Już w sobotę 7 marca, Artur Szpilka (23-4) podejmie Sergieja Radczenkę (7-5) na gali KnockOut Boxing Night 10 w Łomży. Dla zawodnika z Wieliczki jest to powrót do wagi junior ciężkiej. 

TRANSMISJA
Całą galę będziemy mogli obejrzeć na stacjach TVP. Zarówno na TVP 1, TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Radczenko oraz Szpilka do ringu wyjdą około godziny 23:30, wtedy rozpocznie się przekaz telewizyjny na TVP 1. Natomiast TVP Sport i strona internetowa ruszy z transmisją od godziny 20:05.

ROZPISKA | [informacja ze strony sport.tvp.pl]
Artur Szpilka vs. Siergiej Radczenko (junior ciężka, 10 rund)
Fiodor Czerkaszyn vs. Patrick Mendy (limit umowny 74 kg, 10 rund)
Paweł Stępień vs. Geard Ajetović (półciężka, 8 rund)
Przemysław Zyśk vs. Wasyl Kurasow (limit umowny 71 kg, 8 rund)
Kamil Bednarek vs. Iwan Muraszkin (super średnia, 6 rund)
Łukasz Różański vs. Eriks Kalasnikovs (ciężka, 6 rund)
Serhi Huk vs. Krzysztof Rogowski (lekka, 4 rundy)
Bartłomiej Szczęsny vs. Przemysław Binienda (junior ciężka, 4 rundy)

Artur Szpilka po raz ostatni walczył z Włochem – Fabio Tuiachem. Ciężko jednak jest cokolwiek wywnioskować z tej wygranej, bo popularny ”Szpila” potrzebował półtorej minuty, aby pokonać swojego rywala. Z drugiej strony Fabio nie wyglądał na takiego zawodnika, który chciałby podjąć rękawice w ringu. Przed wydarzeniem w Sosnowcu Polak walczył na gali Eddiego Hearna z Dereckiem Chisorą, jednak mimo dużych chęci został brutalnie znokautowany i od tamtego czasu pojawiły się rozmyślania nad zmianą kategorii wagowej. Obecnej formie Szpilki nie możemy zbyt wiele zarzucić, bokser przed sobotnim starciem wygląda bardzo dobrze, oby zaprezentował się równie dobrze między linami.

Kim jest Radczenko? Pochodzi z Ukrainy i mimo swojego zawodowego rekordu potrafi przysporzyć nerwów w ringu. Boksował on z Krzysztofem Głowackim, Michałem Cieślakiem oraz Adamem Balskim. Jest twardy, jednak brakuje mu dobrej pracy na nogach. Chociaż taka jest jego taktyka, woli wciągać na kontrę i dobierać pojedyncze ciosy, aby w pewnym momencie naruszyć rywala, w poruszaniu się jest bardzo ekonomiczny. Być może Siergiej wniesie do ringu swoją zawziętość i naprawdę da ciężką przeprawę Szpilce, tak jak zrobił to w pojedynku z Balskim.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.