Daniel Dubois zanotował bardzo ważne zwycięstwo. Brytyjczyk rozbił Filipa Hrgovica, zadając mu pierwszą przegraną w zawodowej karierze. „Dynamite” podczas gali 5 vs 5: Queensberry vs Matchroom, która 1 czerwca odbyła się w Riyadh w Arabii Saudyjskiej, zdobył tymczasowe mistrzostwo IBF w wadze ciężkiej.

Świetnie rozpoczęła się walka. Zarówno jeden, jak i drugi trafiali bardzo mocnymi prostymi i sierpami, wkładając w te ciosy sporo siły. Częściej trafiał jednak Filip Hrgovic, w związku z czym Daniel Dubois często doprowadzał do klinczu. Chorwat trafiał prawymi, które niemal za każdym razem docierały do głowy rywala.

Filip Hrgovic od pierwszych sekund drugiej rundy ruszył do przodu, starając się wywierać presję na rywalu. Chorwat w dalszym ciągu skupiał się na prawych, które świetnie działały. W pewnym momencie Daniel Dubois zaczął dobrze odpowiadać kontrami i kilkukrotnie trafił mocnymi sierpami. 

Bardzo aktywny na nogach był Daniel Dubois, dobrze też balansował tułowiem unikając akcji ze strony rywala. Częściej trafiał Brytyjczyk w trzeciej rundzie, Chorwat natomiast nieco zwolnił ze swoimi akcjami.

Mocno rozpoczął czwartą odsłonę Dubois, narzucając presję na rywala, ale Hrgovic udanie kontrował akcje Brytyjczyka. Pod koniec odsłony Chorwat zdecydowanie przyspieszył, kilkukrotnie docierając ciosami do głowy Duboisa.

Piąta runda dość wyrównana. Zarówno jeden, jak i drugi mieli swoje momenty. Na twarzy Filipa Hrgovica pojawiły się już pierwsze rozcięcia. Podobnie wyglądała też szósta odsłona, podczas której żaden z pięściarzy nie zanotował znaczącej przewagi.

Dobrze rozpoczął siódmą rundę Daniel Dubois, ruszając na rywala. Widać było, że Filip Hrgovic jest już zmęczony, co starał się wykorzystać Brytyjczyk. Dubois trafiał częściej i kolejnymi akcjami podkreślał swoją przewagę. Pod koniec odsłony zawodnik z Wielkiej Brytanii kilkukrotnie trafił Chorwata mocnymi sierpami, którymi naruszył przeciwnika.

Dubois od pierwszych sekund ruszył na Hrgovica, chcąc wykorzystać przewagę z końca siódmej odsłony. Chorwat skupiał się niemal wyłącznie na defensywie, często też doprowadzał do klinczu. Sędzia w pewnym momencie zatrzymał starcie i wezwał lekarza. Ten sprawdził rozcięcia i obrażenia na twarzy Hrgovica, po czym nakazał sędziemu zakończenie pojedynku.

Filip Hrgovic (17-1-0, 14 KO) wszedł do ringu z serią siedemnastu zwycięstw z rzędu. Chorwat w dotychczasowych starciach pokonywał takich zawodników, jak Marko Radonjic, Emir Ahmatovic, Zhilei Zhang, Demsey McKean czy Mark De Mori.

Daniel Dubois (21-2-0, 19 KO) w poprzednim starciu pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Jarrella Millera. Wcześniej Brytyjczyk pokonywał między innymi Kevina Lereną czy Trevora Bryana, przegrywał natomiast z Oleksandrem Usykiem i Joem Joyce’em.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,492 komentarzy 34,168 polubień

20240602_032337.png
Celne ciosy 116-96 (34-24%) dla DD
Jaby 54-29 (27-15%) dla DD
Power punches 67-62 (32-42%) dla CRO.

Początek dla Hrgovica, a później do głosu dochodził Dubois... rozbijając systematycznie twarz Chorwata.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,492 komentarzy 34,168 polubień