W sobotę w Wielkiej Brytanii dojdzie do bardzo zaciętego starcia w wadze ciężkiej. Dwóch Brytyjczyków – Daniel Dubois oraz Joe Joyce spotkają się na gali Queensberry Promotions dowodzonej przez Franka Warrena. Stawką pojedynku jest mistrzostwo Europy w wadze ciężkiej oraz mistrzostwo Wielkiej Brytanii.

Dubois na zawodowe ringi wkroczył w 2017 roku, od tamtego czasu stoczył aż 14 walk. W ostatnim roku występował aż 5 razy i wszystkie starcia kończył przed czasem. Utożsamiany jest z młodszym wcieleniem Anthony’ego Joshuy, a jego promotor Frank Warren dąży do tego, aby zawodnik stał się ogromną gwiazdą na wyspach. Dubois miał wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jednak zrezygnował 3 lata temu z kadry narodowej. Na ringach amatorskich występował 75 razy, był multimedalistą w swoim kraju.

Joe Joyce ma bardzo bogatą karierę amatorską. Zdobywa złoty medal mistrzostw Europy w 2015 roku oraz brązowy medal na mistrzostwach świata. Ugrał także srebro na igrzyskach w Rio de Janeiro. Zawodowy kontrakt podpisał z grupą kierowaną przez Davida Haye’a. ”Juggernaut” w porównaniu do Duboisa może pochwalić się głośniejszymi nazwiskami na swoim rozkładzie. W 2019 roku pokonał on Bryanta Jenningsa,  Alexandera  Ustinova oraz Bermana Stiverne. Potencjalna wygrana może przynieść zawodnikowi nawet walkę o pas, mimo że szczyt wagi ciężkiej jest bardzo mocno obsadzony.

Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra – cała gala dostępna jest od godziny 20:00. W nocy z soboty na niedzielę na antenach Polsatu obejrzymy także starcie Mike’a Tysona z Royem Jonesem Juniorem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.