Mariusz Wach (35-6, BOKS) już 28 marca pojawi się w Magdeburgu. Polak po raz kolejny będzie walczył na wyjeździe, jego rywalem został Niemiec – Agit Kabayel (19-0, BOKS). Gala na GETEC Arena odbędzie się pod przewodnictwem grupy GmbH. Media, które zapewniły sobie przekaz telewizyjny z tego pojedynku to: FOX, ERD oraz ESPN+. Na razie nie wiadomo, która stacja w Polsce przeprowadzi transmisję z tego wydarzenia.

Dla Wacha będzie to szansa na odbicie się po porażce z Dillianem Whytem w Arabii Saudyjskiej. Przypomnijmy, że ”Wiking” postawił się Brytyjczykowi i nie był dla niego łatwym przeciwnikiem, zaprezentował się on naprawdę bardzo dobrze, jednak to nie wystarczyło, aby wygrać na punkty. Wcześniej przed wylotem do Azji, Mariusz w ciągu miesiąca pokonał dwóch rywali, jednak były to starcia na ”przetarcie”.

Z drugiej strony Agit powraca po rocznej przerwie i obronie pasa EBU z Andriyem Rudenko. Największym osiągnięciem pięściarza z Leverkusen jest pokonanie Derecka Chisory pod koniec 2017 roku w Monte Carlo. Co ciekawe Kabayel walczył niegdyś w Polsce, dokładnie w 2014 roku w Opolu, po kilku sekundach ciosem na korpus pokonał on Wladimira Letra.

W zbliżający się starciu nie trudno przewidzieć, że Wach, aby wygrać, potrzebuje dystansu. Niemiec nie należy do zawodników, którzy bazują na prostych ciosach i dobrej pracy na nogach. Woli on raczej przechodzić do półdystansu i zasypywać rywali kombinacjami na tułów, od czasu do czasu wychodząc z sierpami na szczękę. Swoim stylem Wach jest w stanie wypunktować Kabayela, szczególnie przyda mu się długi lewy prosty.

Urywki z walk Agita:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.