Dmitry Bivol zanotował kolejne zwycięstwo. Mistrz organizacji WBA i IBO w kategorii półciężkiej obronił tytuły mistrzowskie, rozbijając Malika Zinada w szóstej rundzie podczas gali 5 vs 5: Quensberry vs Matchroom, która 1 czerwca odbyła się w Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Spokojny początek walki, podczas którego jako pierwszy atakował głównie Malik Zinad. Dmitry Bivol dobrze walczył jednak z kontry, kilkukrotnie trafiając pojedynczymi prostymi i sierpami. Na minutę przed końcem rundy Bivol zaatakował udaną kombinacją, po której Zinad osunął się na deski i był liczony po raz pierwszy. Szybko wrócił jednak a nogi i kontynuował starcie.

Zinad dobrze pracował prostymi, jednak nie robiło to większego wrażenia na rywalu. Dmitry Bivol ze spokojem przepuszczał akcje przeciwnika i od czasu do czasu odpowiadał celnymi prostymi. 

Malik Zinad w dalszym ciągu atakował głównie prostymi, jednak większość trafiała w gardę Dmitry’ego Bivola. Ten z kolei atakował coraz częściej, powiększając swoją przewagę. Bivol niemal cały czas zamykał przeciwnika pod linami oraz w narożniku, pokazując swoją kontrolę. 

Zbyt wiele nie działo się w czwartej odsłonie. W dalszym ciągu Bivol kontrolował przebieg starcia. Pod koniec rundy między zawodnikami doszło do spięcia, przez co sędzia musiał ich rozdzielić. Podobnie wyglądała także runda piąta.

Koniec miał miejsce w odsłonie szóstej. Dmitry Bivol naruszył Malika Zinada świetną kombinacją, po której 30-latek zaczął się cofać. Bivol zachował zimną krew i ze spokojem podążał za przeciwnikiem, rozbijając go kolejnymi uderzeniami. Sędzia widząc bezradność Zinada zdecydował się zakończyć starcie.

Dmitry Bivol (23-0-0, 12 KO) wszedł do ringu z serią dwudziestu dwóch zwycięstw z rzędu i stanął do obrony tytułów mistrzowskich IBO i WBA Super w kategorii półciężkiej. 33-latek w swojej karierze wygrywał między innymi z Lyndonem Arthurem, Gilberto Ramirezem, Saulem Alvarezem czy Umarem Salamovem.

Malik Zinad (22-1-0, 16 KO) przed tym pojedynkiem kontynuował serię dwudziestu dwóch wygranych z rzędu. 30-letni pięściarz w dotychczasowych starciach pokonywał takich zawodników, jak Jerome Pampellone, Mickael Diallo czy Ezequiel Osvaldo Maderna.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of GypsyKing
GypsyKing

Bellator
Lightweight

4,187 komentarzy 12,348 polubień

Napoczął już w pierwszej i bił bił aż ubił :applause:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of MooDancer
MooDancer

BAMMA
Flyweight

730 komentarzy 2,085 polubień

To było spotkanie ekstraklasy z królem lokalnego orlika. Zinad nie miał dosłownie niczego na Biwoła.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,442 komentarzy 34,120 polubień

To było spotkanie ekstraklasy z królem lokalnego orlika. Zinad nie miał dosłownie niczego na Biwoła.

20240602_032513.png
Chociaż starał się zadawać dużo ciosów, no ale ta skuteczność... :confused: w jabach 4x mniejsza!
Celne ciosy 93-42 (42-12%!!!)
Jaby 63-26 (40-10%!!)
Power punches 30-16 (47-18%)

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

20,442 komentarzy 34,120 polubień