Czas na sobotnie starcie Ryana Garcii oraz Luke Campbella. Panowie wyjdą do ringu w Dallas w przyjemnych dla Europy godzinach. Start gali przypada na godzinę 21:00 w Polsce, karta główna rozpocznie się o 23:00, a walka wieczoru przewidziana jest na godzinę 00:00 w nocy z soboty na niedzielę. Pojedynek można obejrzeć za pośrednictwem platformy streamingowej DAZN. Zwycięzca starcia będzie musiał zmierzyć się z Devinem Haneyem lub Yuriorkisem Gamboą o regularny pas pas WBC.

Oficjalne ważenie – godzina 20:00

Transmisja: Platforma DAZN

Karta walk

waga lekka: Ryan Garcia vs. Luke Campbell – tymczasowe mistrzostwo WBC
waga lekka: Rene Alvarado vs. Roger Gutierrez – o pas WBA (Super)
waga musza: Felix Alvarado vs. DeeJay Kriel – o pas IBF
waga półśrednia: Raul Curiel vs. Ramses Agaton
waga lekka: Sean Garcia vs. Rene Marquez
waga cruiser: Tristan Kalkreuth vs. Jorge Martinez
waga kogucia: Asa Stevens vs. Francisco Bonilla
waga superśrednia (k): Franchon Crews vs. Ashleigh Curry
waga półśrednia: Alex Rincon vs. Sergio Gonzalez

Luke na karku ma 32 lata, a na zawodowstwie walczy od 2013 roku. Mierzył się ze zdecydowanie mocniejszymi rywalami niż Garcia, stawał m.in. naprzeciw:  Vasiliya  Lomachenki czy Jorge Linaresa. Na amatorstwie 38 razy odnosił sukces, przegrywał 6 razy.

Ryan Garcia ma dopiero 22 lata, a już wywalczył pas WBC Silver, uważany jest także za jednego z największych prospektów pięściarstwa. Garcia to bardzo dobry przyjaciel Canelo Alvareza i dzięki wspólnym filmom z sali oraz sparingom szybko stał się gwiazdą internetu. Promocję swojej osoby prężnie rozwija na Instagramie oraz podobnych mediach społecznościowych, jednakże potwierdza swoje słowa dobrymi występami na ringu. Jego kariera amatorska nie opiewała w dobre liczby – 17 razy wygrywał oraz 15 razy przegrywał.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.