewnie sprawdzał czy widać tamat i da sie w nim pisać bo nikt nic nie komentował :p

 4. Kiedyś – za czasów pierwszych gal UFC i ogolnie MMA w USA, McCain był wielkim przeciwnikiem UFC. Publicznie wzywał do bojkotu gal. Widać, że po latach zdanie każdy może zmienic 😛

 5. Nie mogę się doczeać 😀 z największą przyjemnością to zobaczę 😀

 6. Najnowsze wiadomości na portalach branzowych mówią, że bracia Diaz pozazdrościli innym zawodnikom udziału w badaniach i sami zglosili się na ochotnika do startu w projektach naukowych. Po dzielnych ochotników zglosiło się tylko CERN, w którym zamierzaja pierwszy raz za pomoca MRI czaszki zbadać spore pokłady antymaterii.

 7. @Tyk-Tak
  McCain zmienil zdanie na temat UFC w momencie w ktorym BudLight (kotry pewnie mocno podpieral finansowo McCaina a przez to rowniez wymagal lojalnosci) juz nie mial interesu w dobijaniu konkurencyjnej dla boksu dyscypliny sportu a zamiast tego zaczal ja sponsorowac.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.