Bokserski mistrz Floyd Mayweather mimo przejścia na sportową emeryturę w zeszłym roku, został uznany przez Forbesa za „Najlepiej opłacanego sportowca dekady”.

Biznesowy magazyn Forbes przygotował listę 10 sportowców którzy w ciągu ostatnich 10 lat zarobili najwięcej pieniędzy. Na czele listy znalazł się niepokonany król bokserskich ringów, Floyd Maywether Jr. który w ostatnich latach brał udział w wielu głośnych i dobrze opłacanych walkach.

42-letni „Money” mierzył się między innymi z Saulem „Canelo” Alvarezem (41.5 miliona dolarów), Marcosem Maidaną (32 miliony dolarów), Miguelem Cotto (32 miliony dolarów) i Manny Pacquiao (120 milionów USD).

Co ciekawe, żadna z walk z innym bokserskim mistrzem nie przyniosła Mayweatherowi tyle pieniędzy co starcie z debiutującym w boksie, byłym mistrzem UFC, Conorem McGregorem. Według nieoficjalnych raportów, ostateczna suma jaką Floyd zarobił na walce z Irlandczykiem w 2017 roku to rekordowe 275 milionów dolarów.

Ostatnie doniesienia wskazują, że Floyd Mayweather Jr będzie w przyszłym roku współpracował z prezydentem UFC Daną White przy kilku, niesprecyzowanych jeszcze bliżej przedsięwzięciach biznesowych w MMA oraz boksie. Według niektórych zawodników UFC, bardzo możliwy jest powrót Mayweathera Jr. ze sportowej emerytury i kolejne „łatwiejsze” starcie z zawodnikiem MMA w bokserskim ringu.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.