Niespełna dwa lata temu — Saul ”Canelo” Alvarez podpisał kontrakt z platformą streamingową DAZN na 365 milionów dolarów za 11 walk. Jak się później okazało partner Meksykanina, nie był w stanie utrzymać swojego mistrza i rozpoczęły się kłopoty na tle finansowym.

Po trzech walkach stoczonych pod sztandarem DAZN — Sergey Kovalev, Daniel Jacobs oraz Rocky Fielding — Canelo chciał wytoczyć proces przeciwko DAZN oraz promocji Golden Boy prowadzonej przez Oscara De La Hoyę. Według Alvareza kwota, która nie została wypłacona za pozostałą część umowy to 280 milionów dolarów. Teraz wiemy już, że pięściarz odszedł od drogi sądowej i obie strony zgodziły się na ugodę. Saul ”Canelo” Alvarez nie jest już częścią Golden Boy Promotions ani DAZN, został wolnym agentem i czeka na oferty. Oficjalną informację podał jego trener Eddy Reynoso.

Moją rolą jest bycie menedżerem i trenerem Saula. Dzisiaj mogę podzielić się informacją, że ”Canelo” został wolnym agentem i będziemy kontynuować jego karierę.

Czas wolny od potyczek spędziliśmy na sali treningowej i staraliśmy się podnieść umiejętności bokserskie Alvareza. Jesteśmy gotowi na prawdziwą wojnę, forma jest doskonała.

W najbliższym czasie ogłosimy datę powrotu oraz rywala. Celujemy w głośne nazwiska i pokażemy, że meksykańska szkoła boksu jest najlepsza na świecie.

Początkowo zespół Saula chciał doprowadzić do jego starcia z Billy Joe Saundersem w maju tuż przed pandemią. Kolejnym krokiem miała być trylogia z Gennadiyem Golovkinem pod koniec roku. Oczywiście wszystkie te zamierzenia legły w gruzach, ale teraz pojawiają się nowe nadzieje. Dodajmy, że za wymienione pojedynki Meksykanin zarobił połowę z ustalonej gaży.

Pozew sądowy został wycofany i każdy jest szczęśliwy z tego powodu — skomentował Oscar de la Hoya w wywiadzie z BoxingScene — sam nie wycofałem się z DAZN, będziemy ciągle rozwijać nasze talenty: Ryana Garcię, Jaimego Munguia oraz Vergila Ortiza. To oni w przyszłości mogą zostać najlepszymi bokserami na świecie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.