Manny Pacquiao oraz Keith Thurman stanęli do 12-rundowego boju w Las Vegas ponad rok temu. Wtedy lepszy okazał się Filipińczyk, który wygrał niejednogłośną decyzją 115-112, 115-112 oraz 113-114. 40- letni Manny zdobył tytuł mistrza świata WBA Super. Co ciekawe Pacquiao został najstarszym mistrzem w wadze półśredniej.

Teraz okazuje się, że po 12 miesiącach przerwy pięściarz wystąpi jeszcze dwa razy w rywalizacji, a przynajmniej tak twierdzi jego trener Freddie Roach.

Miałem długą rozmowę z Mannym i wiemy, że zostaniemy jeszcze w ringu na dwie walki. Potem mój podopieczny całkowicie zajmie się polityką. Wiem, że chce zostać prezydentem Filipin. To może być jego wielka historia, głową kraju zostałby sportowiec.

Jeżeli chodzi o przeciwników, to powoli przymierzamy się do konkretów. Mikey Garcia? Uważam, że to fenomenalny zawodnik.

Oczywiście najlepszy byłby rewanż z Floydem Mayweatherem, ale to raczej niemożliwe. W pierwszym pojedynku Pacquiao borykał się z kontuzją barku, a dokładnie wypadł. Tak czy siak, walczył naprawdę dobrze, ale nie był przez to aż tak aktywny.

Terence Crawford? Bokserzy ze stajni Boba Aruma robią dużo szumu. Dla mnie ten chłopak jest naprawdę utalentowany, piekielnie ciężkie wyzwanie. Też nie odrzucimy takiej opcji, Manny nie jest tchórzem, nie obawia się porażek.

Popularny Pacman w swojej bokserskiej przygodzie mierzył się z samymi najlepszymi pięściarzami na świecie. Dzierżył pasy w wadze muszej (WBC), koguciej (WBC), w junior piórkowej (IBF), w junior lekkiej (WBC), w lekkiej (WBC), półśredniej (WBO,WBA,). Nie jest łatwo doliczyć się osiągnięć Pacquiao, szczególnie że startował aż w 9 wagach. Na zawodowym ringu występował 71 razy, z czego tylko 7 przegrywał, 2 razy remisował, a 62 wygrywał. Od walki z Floydem Mayweatherem minęło już 4 lata, od tamtego czasu Manny zdobył tytuł WBO w wadze półśredniej i osiadł raczej na stałe w tej dywizji. Co prawda miał jedną wpadkę z Jeffem Hornem i stracił WBO. Mimo tego rok po Hornie zdobył pas WBA w walce z Lucasem Martinem Matthyssem, a później bronił go z Adrienem Bronerem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.