Jak poinformował Eddie Hearn, grupa promotorska Matchroom podpisała kontrakt z Ewą Brodnicką (19-0-0, 2 KO). Polka reprezentowana przez Tymex Boxing Promotion skrzyżuje rękawice ze zwyciężczynią pojedynku Terri Harper (10-0-0, 5 KO) kontra Natasha Jonas (9-1-0, 7 KO) w walce unifikacyjnej tytuły mistrzowskie.

36-letnia zawodniczka jest niepokonana w zawodowym boksie. Tytuł mistrzowski WBO w wadze super piórkowej zdobyła pokonując jednogłośną decyzją sędziów Sarę Pucek w 2018 roku. W kolejnych starciach udzanie pas broniła, pokonując na punkty Nozipho Bell, Janeth Perez, Edith Soledad Matthysse oraz Djemillę Gontaruk.

W następnej walce „Kleo” ponownie postawi swój pas na szali, aby doszło do unifikacji tytułów. Jej rywalkę poznamy już podczas piątkowej gali organizowanej w Matchroom Fight Camp.

Jonas tylko raz przegrała w zawodowej karierze – w 2018 roku przez techniczny nokaut pokonała ją Viviane Obenauf. W kolejnych starciach zawodniczka z Liverpoolu pewnie pokonywała kolejne przeciwniczki – na punkty Feriche Mashauri, przed czasem Bec Connolly i Biankę Majlath.

Aktualna mistrzyni WBC i IBO w wadze super piórkowej jest niepokonana na zawodowym ringu. Tytuł mistrzowski IBO zdobyła w lipcu 291 roku pokonując w ósmej rundzie Nozipho Bell, natomiast pas WBC wywalczyła w lutym 2020 roku jednogłośną decyzją sędziów pokonując Evę Wahlstrom.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.