Szykuje się świetne starcie dwóch utalentowanych zawodników z Wielkiej Brytanii. Według portalu Boxingnews24 pojedynek pomiędzy Danielem Duboisem (14-0) a Joe Joycem (10-0) zostanie ogłoszony już jutro. Do walki miałoby dojść 18 kwietnia w Londynie na O2 Arena.

W piątek promocja – Queensberry Promotions Frank Warren organizuje specjalną konferencję, na której ma zostać poruszony temat zestawienia tych dwóch panów oraz oficjalna zapowiedź. Daniel Dubois uważany jest za przyszłość wagi ciężkiej, jednak Joyce to też dobry kandydat na mistrza. Obaj panowie w ostatnim czasie radzą sobie znakomicie w królewskiej kategorii wagowej.

Dubois na zawodowe ringi wkroczył w 2017 roku, od tamtego czasu stoczył aż 14 walk. W ostatnim roku występował aż 5 razy i wszystkie starcia kończył przed czasem. Utożsamiany jest z młodszym wcieleniem Anthony’ego Joshuy, a jego promotor Frank Warren dąży do tego, aby zawodnik stał się ogromną gwiazdą na wyspach.

Joe Joyce za to ma bardzo bogatą karierę amatorską. Zdobywa złoty medal mistrzostw Europy w 2015 roku oraz brązowy medal na mistrzostwach świata. Ugrał także srebro na igrzyskach w Rio de Janeiro. Zawodowy kontrakt podpisał z grupą kierowaną przez Davida Haye’a. ”Juggernaut” w porównaniu do Duboisa może pochwalić się głośniejszymi nazwiskami na swoim rozkładzie. W 2019 roku pokonał on Bryanta Jenningsa,  Alexandera  Ustinova oraz Bermana Stiverne.

Sylwetki zawodników:

  • Daniel Dubois

https://youtube.com/watch?v=cz0njEauFyg

  • Joe Joyce

https://youtube.com/watch?v=qbwFasER5_o

https://youtube.com/watch?v=qbwFasER5_o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.