Już niebawem może dojść do unifikacji pasów w wadze lekkiej pomiędzy Teofimo Lopezem oraz Vasilym Lomachenko. Pojedynek planowany jest w Las Vegas, Bob Arum zajmie się promocją tego wydarzenia i co ciekawe planuje zorganizować starcie w Allegiant Stadium. Arena przeznaczona dla Futbolu amerykańskiego pomieści około 65 tysięcy widzów. Ciężko nie zgodzić się z tym, że walka ta jest perłą, jeżeli chodzi o dywizję 135 funtów w boksie zawodowym. Zarówno Lopez, jak i Lomachenko to bardzo techniczni zawodnicy, którzy z walki na walkę zaskakują fanów swoimi umiejętnościami.

Teofimo jest posiadaczem pasa IBF, swoją przygodę ze sportem rozpoczął w wieku 6 lat. Wystąpił na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku, kiedy to reprezentował Honduras. W zawodach przegrał ze srebrnym medalistą Sofianem Oumihą. Po igrzyskach zdecydował się przejść na zawodowstwo i jego pierwszym sukcesem był pas Północnej Ameryki. Jeżeli Lopez pokona świetnego Ukraińca to bez dwóch zdań stanie się nową gwiazdą w USA i powiększy swoje grono trofeów o trzy nowe tytuły.

Cóż można powiedzieć o Vasilym? To świetny pięściarz, który w każdym pojedynku udowadnia, że jest prawdziwym wirtuozem. Cechuje go nienaganna technika oraz szybkość. Bokser ten bardzo szybko przemieszcza się na nogach i zawsze ma opracowaną taktykę na pojedynek. W przypadku Ukraińca pochwał nie braknie. Liczy na niego przede wszystkim Bob Arum, który za wszelką cenę pragnie sukcesu pieniężnego.

Zrobimy walkę we wrześniu, ograniczymy nieco publikę – mówi Arum dla Skysports – Miejmy nadzieję, że na widowni zasiądzie, chociaż 10 tysięcy osób. Komisja Sportowa Stanu Nevada robi wszystko, co w jej mocy, aby doszło do spotkania obu pięściarzy.

Jeżeli chodzi o samą potyczkę, to warto dodać, że Lomachenko rozpoczynał karierę w 126 funtach, a waga Lopeza oscyluje w granicy 154 funtów. Amerykanin do każdego starcia musi zbijać kilogramy, ale dzięki temu ma znaczną przewagę siły oraz warunków fizycznych nad rywalami. Fani wstępnie zaznaczają, że jeżeli Vasily poradzi sobie z siłą uderzenia Teofimo, to powinien wygrać na punkty, jeżeli nie, to zostanie znokautowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.