W Kielcach trwają właśnie Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. O złoty medal walczyć będzie Jakub Straszewski, a pojedynek z udziałem Polaka zaplanowano na 18:00. Transmisja na żywo z wydarzenia już trwa i jest dostępna na stronie TVP Sport.

ZOBACZ: Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie online

To właśnie Jakub Straszewski zwrócił na siebie szczególną uwagę podczas turnieju. Młody bokser w półfinale pewnie pokonał Hindusa — Vishala Guptę (5:0) a wcześniej w ćwierćfinałowym boju zostawił serce w ringu z Uzbekiem — Amirszochem Samadowem. Rywalem Straszewskiego w walce o złoty medal będzie Kubańczyk — Jorge Luis Felimon Lobaina, który w półfinale pokonał Rosjanina — Ramazana Dadajewa.

• Jakub Straszewski (Polska) vs Jorge Luis Felimon Lobaina (Kuba), 91 kg (ok. 18:00)

Zapraszamy do śledzenia Mistrzostw i dopingowania naszego rodaka w walce o złoty medal.